Reklama

Reklama

Detektív Dee a záhada smrtiaceho ohňa

  • Česko Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (viac)
Trailer 1

Na konci siedmeho storočia za dynastie Tchang v čínskom meste Luojang sa na oslavu pripravovanej korunovácie prvej cisárovnej Číny dokončuje stavba gigantickej sochy Budhu. Jej hlavný staviteľ Jia-ji (Yan Qin) záhadne zomrie – pred zrakmi stoviek dvoranov náhle vzplanie a nakoniec z neho zostane iba čierny popol. Nie je to však jediné podobne tragické úmrtie. Na čínsky trón má usadnúť ako prvá žena v histórii mocná a intrigánska Wu Zetian (Carina Lauová). Úmrtia svojich verných služobníkov považuje za ohrozenie vlastnej moci a obyvateľstvo si začína pošepkávať o tom, že jej inaugurácia prinesie krajine nešťastie a úpadok. Wu preto urýchlene povolá sudcu Deehoho (Andy Lau), presláveného vyšetrovateľa zločinov, ktorého pred siedmimi rokmi poslala do väzenia, pretože proti nej viedol vzburu. Wu však veľmi dobre vie, že Dee bol verným služobníkom jej predchodcu a cisárstva. Dee sa poslušne ujme vyšetrovania a odhalí čoraz znepokojujúcejšie skutočnosti. Zistí, že sily, ktoré bojujú proti cisárovnej sú mocné a nebezpečné a priamo ohrozujú existenciu cisárskej dynastie... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (47)

Madsbender 

všetky recenzie používateľa

Detektívka z čias feudálnych čínskych dynastií? Originalita sa tomuto snímku rozhodne zaprieť nemôže. Bohužiaľ, nejeden divák sa rád nechá pripraviť o skvostnú detektívnu zápletku a spletitý dej, keďže sa nedokáže prehrýzť cez škaredý obal ku skvelému jadru. Hovorím o skutočne škaredých a neprepracovaných počítačových animáciách a malých chybyčkách, ktoré sú osve banálne, no vo veľkej kazia inak veľmi dobrý dojem z filmu. Zápletka ma úplne chytila, a tak som nemal moc času polemizovať nad technickým spracovaním a radšej som si užíval výborne napísané postavy a ich stvárnenie, ako aj početné zvraty o 180 stupňov, aké v každom filme len tak neuvidíte. Navrch pridáme ešte punc poriadnej akcie, ako to majú v Ázii radi, a strhujúce grandfinále. Keby len tá zjavná béčková produkcia netrčala zo snímku na všetky strany... 81% ()

JFL 

všetky recenzie používateľa

Principielně tento čínský ekvivalent "Pirátů z Karibiku" přesně spadá do filmografie Tsuiho Harka, dokonce ho lze porovnávat s autorovými předními snímky z období hongkongské nové vlny. Podobně jako v "Butterfly Murders" je zde patrná tendence mísit čínskou tradici se západními žánry a nevázanou tvůrčí licencí (konkrétně se zde slučuje čínská historie a legendární soudce Ti s detektivním žánrem, který je zahalený v hávu fantasy), případně zde můžeme podobně jako v "Zu: Warriors from the Magic Mountain" vidět snahu pomocí západních efektů a upřdnostnění spektakularity vzkřísit tradiční čínské legendy. Jenže zatímco Tsuiho novovlnné filmy byly nápadité, inovativní a revitalizovaly domácí kinematografii, "Detective Dee" představuje recyklaci postupů starších režisérových filmů a dobově konformní dílo oslavující diktaturu, vedle něhož všemi za prorežimnost kritizovaný "Hrdina" Zhanga Yimoua vyznívá jako revoluční pamflet. 5/10 ()

