Stíny Abadanu

všetky plagáty
Česko, 2006, 42 min

Réžia:

Martin Doležal

Stíny Abadanu jsou středometrážním amatérským filmovým pokusem o lehkou atmosférickou sci-fi. Děj filmu nás přivádí do blíže nespecifikované východoevropské země kontrolované spojeneckými vojsky. Sledujeme osud jednotky vyslané na průzkum izolované radarové základny, se kterou bylo nečekaně ztraceno rádiové spojení. Konvoj obrněných transportérů však narazí na komplikace a posádka se musí rozdělit. Skupina šesti vojáků v čele se seržantem Ronnym pokračuje pěšky. Nikdo z nich ještě netuší, co všechno je v lesích Abadanu čeká... Premiéra proběhla 8. září 2007 v pražském kině Atlas. (oficiálny text distribútora)

Subjektiv

Vojenská technika, vojenská mluva, vysílačky, jeden dva dobře v ní znějící hlasy, slušný zvuk... více kvalit ale není. P.S.: Hodnotím jako normální film, žádné ohledy k tomu, že jde o ametérský snímek, jsem neprojevil. ()

Gimli

Velmi pěkné technické zpracování. Přijde mi ale, že vojenská technika byla využita spíš na efekt než efektivně. Nicméně některé pasáže jsou opravdu napínavé, např. úvodní scéna v lese. Škoda velmi nevyrovnaných a místy až extrémně prkenných hereckých výkonů. Když někdo v podstatě čte repliky z papíru bez jakéhokoli emocionálního zabarvení, působí to velmi rušivě. Vím, že ti lidi hráli zadarmo, ale stejně by to chtělo ještě pevnější režisérskou ruku :-). Avšak můj oblíbenec Jakub Hruška byl opět skvělý! ()

choze

PREDÁTOR bez Arnolda, rotačáku a ... predátora. Mít k dispozici vojenskou jednotku (byť sestavenou z herecky dřevěných kamarádů) s takovou technikou jako zde a nechat je třičtvrtěhodiny se jen prdelit po lese a na konci si trochu zastřílet do tmy, to je z mého pohledu akčního maniaka neodpustitelné. Scénář a herci nestojí za řeč, technicky to jde, škoda, že mám technicky dobrých, ale obsahově prázdných amatéráků plné zuby. ()

Campbell

No já si myslím že se jedná o nejlepší krátkometrážní(téměř:-)) amatérský film, a předčí určitě mnoho profesionálních českých filmů. Kluci mají talent:-) ()

Pejpr

Velký potenciál kazí bohužel vizuální absence potvory. Jinak velmi pěkná kopie Operace Flashpoint. "Táto Medvěde, tady Alfa, Táto Medvědě, ozvěte se, všichni jsou mrtví, Táto Medvěde, zůstal jsem sám,... Zatracená vysílačka.. ()

SOLOM.

Přestože děj není zrovna dvakrát originální, patří tenhle kousek těm lepším amatérským počinům u nás. Ty do očí bijící chyby hodím klidně za hlavu, protože já se při sledování vážně docela pobavil. herecké výkony sice nejsou nejlepší, ale i tak předvedla většina herců docela solidní výkony. ()

Langy10

Je třeba říct, že Tento film na mě zapůsobil hodně dobře! Musim pochválit režiséra, který co si budu nalhávat nejprve mi napoveděl, že jeho film stojí za ...... ALE! Toto jakožto válečný filmek mě celkem nadhnul .. 50% ()

Cocacolix

4 hvězdy je možná přehnanejch pro vás, ale ne pro mě. Mám trochu páru o tom jak takový natáčení probíhá, a můžu s klidnym svědomím říct, že z toho vytáhli maximum. Jasně že herci maj toporný projevy. Proč? Protože to nejsou herci... A z vlastní zkušenosti vim, že je možná lepší to udělat takhle, než do toho cpát emoční projevy. U někoho se to může podařit (Rayla to zkoušela a uspěla), ale někdy to může bejt docela prů*er, a působí to směšně. Technika byla využita v rámci možností dobře. Akčnější záběry jsou další starosti navíc pro štáb, a hlavně se to taky může dost podělat. Když to ale beru jako amatérskej film, jsem s tím víc než spokojen. ()

Iroquaise

neuvěřitelná nuda...skoro třičtvrtěhodinová samoúčelná prezentace military techniky....náznaky zvládnutí formy jsou doslova a do písmene utopený v šíleně dlouhý stopáži...režisér na malý ploše zvládá ( nebo spíš zvládá napodobovat) jakous takous střihovou skladbu, ale v rámci většího celku absolutně nedovede vyprávět nebo nedej bože budovat nějakou základní scénickou náladu...že je příběh totálně primitivní, resp. že tam skoro vůbec neni, bych odpustil...koneckonců jde spíš o prostředí a o postavy...jenže v tomhle spočívá jeden z největších problémů - postavy tam prakticky nejsou, chybí uplně bazální rozlišeníi, kdo je kdo, jak se chová a jakej má charakter...vůbec jsem se v té skupině nevyznal...což neni daný jenom chabym scénářem, ale i dokonale beztvarými hereckými výkony...a proč to celý je vlastně situovaný na východ ? proč ty pitomý titulky ( a když už, tak proč ten debilní font ?)...proč ty výkyvy ve zvukový stopě ?...tahle otázka vlastně charakterizuje celej film...proč ?...bolest... reálná, táhlá a tupá... ()

MI-380

Sympatické dílko, zrozené z nadšení pro film, vojenskou techniku a SF. Je tu spousta naivit, s tím počítáme, ale také trochu příjemného blairwitchského překvapení. 40%. ()

_Vertol_

Ale ano, dalo se na to koukat. Dokonce i ta atmosféra napínacího tajemna se dostavila :) Hlavně nezakrnět v military stylu, ať se ukáže, co ve vás je. ()

brodži

Byť jsem sledoval a zkouknul dost snímků od tvůrců stínu Abadanu od počátku až po toto tak musím říct, že toto je zatím nejlepší počin ale absence kreatury nebo důvodu proč je vše ztraceno mi chybí. Výkony některých herců jsou opravdu slabší což celý děj dost kazí. Je to jak na houpačce. Ale, co se amaterského počinu týče musmím říct jen: SMEKÁM! ()