Vězeňský dozorce Vince Rizzo (Andy Garcia) má strašné tajemství. Vlastně má několik tajemství. Jedním z nich je fakt, že se touží stát hercem. A tak po večerech tajně navštěvuje hodiny herectví. Za jeho nepřítomnosti se mu začíná odcizovat celá jeho rodina. Přicházejí pravidelné hádky se ženou, synem i dcerou. Poslední kapkou je pak Vinceho náhlé rozhodnutí přivést do domu mladého odsouzence, kterému chce pomoci začlenit se do společnosti. Každý člen rodiny má svá velká tajemství a problémů přibývá. Vše neodvratně dospívá do okamžiku, kdy se křehká struktura lží zhroutí. Všichni zúčastnění se ze všech sil snaží tento konec odvrátit. Vypadá to ale, že právě tajemný trestanec je tím správným katalyzátorem, jenž pomůže pravdě na světlo. (Brady)

barteca

Žádná třeskutá komedie, ale komediálně laděné psychodrama jedné rodiny, výborné herecké výkony, dobrá hudba. Potěšilo. "Každý má v životě druhou šanci." ()

Gašpar

Prostě skvělej kousek pro celou rodinu! Mám pocit, jak kdyby to bylo ze života. Rozhovory, kdy na sebe v domácnosti všichni štěkaj jsou geniální! Krásně jsem si u filmu odpočinul a upřímně se zasmál. ()

huko

Má to ducha Americké krásy, ale nemá to její pompéznost a blíží se víc komedii. Navíc takové komedii, která není okatě vtipná a přesto se musím smát a někdy i dost nahlas. Konečně po dlouhé době báječnej film. ()

*Colorado

Moc povedená komedie o jedné fakt povedené rodince. Doporučuji všem, kteří jsou unavení záplavou komedií s dodatkem romantická. Film táhne Andy Garcia, ale jinak si myslím, že i na menší role se povedl casting, opět mě potěšila Emily Mortimer. ()

Zaitsev

Slabost pro Andyho Garciu prostupuje celým mým životem. Návod na dysfunkční rodinu? Ano! Děj předvídatelný? Ano! Já se ale dobře pobavil! ()

MarleyCZ

Po dlouhé době opravdu vynikající komedie, navíc s vynikajícím obsazením. Hl. postavu ztvárnil Andy Garcia(člověk, kterého známe především z mafiánských filmů), ostatní pro mne naprosto neznámé. Děj filmu je uvolněný a na konci velice rychle spádový(opravdu konec filmu byl jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl - herecký koncert). Nezávislák, který potěší. Nejedná se o žádnou bláznivou komedii, spíše komedii se špetkem drama. Naprosto originální film 95/100. ()

Gumby

5* v rámci žánru. Není chyba. Zvlášť scénář - výjimečně plynulej, přirozeně se vyvíjející a dostatečně vtipnej a originální. Herci skvělí všichni. Od Tenenbaumovejch asi nejlepší rodinná komedie. ()

Petyas

Nevěděl jsem co mám od tohoto filmu čekat. Hodnocení dobré, ale obsahově mě to moc neyaujalo. Po shlédnutí filmu jsem byl velmi příjemně překvapen. Jedná se o složitější komedii. Nečekejte žádné salvy smíchu. Pobavíte se, zasmějete se, dočkáte se i romantiky a několika zvratů. ()

LyBerion

Představte si stopáž jako rozmotané klubko bavlny, které se postupem času zamotá, vrství na sebe a zároveň je namočeno do působivých dialogů, romantických zápletek, trapasů v rodině a hlavně povedeného situačního humoru právě takový City Island je. Když se klubko smotá a zbyde posledních deset minut jako by ho někdo vzal a zahodil, protože právě ve finále se vše vysvětlí a stím celá situace působí dojemně a směšně zároveň. Určitě pro mě tahle komedie byla překvapením a vřele ji doporučuji divákům komedialního i romantického žánru. ()

Lipi21

84 % REŽIE: **** KAMERA: ***** SCÉNÁŘ: *** (neotřele vtipné, oddychové, nevšední) HERCI: ***** (krásná Emily Mortimer, sexy Julianna Magulies a Sharon Angela, charismatický Steven Strait, přesvědčivé výkony na které se velmi příjemně dívalo) HUDBA: **** ()

Kingjiri

Námět je hodně dobrej, jenže jeho dramaturgie je místama dost uloudaná, a to hlavně díky fokusu na Vince a jeho "herecký" tajemství. Myslim, že se jeho tajný zálibě věnovalo zbytečně moc prostoru, naopak by nebylo vůbec špatný, kdyby se každý postavičce a příběhu o jejim tajemství dostalo větší části stopáže. Všechny charaktery totiž byly pěkně vymyšlený a herecký obsazení každýho člena rodiny sedělo jak hrnec na prdel. Finále, ve kterym už nikdo z rodinky neměl možnost svoje tajemství dál držet a musel s pravdou ven, pak bylo naprosto boží. Velká škoda těch nudnějších "hracích" scén (kdy jsem občas znuděně kouknul na hodinky) a nevyužitýho potenciálu svérázný charakterový sestavy celý rodinky. Za casting, nápad a hlavně finále přihazuju třetí silnější hvězdu. ()

billyador

hele rikam ze z odpoledni jednohubky se klidne mohla stat vecerni lahudka.... Garcia,kterymu sviti charisma a grif z kazde grimasy, pribeh, ktery pobavi a skvele seconda party zejmena Mortimerka... necekane za 5 a nevidim to naposled ()

-tHESWINe-

Dobrá komedie, nic extra, ale na nic si to nehraje, příjemní herci, neokoukaný humor. Konec je celkem předvídatelný, na 5 hvězdiček to úplně není, ale tak mi to sedlo, že to zaokrouhlím nahoru. Hádám někdo může říct "nudné", ale tento film je nudný asi tak, jako filmy Jima Jarmusche. Docela obyčejné, nudné ... ()

jafuska

celý film je nudný, tajemství má každý, ale proč by ho měl za každou cenu někdo říkat? film je slabota, herci nehrají dobře, do konce jsem se ani nedostala, ještě, že tam nedaly humor, to by už bylo ještě více trapný, když se podíváte na jiný film, uděláte určitě dobře, ()

miki68cz

Po dlouhé době opravdový film o běžných starostech a strastech a radostech obyčejně vyjímečných lidí jako jsem já i Ty. Parádní herecké výkony, skvělá režie, hudba doplňuje celkově parádní dojem z dobře odvedené práce. Milé a nevtíravé, klidné a přesto potrhlé. Děkuji, koukněte, vřele, ale opravdu vřele DOPORUČUJI ()