Adaptácia humoristického románu Mordecaia Richlera rozpráva príbeh Barneyho Panofského, zdanlivo obyčajného muža, ktorý žije neobyčajný život. Jeho úprimné vyznanie rozpráva o viac ako troch desaťročiach jeho života, v ktorom mali nezastupiteľné miesto tri ženy a očarujúci najlepší priateľ. Dnes má Barney 65 rokov a spomína na všetky svoje úspechy a pády. (STV)

dr.fish

Celý dlouhý lidský život v jednom filmu? Není problém. Povedlo se. Úspěšný filmový producent Barney prochází spolu s hektolitry whisky svým životem. Kamarádi, lásky, vzestupy i pády. Ztráty i nálezy. Lidské drama, občas příliš sladké, občas ale tvrdě realistické. Obsazení výborné, užil jsem si strávený čas při filmu, jen ten závěr je zbytečně protahovaný. Jó láska holt hory přenáší. Dá se říct, že se jedná o romantickou tragikomedii. 80% ()

bartias

Drama s komediálními momenty pokrývá podstatnou část nejen milostného života hlavního hrdiny. Pocity při sledování se dají srovnat se čtením dobrého románu. Začátek se odvíjí pomalu, děj sem tam přeskočí v čase, ale výsledek je nakonec hodně zajímavý a chvílemi přímo strhující. I proto, že nechybí jedna malá velká záhada a herecké obsazení je vynikající. ()

alisa.upir

"You're an old, miserable fuck." Jo, takovejhle život prostě je. Ženský si berou chlapi, kteří si je nezaslouží, a na starý kolena začnete zapomínat. Miluju hlubokej hlas Rosamund Pike. ()

chelseaman22

Ztotožnil bych se s tím, co již uvedl VERBAL. Obtloustlý chudý židák, si na své svatbě (s topmodelkou) vyhlédne ještě větší kus, přičemž tuto jalovici bude během své svatební noci nahánět po vlakových nádražích ve VELKÉM JABLKU. Extrémně protivní židák maří, na co šáhne, což alespoň divákovi dodá jistou dávku škodolibosti. Na hlavu postavené, těžko zapomenutelné. 67% ()

bubun

Asi takhle: kdyby Barneyho nehrál zrovna Giamatti, ubrala bych hvězdičku kvůli citovému vydírání ke konci. V tomto případě se o něj ale nejedná, všechno působí přirozeně. Přiznávám, že jsem to nakonec neustála a kapesník byl potřeba. ()

plechulka

Fakt krása - i když myslím, že ocení spíš starší diváci... Perfektní herecké výkony a jemný ironický (židovský?) humor... tohle není film do multiplexů, nejlíp užít si ho doma v pohodlném křesle se skleničkou něčeho, co máte rádi (a nejlépe po boku někoho, koho máte rádi)... ()

Cushing

Tohle je snad nejlepší filmová adaptace románového díla, kdyby. Kdyby tam místo Paříže nebyl ten divnej Řím. Barneyho verze je především chytrá komedie. Chytrá jako židovská anekdota, takže ji masový divák nikdy nemůže pobrat. Doporučuju nejdřív přečíst si román (vyšel česky Argu), není to úplně snadné čtení, ale kdo vytrvá, bude odměněn. A pak si dát tohle. Nádhera. Giamatti, Hoffman, Pikeová, Driverová... A Cronenberg! Kanadské moderní dějiny v kosočtverné kostce, nástup konzumní vlády televize, vražedný příval středního věku a hokejové hegemonie, přitom ztráta všech iluzí a naivity, a přece zamilování se do životní lásky na vlastní svatbě -- když Ona není vaší nevěstou... A potom ta vražda, samozřejmě. Ale byla to vražda? Ta pupeční šňůra s minulostí se nějak přetnout musela. Barneyho verze tvrdí, že... Enjoy. A snad tolik nevadí, že namísto Paříže tam vrzli Řím. Akorát že Italové jsou s Kanadou přece jen spojeni trochu méně než Francouzi. Ale Mordecai Richler by to tvůrcům určitě odpustil. Tenhle národní bard měl smysl pro paradox a ironii jako málokdo. Viz romány jako Byl tu Šalomoun Gursky nebo Jezdec z Ulice sv. Urbana. ()

marvan

Tady opravdu nejde o žádné Barneyho ženy, ale o Barneyho verzi (Barney's Version) jedné tragické životní události a také o jeho verzi pohledu na svůj život. Mordecaie Richler bezpochyby věděl, proč dal své knize právě tenhle název a český překlad by to měl respektovat. ()

venison

Barneye Panofskyho budete nenávidět a budete ho milovat.. Barney je sobecký alibista a floutek, který si neváží žen, dokud nepotká svou femme fatale.. Paul Giamatti má nádhernou roli, kterou jako vždy ztvárnil bravurně.. Krásná Rosamund Pike se zde blyští jako naleštěný diamant.. A Dustin Hoffman opět ukázal, že si opravdu dokáže střihnout roli otce, za kterého je potřeba se stydět.. Kdo má rád "americký" nehollywoodský film, jen do toho :-))) ()

Pavlínka9

Proč Dustine? Proč jsi musel jít do takové hovadiny, jako je tenhle film a ještě ke všemu hrát otce Paulu Giamattimu? Máš rozhodně navíc! Od začátku jsem si jen říkala, kterou svoji ženu to jen zabil, když byla zmíňka o schování těla...a ono to bylo úplně jinak ;) Nuda, nuda, Dustin, nuda, sexy a neskutečně úžasně vypadající Minnie Driver, nuda a nuda...Víc si nepamatuju...Jo a sexy fešák se šnorchlem :D :D ()

Beatle

Jsem ráda, že v době akčních stříleček a horrorů, se stále točí filmy, které připomínají skutečnost, že samotný život je nejlepší film ze všech. Giamatti, Pike, Hoffman - alta trinita tohoto filmu... ()

Unnamed

Po celou délku filmu jsem nevěděl o čem to tedy vlastně nakonec má být, co je ta jedna hlavní nosná dějová linie a myšlenka - stalo se tam toho vážně hodně, tak akorát na 3 celovečerní filmy. Na konci filmu mi to pak bylo vcelku jedno, fungovalo to, tak na co řešit takové podružné věci. Paul Giamatti, Dustin Hoffman i Rosamund Pike mě herecky přesvědčili a svými výkony potěšili, první jmenovaný si Zlatý glób určitě zasloužil (a zasloužil by si i nominaci na Oscara). Poslední slova? Všechna čest maskérům, předvedli se! 4* ()

Autogram

Úplne zbytočná produkcia to nebola, obával som sa dĺžky, ale príbeh to nie je zlý, ani nudný. Spoznáme dlhé obdobie života jedného so všetkými úspechmi a kopancami, ktoré dostával a hlavne rozdával. Trochu mi vadilo pri pohľade na hlavného hrdinu, že účelom filmu je povzbudiť guľatých nevzhľadných chlapov, aby to skúsili aj s katalôgovými ženami, ktoré sa im kľudne aj ponúknu, okrem tej jednej osudovej. Ale aj tak, keď sa schyľovalo k posteľnej scéne, cítil som sa trápne za celé mužské pokolenie, našťastie to strih ukončl včas. Zvyšok je fajnovo natočená zmes životopisu, drámy a dokonca aj krimi a pekným záverom. –––– Prvýkrát v živote som vážne a nenapraviteľne zaľúbený. –––– Vzdal som sa niekedy, keď išlo o teba? Tak prečo si myslíš, že s tým začnem teraz? ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky