Zamestnanie televíznej produkčnej je ideálne pre workoholikov, ktorým to rovnako rýchlo hovorí ako myslí a ktorí nemajú problém zariadiť na počkanie nemožné. Teda aj pre Becky (Rachel McAdamsová), ktorá má zachrániť vädnúcu rannú televíznu šou, ktorej sledovanosť klesla na minimum. Akčná Becky má mraky nápadov, čo urobiť inak a lepšie, lenže hneď ten prvý sa zmení na permanentnú nočnú moru. K ostrieľanej moderátorke ranného vysielania Colleen Peckovej (Diane Keatonová) sa totiž rozhodne pridať legendu medzi americkými novinármi Mikea Pomeroya (Harrison Ford). Tento nesympatický a nafúkaný búrlivák ju v dôsledku zmluvy, ktorú podpísal s televíznou spoločnosťou, nemôže poslať do čerta, a preto jej z moderátorskej stoličky aspoň znepríjemňuje život tak, ako sa len dá. Akoby to nestačilo, nebezpečne to škrípe aj medzi Mikeom a Colleen a sledovanosť neustále klesá, aj keď už pomaly nemá kam. Tvárou v tvár nevyhnutnému krachu sa Becky pokúsi o nemožné. Podarí sa jej zachrániť reláciu aj napriek tomu, že jej čas a energiu začína pohlcovať rodiaci sa vzťah k sympatickému kolegovi Adamovi Bennettovi (Patrick Wilson)? (TV JOJ)

Lisabellla

Absolutně bezvýznamné něco, co by mohlo vzdáleně připomínat komedii a ještě vzdáleněji romantiku. Bezcílné toulání se herců je na škodu a slabý odvar Meryl Streepové a Anne Hathaway je k spíš k pláči než k užitku. Jen snad za Forda hvězdu, jinak bída bídovatá :( ()

keoma26

Rachel nesnesitelně hyperaktivní a zjančená, ani jako záměrný komediální protiklad k rozšafnému Harrisonovi to není vtipné, tohle je prostě a jen one harrison show, a s ním naštěstí celý film víc stojí, než padá ... ()

joshula

Hmm, tak jo. Jako by to tu už několikrát bylo. Přesvědčovat a přesvědčovat, když jde do tuhého. A pak přijde nečekané překvapení... ()

Hanys_

Celé to vlastně stojí hlavně na Rachel McAdams, která skoro nesleze ze záběru (někdy už je ale celkem otravná) a Fordovým dokonalým mrzoutem, který umí úžasné omelety a whisky pije zásadně pouze plnoleté...Jinak příběh nenabízí vůbec nic nového a jede podle staré známé šablony od začátku do konce, od většího průseru to tedy zachraňují místy víc než solidní hlášky...5.5/10 ()

cab

Silene ukecena a do prace zapalena producentka Becky (vice nez dobra moje mila Rachel McAdams) se snazi po nekolika neuspesich v jinych spolecnostech rozbehnout upadajici ranni zpravodajskou estradu v neptralelskem a nekolegialnim prostredi. 60% ()

dopita

Z praštěnej a hyperaktivní Rachel McAdamsovej se mi zvedal kufr. Na druhou stranu, neustále se mračící a blbou náladou oplývající Harrison Ford mě bavil. Ostatní nestojej za řeč. Nikdo z nich nemá co hrát a příběh je omletej až hanba. Slabota a díky Rachel McAdamsovej chvílema doslova utrpení. ()

bloodline

Priznám sa, nečakal som tak minoritné zastúpenie romantiky, čo výrazne rozšírilo okruh možností pre lepšie zvládnutie vzniknutého priestoru. Napriek tomu sa všetko odohrávalo okolo pána Forda a dej sa držal vzniknutej línie. Harrison Ford bol koniec-koncov svetlým "úkazom" filmu a jediný dokázal svoj nesporný talent obaliť do frapantnejšej pozície. U Rachel McAdams sa striedali svetlé okamihy s horším "pozičným poňatím hry" a o Diane Keaton ani netreba písať. Jej rola asi len chýbala do počtu inak si neviem vysvetliť tento jej herecký omyl, ktorý by v prípade väčšieho priestoru vedel pozdvihnúť úroveň. V prípade kvalitnejšieho (aj kvantitatívnejšieho) scenára a réžie by mohlo byť moje hodnotenie na vyšších métach, takto len ďalší, aj keď slušne komediálny a príjemný priemer, bohužiaľ... ()

