Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (117)

Kooperační úniky v rodinných vztazích (2013) (S04E05)

Další svátek a další promarněná příležitost pro to, přijít s vydařenými humory. V páté epizodě dokázali tvůrci pokazit i Díkůvzdání a s čtvrtou sezónou to jde zjevně z kopce. Odkazy na Shawshank mě bavily, to bylo ale taky to jediné, co mi přišlo zábavné. Jinak šlo o utahanou, otravnou záležitost plnou rodinných a morálních hodnot, jejichž omílání mě nudilo. / Poučení: Na rodinné oslavy mě nikdy neužilo. ()

Pokroková dokumentární filmová tvorba (2013) (S04E06)

Jééé, další dokument, paráda! Ach jo, už je to fakt pruda; tvůrci už zřejmě opravdu nejsou schopni přijít s originálním nápadem, takže průběžně vykrádají sami sebe, a já tak místo zábavy a humoru dostávám dávky nudy a frustrace. No, a aby toho nebylo málo, celá šestá epizoda byla vlastně o Čengovi, což je postavička, která mě hrubě nebavila už v první sezóně. / Poučení: Pokud jsi ještě nezažil déja vu, zkus Community. ()

Tělesná výchovýchova (2013) (S04E07)

Teď už nejsem schopen určit, jestli jsou jednotlivé díly čtvrté sezóny opravdu tak špatné, nebo jsem už řadou tak otrávený, že se u ní už nedokážu bavit. Sedmá epizoda mě každopádně neoslovila; ten nápad s lovem na kytovce přitom nebyl špatný, ale jeho provedení bylo zoufalé. Ono by zřejmě i došlo na nějaké ty fungující humory, ale tvůrci opět všechno pohřbili pod hromadou moralizování. To už je fakt pruda. / Lovíš velrybu? Staň se Ahabem. ()

Taneční zábava pro feministky (2013) (S04E08)

I tento díl byl součástí té samé bídy, přesto jsem přihodil jednu pěticípou nad můj obvyklý průměr ve čtvrté sezóně, protože mě v osmé epizodě přece jen trochu pobavila Abedova barevná hudba. Musím přiznat, že jsem Abeda trochu využil, abych narušil sérii svých stereotypních hodnocení. Už tam těch sólových hvězdiček bylo nějak moc:-) / Poučení: Tolik morálních poučení; aby nakonec Dan Harmon nebyl v příbuzenském poměru s Adamem Sandlerem. ()

Maňásková terapie (2013) (S04E09) odpad!

Vysvětlím; pixely ano, plastelína a maňásci ne. Pokud tvůrci k maňáskům nakombinují ještě muzikál, nemůžu jinak, než odpadovat. V deváté epizodě čtvrté sezóny se sice tvůrci rozmáchli k rozletu, ale skončilo to jen úletem. A tím nemyslím ten balón. Pro mě šlo o naprosto zbytečnou záležitost, u níž jsem se po celou dobu jen otravoval. / Poučení: Nejez lesní bobule, pokud je neznáš. ()

Úvod do vázání uzlů (2013) (S04E10)

To se zase dějí věci. Jeden díl zodpaduji a hned ten následující u mě dorovná mé maximální hodnocení ve čtvrté sezóně. Kolektivní posezení s Malcolmem McDowellem mě až překvapivě bavilo. No, bavilo, ale ani v desáté epizodě nebylo humorů tolik a na takové úrovni, abych mohl jít s hodnocením ještě výš. A závěr se samozřejmě zase musel rozpliznout ve hru na city... / Poučení: Chceš lepší známky? Staň se únoscem. ()

Základy lidské anatomie (2013) (S04E11)

Teď ale naprosto vážně; tohle mohl být parádní díl plný skvělého humoru, jen by ho musel napsat někdo jiný. Výměna těl mohla z jedenácté epizody udělat nejlepší část čtvrté sezóny, ale úplně nečekaně se všechno jaksi zvrtlo. No, nečekaně... Místo toho, abych se dobře bavil, dostal jsem další dávku rádoby hlubokomyslných úvah a tentokrát mě to fakt zklamalo. / Poučení: Jo, jo, když se začneš příliš těšit, zklamání tě nemine. ()

