Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Oralfabet

Megavtipná přehlídka odkazů a parodií se skvělými postavami, které ze sebe sypou skvělé hlášky v epizodách, jejichž zápletky jsou občas taky skvělé a občas přímo geniální. Nepříliš velkou popularitu seriálu beru jako důkaz výjimečnosti a jásám nad tím, že jsem jeden ze zasvěcených. Jen je mi lito, že u nás na škole nikdy nedošlo k žádné paint ballové přestřelce, polštářové bitvě či hře na horkou lávu. Bude to asi znít divně, ale vidět Troye plakat mě většinou strašně rozesměje. ()

Marys

Seriál nemá lineárnu krivku. Keď človek pretrpí prvú sériu, ktorá nie je prazvláštne trefne vtipná, pomaly sa mu dvojka začne rozvíjať a tým, že tvorcovia našli štýl humoru, o ktorý sa chcú opierať a začali tvoriť paródie na iné filmy a seriály z jednotlivých dielov, tak si ľudí získali. Zhruba po štvrtej sérii sa ale opäť začne lámať chlieb, dochádza k masívnemu preobsadzovaniu a aj keď v skutočnosti vypadli z deja tie nezaujímavejšie postavy, ktoré mi nechýbali, nové postavy, alebo tie, čo dostali viacej priestoru, za srdce takisto nechytili a preto aj celkový záver nie je taký emotívny, ako u záverov iných komediálnych seriálov. Séria 1, 5, 6 u mňa za 3 hviezdy, 2-4 za 5, čiže priemer 4 a som zvedavý na záverečný film, ak vyjde ako bol sľubovaný. ()

gumolit

Takto si humor a seriál absolútne nepredstavujem videl som prvú sériu ale sakra ved som sa zasmial asi dvakrát !Herci presne podľa škatuľky, všetko je na silu scenár nudný..Kde sú časy Frasier, Priatelia a dokonca aj Krok za krokom? Toto je len dookola opakújuca sa zlátanina bodík za Chevyho Chase inak dalej už nepozerám! Sorry stačilo humor si prestavujem v seriáloch absolútne inak mna ako generáciu rokov80-90 to neohúrilo tých mladších asi ano ()

maty39

Totální bomba! Překvapivý král mezi letošními novými seriály. Nic lepšího jsem zatím letos neviděl (pár mi jich ještě schází, ale nemyslím, že by byl tento seriál pokořen). Spousta brutálně vtipných gagů a hlášek, sympatické postavy, neskutečné vedlejší postavy (seňor Chang) a některé naprosto geniální epizody. Třeba mafiánská nebo paintbolová s dokonalým Chow Yun Fat momentem a Rambo 2 vyvrcholením. Mimochodem, kdyby potřebovali nového Batmana, tak Danny Pudi (Abed) by byl dokonalý nástupce. Některé epizody jsem viděl už pětkrát a stále mě dostávají. ()

tom.cube

Opravdu příjemné překvapení. Rozmanité, chytře napsané postavy, nápaditý scénář, nekončící palba popkulturních odkazů, politicky nekorektních vtípků a parodií na všechno možné. Postavy Pierce či seňora Changa jsou pak čirá dokonalost... Z tohoto dílka přímo srší pozitivní energie a já držím palce, ať se na obrazovce udrží co nejdéle. Streets ahead! ()

PhillM.

Už někde od Moonlighting (1985) mám tenhle styl (meta)humoru rád. Jistě to znáte – herec uprostřed vypjaté scény pohodí hlavou a do kamery si začne stěžovat na produkci (a kde že je sakra ten kluk s kafem), nebo v rámci honičky vyběhne z kulis a následně i ze studia. Tento metajazyk se podle mého vkusu pro komedie a komediální seriály náramně hodí. Community navíc „normální“ díly (uvozovky jsou na místě, opravdu neběží o normální seriál), velmi často střídá jakýmsi „parodickým kořením“, tzn. jednoduchá dějová linie celého seriálu jde stranou a nastupují mokré sny pološílených scénáristů, kteří v dětství seděli pětadvacet hodin denně před televizí, dokud za nimi na zdi nezůstal navždy otisknut jejich stín. Tento stín pak překročili a napsali takové lahůdkové díly jako CONTEMPORARY AMERICAN POULTRY (parodie na gangsterské filmy), EPIDEMIOLOGY (parodie na zombie filmy) a můj nejoblíbenější MODERN WARFAFE (naprosto dokonalá parodie akčních filmů – „Come with me if you don’t want to have paint on your clothes.“) Community asi není seriál pro všechny, ale pro mě, který jsem vyrostl na Policejních akademiích, Predátorech, Rambech a komediích s Chevy Chasem (ten má nakonec v Community krásnou roli), je to jasná volba. ()

nikoletkaa

Naprosto výborně napsané charaktery postav, dokonalý výběr herců (tleskám neokoukaným a šíleně sympatickým tvářím!), vtipná a zároveň inteligentní pointa a čím více zhlédnutých dílů máte, tím větší máte pocit, že se kvalita seriálu zlepšuje. Dokonce si myslím, že by to kvalitnější už ani být nemohlo, ale... přece jenom mám za sebou 1. řadu. Tak směle na druhou! :)) ()

