Hamlet

(divadelný záznam)

HAMLET - slavný český muzikál v americké adaptaci a v původní české verzi! Muzikál Hamlet českého hitmakera Janka Ledeckého se v Praze dočkal strhujícího úspěchu, za který vděčí v první řadě Ledeckého působivým, ale přitom chytrým melodiím, které příběh lásky a zrady v království dánském doprovázejí. Nemalou zásluhu nesou i písňové texty, nepostrádající humor a vtip hodný Shakespearova odkazu. (oficiálny text distribútora)

kajas

Po shlédnutí nové verze s Noidem, Bučkovou a dalšími (mimochodem, dost hrůza) jsem se začala zajímat o původní muzikál. Je o několik tříd lepší, kromě Ledeckého mě potěšila Laurinová a Bohouš Josef, písničky jsou pěkné a zapamatovatelné. Možná bych mohla vytknout podivný věkový rozdíl mezi Hamletem a jeho strýcem, ale pokud máte možnost, vykašlete se na současné provedení a sáhněte raději po tomto, neprohloupíte. ()

quixote

Ne, opravdu ne. Jen další z českých "písničkálů", který se rozpadá na proud jevištních "klipů", které drží pohromadě osekané Shakespearovo drama. Písničky jsou veskrze popové, mít jiné texty, v životě by nikoho nenapadlo, že jsou z muzikálu, natož na takové téma. Herecké výkony pop-zpěváků bez komentáře. ()

Fifer

Český muzikál je krutý byznys, který s uměním nemá vůbec nic společného. Tohle je pop-kulturní výcuc z Hamleta, asi jako když si v rámci angličtiny přečtete Hamleta se zjednodušeným slovníkem, anebo ještě lépe, jako když si přečtete zápletku Hamleta na Wikipedii. Plytvání časem, nepamatuji si jedinou píseň, jen spoře oděnou Laurinovou. ()

Eruwen

Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky! ()

Gig

Tato verze, tedy originální, bohužel tolik nepůsobí kompaktně. Ale měla tolik krásných rockových balad a melodií a hlavně vtipu Shakespearovského rázu a nádherných textů, že nedalo autorům pokoj a předělali toto dílo daleko krásnější a srozumitelnější show. Ale kdo chce vidět originál, doporučuju. Škoda je, že nová verze nebyla natočena, ale třeba se jí dočkáme. Aspoň dokud nám krev proudí a barvu má jak víno z Francie. ;) ()