Reklama

Fr 

všetky recenzie používateľa

"V roce 690 se císařovna Wu stala první a jedinou ženskou vládkyní v historii Číny. O 15 let později na počest svého slibu detektivu Dee z trůnu odstoupila a .....“ Ale ne, na historický souvislosti zapomeňte! (Nebo je neberte tak vážně.) Slouží jen jako pozadí pro detektivku s kombinací mysteriózní černé magie a kung-fu, zabalené do digitálního až pohádkovýho vizuálu, který kazí snad jen mluvící kolouch, stopáž nebo létající kung-fu pasáže. Hark Tsui je zkušený tvůrce a já na jeho efektní pohádkovou hru přistoupil. Asi proto mám z čínskýho Sherloka Holmese solidní pocity. Asi tak na 3a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Viděl jsem vojenskou přehlídku na Rudým náměstí, na Letenský pláni a Pchjongjangu. Ke štěstí mi chybí už jen ta z roku 689! 2.) Jsem liberecký žhář! 3.) Chci vidět transfiguraci na čínskej způsob. 4.) Hledám holku, která se umí s bičem ohánět. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Vavča 

všetky recenzie používateľa

Tsui Hark je zpátky a ve formě. Zatímco jeho poslední filmy většina lidí moc dobře nepřijala (ačkoliv s nimi nemám problém), tak zde si myslím z toho všichni sednou na zadek. Tsui se rozhodl natočit si svůj spektál z dob dynastie Tang, a nejen, že tvrdě šlape kapacitám jako Zhang na paty, on je dokonce i kus vepředu! Soudce Ti má rozmáchlou šíři epické fresky, zajímavý detektivní příběh, skvělé akční scény, vynikající obsazení, zejména dvojka Andy Lau, Bingbing Li, občas probleskne i trocha humoru. Je to napínavé pohlcující, vizuální hody, mají ten správný hudební podkres. Prosím distributory, ať film zakoupí tohle patří na plátno, stejně jako Goemon. Pro ty kteří četli romány Van Gulika o soudci Ti, malá technická, to je původně čínská legenda sahající do sedmého století, původní čínské povídky, v sobě mají prostor pro mysteriózní náměty, kung fu souboje. Není to jen uhlazený detektiv s jasným logickým myšlením, jak ho představil Van Gulik. Ostatním doporučuji nekazit si to zatím ripem, který je už na světě, počkejte na lepší verzi. Konec oslavného hlášení. ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Ale trpel som ako prasa pred zabíjačkou. Tsui Harka mám rád pre kvantum dôvodov a pre niekoľko naozaj podarených filmov. Detektív Ti, je síce úplne inou postavou ako Sudca Ti - pri ktorého románoch som strávil niekoľko zimných večerov, a tak mi táto fantasy kopanica prišla v mnohom až nepredstaviteľne únavná. Jednak tu nie je žiadne napätie, jediná sympatická postava hlavného predstaviteľa zahraného Andy Lauom je povrchne prezentovaná a rovnako je to aj s ostatnými postavami. Efekty sú príšerné a akčné scény nezaujímavé a neoriginálne. Kamera, strih aj réžia sa podriaďujú forme akú očividne nezvládajú. Tvrdiť že Hark vedel čo robí mi príde smiešne. Každý jeden film Johna Woo čo natočil v Amerike je lepší ako tento zlepenec. Síce to má pekné prostredia a ako obvykle znamenitú hudbu, ale to je asi tak všetko. Možno ešte výsledné rozuzlenie má aké také kúzlo detektívnych románov ako si to pamätám ale fantasy štýl tomuto ubližuje. Nie je to wuxia, nie je to nadsázka typu Stephen Chow a preto je to utrpenie a gýč, čo by som rozhodne nečakal. Aj tá druhá hviezda je skôr s prižmúreným okom. ()

Galéria (82)

Zaujímavosti (5)

  • Choreografiu bojových scén vytvárali Sammo Hung Kam-Bo, Allen Lan Hai-Han a Yuen Bun. (Michal123)
  • Filmové natáčení odstartovalo v dubnu roku 2009 v čínské provinční oblasti Zhejiang a rovněž v jednom z největších světových filmových studií Hengdian World Studios. (Conspi)
  • Film vychází z původních čínských mysteriózních povídek sahajících do sedmého století, nikoliv ze série románů Roberta Van Gulika Soudce Ti. (Vavča)

Reklama

Reklama