VencaS

Hm... jsem u 13.dílu první série a nechápu. Nechápu jak jsem to mohl vydržet až jsem, absolutně postrádám humor, postavu jsem si neoblíbil ani jednu. Lehce mi to přijde jako by to bylo všechno v rukách filmařské přípravky, která se teprve učí jak se mají seriály natáčet. Nevím, dál to asi nedávám, pro mě velká ztráta času. Teď koukám, že BadoXXII je na tom obdobně, díky že to tak necítím jen já. Mnohonásobně lepší mi tedy přišlo How not live your life. EDIT: nějakým způsobem jsem u toho vydržel až do konce, lehce přehodnocuji své hodnocení (zvedám o jednu hvězdu). druhá série mi přišla už podstatně lepší a dá se říct, že jednou za deset dílu je vážně vtipná a velmi dobře natočená epizoda - viz Paintball, Halloween ... ()

Blue.Shark

Community je jeden z nejzábavnějších komediálních seriálů, které jsem kdy viděl. Zásadní je asi fakt, že každá epizoda trvá jen 22 minut, takže nestačí začít být otravná. Super ale je, že každá ze sedmi hlavních postav je naprosto jiná a už jen tento fakt poskytuje živnou půdu všem možným, často politicky nekorektním, leč inteligentním vtipům (a to je dost velké plus). Líbí se mi, že díly Community na sebe v těch zásadních věcech tak nějak navazují, takže když si Pierce zlomil obě nohy při pádu do kontejneru, vidíme ho na kolečkovém křesle několik dalších dílů. A pak jsou tu slovní přestřelky, rasistické hlášky, navážení se do náboženství, šílený seňor Chang, popkulturní odkazy, naprosto ujetý Děkan... Moc mi imponuje, že se tvůrci nebojí experimentovat, takže narazíme na epizody dělané stop-motion animací nebo třeba natočené stylem dokumentu. Community je hodně originálním seriálem, tak doufám, že si zachová mně blízký styl humoru a vysokou úroveň i v dalších pokračováních. HYMIM a TBBT, shořte. Tenhle seriál vám nakopal prdele. Edit 25.4.2013: Tedy minimálně prvními třemi sériemi. Přes velký optimismus se stalo, že čtvrtá série není ani zdaleka tak inteligentně vtipná, jako předešlé...respektive se minulým dílům vyrovnají pouze dva ze čtvrté řady. To mě hodně mrzí. Edit 5.2.2014: Dan Harmon je zpátky a s ním i původní kvalita. Kterýkoliv díl z páté série je lepší, než všechny díly čtvrté série dohromady. A přestože došlo k celkem zásadní obměně postav, ta byla tak perfektně nenásilně zpracována, že to vůbec nevadí. Vrcholem tvůrčího umu je pak díl, kde postava není, a přesto je děj napsán tak, jako že tam je...a světe, div se, ono to vážně skvěle funguje! Zároveň se mi moc líbí narážky na Gas Leak Year (špatná čtvrtá série), které jsou do vtípků rovněž nenásilně zařazeny. Jen tak dál! ()

Bukk

Proč zní Joel jako 17letej fracek? (zdroj - dab.) PS: Sice je teprve po prvním dílu čtvrté série, ale nemůžu se ubránit rozpakům...(9.3.) a ty stále přetrvávají. S04E06 mi už absolutně nic neříká a nedokážu dokoukat epizodu. To zamrzí. Že by další kousek, který se nedokázal udržet v kondici dostatečně dlouho?...Už se to zase dává do kupy, ale natěšenost na další díl se nedostavuje, spíš jen přežívání a čekání na starou dobrou Community ujetost (přijde ještě někdy?) ()