Šílená slátanina osudu (2013) (S04E12)

Už jsem ani nečekal, že bych ve čtvrté sezóně viděl nějaký slušný díl, a kde se vzala, tu se vzala, objevila se dvanáctá epizoda, která se z mého úhlu pohledu stala tou nejlepší z celé řady. Nepředpokládám, že by ji finále trumflo. Tahle osudová setkání mě zvláštně bavila a dokonce se podařilo omezit hluboké myšlenkové pochody na nutné minimum. / Poučení: Pozor! Ve chvíli, kdy toto čteš, něco tě ovlivňuje. ()

Nejtemnější časová osa (2013) (S04E13)

Provázání originální a nejtemnější časové linie mohlo vlastně skvěle fungovat, to by si ale tvůrci museli s dějem třinácté epizody více vyhrát a nesměli by ve třech čtvrtinách stopáže zastavit akci a přejít k sáhodlouhým proslovům, které pohřbily humor a měly pravděpodobně způsobit to, že se mi orosí emoce. No, vzhledem k tomu, že mě citově nerozložila ani taková hrůza jako We Were Soldiers (2002), nemohl takový postup uspět. / Poučení: Žít ve vlastní fantazii není zas až tak špatným nápadem. ()

Season 5 (2014) (S05)

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Nečekal bych, že mě po některých až zoufalých epizodách v předchozích sezónách dokáže seriál ještě pobavit, ale k mému překvapení jsem se hlavně v první polovině páté série velice dobře bavil, a přestože to později začalo znovu upadat, ve výsledku to pro celou řadu nedopadlo vůbec špatně. / Poučení: Překvapení číhá na nepřipravené. ()

Restart (2014) (S05E01) odpad!

Jak popsat, co jsem to právě viděl? Úvodní epizoda páté sezóny byla na jednu stranu k uzoufání nudná a nevtipná a na stranu druhou výrazně nablblá. Na tuto záležitost se mi fakt nedobře dívalo, protože v ní tvůrci přišli s příběhem tak přitaženým za vlasy, že už absurdnější být ani nemohl. I když... Tento tvůrčí kolektiv by mi ještě mohl rozšířit obzory a já se toho silně obávám. / Poučení: Nový rozjezd něčeho, co už v podstatě skončilo, je vždycky komplikovaný. ()

Úvod do učitelství (2014) (S05E02)

Po otřesném prvním dílu byla pro mě druhá epizoda páté sezóny opravdu příjemným překvapením. Vůbec bych nečekal, že bych se díky tomuto seriálu ještě mohl dozvědět něco nového, ale stalo se. Dnes jsem zjistil, že je Nicolas Cage naprosto nečitelnou osobností a že k vězeňské vzpouře může dojít i na vysoké škole. Taky jsem zjistil, že když člověk nerozumí Excelu, bude jíst jen masové koule. / Poučení: Když tě začne práce bavit, ocitáš se na šikmé ploše. 3*+ ()

Základy mezihýžďové numismatiky (2014) (S05E03)

Tvůrci odhalili mou slabinu. Tyto krimi díly mě fakt baví a Alison Brie v nich exceluje, což je o to lepší. Třetí epizoda se tak u mě dostala ještě na plný počet pěticípých, protože jsem se výborně bavil, mohl jsem se naplno zasmát a ani na chvíli jsem se nenudil. Troy mě jako oběť zločinu naprosto rozsekal a můžu přiznat, že jsem po té počáteční hrůze tak zábavný díl vůbec nečekal. / Poučení: Když budou zakázány drobné, výdělky porostou. ()

Skupinová polygrafie (2014) (S05E04)

Nechápu. Je to mnou, nebo tvůrci v páté sezóně skutečně pochopili, že nejsilnější stránkou každého sitcomu musí být humor? Ať už za tím stojí cokoliv, faktem je, že jsem si čtvrtou epizodu opravdu užil a skvěle jsem se u ní bavil. Tvůrci dokázali definitivně vyřešit odchod Chevyho Chase ze seriálu a udělali to takovým způsobem, že z toho musely Piercovy páry radostně kondenzovat. / Poučení: Pokud bych dostal darem mražené sperma, stal by se z něj putovní dárek. ()