Kucndo

Proklínám toho, kdo jako první přišel s memy... Nebýt "Hah, gayyyyyyy" a gif překrásný Alison Brie, jak si mění obličej z úsměvu na vážný, tak na tento seriál snad nikdy nenarazím. A protože jsem slyšel všude možně chválu na tendle seriál, tak jsem se rozhodl, že se na pár dílů podívám a ok, tohle tak poněkud předčilo mé očekávání. Na víc pohodovější a oddychový seriál jsem narazit snad ani nemohl. Vážně se bavím u každého dílu, všechny postavy mají něco do sebe, ale myslím, že nejlepší jsou muslimo-jehovská dvojka Abed&Troy :)... Všechny postavy jsou tak rozdílné, ale přesto jsou všecky boží... Zpět k Abedovi - polský muslim... geniální nadsázka, úžasně pominutá postava, která táhne celý seriál na úplně nový level :D... Úžasná je ale i Annie, Alison je neskonale roztomilá... Ano, ze začátku mně to nepřišlo zase tak úžasné, ale pak přišel díl se "Somewhere out there..." a to mě přesvědčilo - seriál, který jsem hledal celou dobu. :) EDIT: Doooost širokým obloukem se vyhněte dabingu, z pohodovýho seriálu se díky tomu stal hrozně trapnej shit. 1. řada - 90%; 2. řada - 95 %; 3, řada - 80%; 4. řada - 60 %; 5. řada - 75%; 6. řada - 90 %   Nejlepší díly: 1x10 - Enviromental Science; 1x12 - Comparative Religion; 1x21 - Contemporary American Poultry; 1x23 - Modern Warfare; 2x06 - Epidemiology; 2x09 - Conspiracy Theories and Interior Design; 2x14 - Advanced Dungeons & Dragons; 2x16 - Intermediate Documentary Filmmaking; 2x19 - Critical Film Studies; 2x23 - A Fistful of Paintballs; 2x24 - For a Few Paintballs More; 3x04 - Remedial Chaos Theory; 3x14 - Pillows and Blankets; 3x20 - Digital Estate Planning; 3x22 - Introduction to Finality; 4x12 - Heroic Origins; 5x03 - Basic Intergluteal Numismatics; 5x05 - Geothermal Escapism; 6x11 - Modern Espionage; 6x13 - Emotional Consequences of Broadcast Television ()

rotel

Škoda, že kvalita jednotlivých častí je taká rozdielna. No i tak sa jedná o dobrú zábavu! (18.5.2013) Pokračovanie po cca 7 rokoch, neviem, no stále ja to tak - raz hore, raz dole. (11.4.2020). Ako celok slabé 2*, podľa mňa to malo skončiť 3. sériou - max.(24.4.2020) ()

Kervorkian

Okrem toho, že tento seriál v prvých dvoch tretinách 1 série hraničí s trápnosťou, má ešte jeden problém a to, že postavy sú príliš prosté, predvídateľné, povrchné a prázdne. Jediná postava, ktorá sa vymyká tejto scenáristickej chorobe je Abed. Každopádne, niektoré napodobneniny filmov - ako pána prsteňov - sú fakt luxus. ()

Raimok

I když je několik dílů docela bez nápadu a člověk se ani moc nesměje, drtivě převažují ty, kde se člověk každou minutu pozastavuje nad nesmírnou originalitou při napodobování nejrůznějších, nejen filmových žánrů. Tohle by si neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád komediální seriály, protože už jenom kvůli Kenu Jeongovi to v mnoha ohledech těžko hledá konkurenci. 91 % ()

Jaroslaf

V podstatě se jedná o klasicky hloupý a ad absurdum přehnaný americký seriál, s až neuvěřitelně velkým množstvím nesympatických postav. Viděli ste Pařbu ve Vegas? A taky vás tam tak sral ten nahatej šílenej asiat? No tak tady je celou dobu. Dál bych pokračoval Shirley (oooh that's nice,) a pak je pro mně hlavní problém Joel MChale, se kterým sem nechápal proč bych měl jako třeba aspoň jedinkrát sympatizovat. Dále tu máme někdy až vyloženě nesmyslné epizody -TOČIT O TOM JAK NĚKDO HRAJE DRAČÍ DOUPĚ?? A hlavně ty animované jsem později raději rovnou přeskakoval, (G.I. Joe suck my ass.) Obrovským přínosem je pak ale pro seriál jednoznačně Abed a jeho záliba v popkultuře a pokud jste filmoví a seriáloví fanoušci, (což asi jste, když brouzdáte tenhle server) tak některé díly točící se kolem Abeda jsou vyloženě klenot. Díl o Nicholasi Cageovi považuji za nejlepší vůbec .)) Další klad je pak samozřejmě Alison Brie, která je krásná až se dech tají a jezera hoří. Škoda, že hraje hloupoučkou husičku, která ze sebe umí poměrně často vydat stejně jako Shirley maximálně "Oooooh". Jo a v podstatě NIC není v seriálu uvěřitelné, (Britta a Troy wtf?) herci brutálně přehrávají (kromě Abeda, ten se tu prostě našel,) a je to spíš seroš k žehlení nebo futrování se jídlem, když zrovna není po ruce nic jiného. Takže tři silné hvězdy. (Jo a podle reálného života a Abedovy logiky měl seriál skončit už začátkem prvního dílu druhé série....(Což by nebyla žádná škoda, protože dokoukat šestou řadu je už naprosto nemožné. Abed bez Troye není Abed. A postavy se střídaj jak na běžícím pásu, hlavně aby tam NĚKDO u toho stolu byl.....) ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)