Jak přežít lávu (2014) (S05E05)

Tento díl jsem si užil, protože jsem měl velmi rád paintballové epizody a ta pátá byla vlastně jejich variací. Začínám mít neodbytný dojem, že se tvůrcům obzvláště daří díly, v nichž se loučí jedinci z okruhu hlavních postav, ale nejsem si jistý, jestli by si takhle velmi rychle nevyčerpali fondy. Dobrá, zábavná epizoda; ani se mi nechce věřit, že v páté sezóně došlo k takovému zlepšení. / Poučení: Boji na život a na smrt se vyhni, nebo buď nemilosrdný. ()

Analýza vytváření sítí (2014) (S05E06)

Tento díl už nedosáhl dokonalosti tří předchozích a při jeho hodnocení jsem váhal mezi třemi a čtyřmi pěticípými. Nakonec jsem šesté epizodě přiklepl čtyři kousky, protože mě velice velmi bavil Anniin boj s větrnými mlýny i její přechod na temnou stranu síly. Nerad to přiznávám, ale pobavil mě i Čeng jako krotitel medvědů. / Poučení: Nenech se semlít systémem. 4*- ()

Otroctví a sexuální život betasamců (2014) (S05E07)

V tomto případě už jsem nenašel důvod pro udělení vyššího hodnocení, protože jsem se u sedmé epizody nijak zvlášť nebavil. Pravda, měla své světlé momenty, ale po většinu času jsem měl neodbytný pocit, že se mě tvůrci snaží poučovat o těch pravých životních hodnotách (ze svého úhlu pohledu), přičemž pozapomněli na vytváření humoru, a vrátili tak ději standard čtvrté sezóny. / Poučení: Za všech okolností se snaž ovládat, abys nevypěnil. ()

Úvod do vývoje aplikací (2014) (S05E08)

Já si tedy myslím, že mohl být tento díl mnohem vtipnější, ale v jeho prospěch pracovala ta okolnost, že se můj názor shodoval s jeho vyzněním. Jen je škoda, že si z podobných záležitostí neodnesou nic podstatného ti diváci, kterých se vyobrazený problém týká. Oni totiž fungují trochu jinak. Jsou jako varovný systém z drátů a plechovek, který spustí kravál, kdykoli někdo nebo něco zakopne o drát. Jenže právě tito lidé si na dráty zapomněli navěšet ty plechovky, takže končíme zase u známé poučky: Blbého nakopni. / Poučení: Obsaženo v textu. ()

Údržba kazetového videopřehrávače (2014) (S05E09)

Nadšení se u mě tentokrát nedostavilo, protože jsem se u deváté epizody příliš nebavil. Překupnické téma, ani interaktivní videohra pro mě jaksi nedokázaly rozproudit atmosféru a nemůžu se zbavit pocitu, že se tvůrci zase jednou drželi příliš při zdi. Popravdě musím přiznat, že jsem se po celou dobu hlavně trochu nudil a druhou hvězdičku jsem přidal jen za scénku Giny Gershon a Vince Gilligana, která mě fakt rozesmála. / Poučení: Výsledkem závažného životního rozhodnutí může být i těžké zklamání. ()

Dračí doupě pro zvlášť pokročilé (2014) (S05E10)

Dračí doupě už jsem viděl od tvůrců seriálu v lepším podání, ale i tak jsem byl ve výsledku spokojen, protože jsem se u desáté epizody hodně dobře bavil. Nemohl jsem si ale nevšimnout, že se Abedova neschopnost vymyslet ke skvělému příběhu i alespoň ucházející jména postav nikterak nezlepšila. Ve výsledku jsem tedy nebyl zklamán a docela jsem si ho užil. / Poučení: Před bojem se vždy seznam s charakterem své postavy. 4*- ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)