AdamesWWE

[8/10] Krásne vstávanie, konečne niečo iné ako typická americká teen komédia. Toto je kvalitný snímok, jedine by som vytkol nadpriemernú dlžku, ale nevadí, lebo film je po celý čas zaujímavý, príbeh je veľmi dobrý. Nieje to síce celé stavané na stránke humoru, ani romantiky, ale má to celé dobrú atmosféru a veľmi dobre sa nato pozerá. Vtipných scén tu je niekoľko, dá sa na tom zabaviť a aj tie romantické veci sa vydarili a nešli nadarmo do extrémov. Herecké obsadenie má ľatku strašne vysoko, hlavná hrdinka Rachel McAdams je veľmi dobrá, Diane Keaton je tiež v pohode a môj najväčší favorit Ford ma veľmi bavil svojím prístupom, má dobre zvolenú rolu vo filme, a aj charakter dobre spracovaný, tak ako aj ostatné dôležitejšie postavy. No a je tu pár dobrých vedľajších úloh, Jeff Goldblum alebo Patrick Wilson. Páčili sa mi aj dobre zvolené songy, hodili sa do filmu. Nedávam full hodnotenie, ale Krásne vstávanie patrí medzi najvydarenejšie komédia z posledných rokov a dá sa natom baviť aj viackrát. ()

Kamiiik

S původním záměrem podívat se na nějakou lehkou romantickou komedii, jsem nakonec vážně ráda, že z romantiky sešlo. Velice příjemná a vtipná komedie s příjemným obsazením. ()

Přemek

V podstatě otřesné svědectví o nekonečné bulvarizaci televize. Hlavní hrdinka s nebetyčnou sebestřednou tupohlavostí (byť každou chvíli dokazuje sečtělost a "nakoukanost") zkouší zlomit charakterního televizního novináře, který má ještě - narozdíl od všech těch tupounů kolem něj - trochu profesní hrdosti a sledovanost pro něj není modlou a alfou a omegou všeho. Bohužel, hrdinka - mladá producentka ranního vysílání - je částečně sexy a velmi vytrvalá, takže nakonec jejímu stylu "pojďme ze všeho udělat nízkou show mimo hranice jakéhokoliv vkusu" podléhá (což je scénáristická konstrukce až na půdu, z vývoje děje nijak nevyplývající). Zkrátka - mizerný film a ještě ke všemu se zvráceným poselstvím. (Dobře, jednu hvězdičku za dobrého Harrisona Forda dám..) ()

boro123

Lituju, že sem se nechala nalákat Harrisonem Fordem, jeho role sice byla to jediné dobré na filmu, ale jak se říká, mezi slepými.... Rachel McAdams mi svou postavou jako směsí diblíka a neurotičky hrozně lezla na nervy to její neustálé pobíhání a zmatené blábolení bylo fakt na pěst. Všechno je hrozně předvídatelné, nudné a tisíckrát viděné jinde a líp. Těch pár dobrých gagů to opravdu nevytrhne, navíc konec se nechutně topí v patosu a závěrečný dialog o prostatě v záři vycházejícího slunce radši ani nebudu komentovat. ()

santiamén

75% ... Nečekaně příjemné překvapení. Romantická linie naštěstí není středobodem zájmu a, světě div se, ta komická je navzdory zvyklostem žánru přítomná. A to ve více než snesitelné podobě suchého hláškování namísto trapného šaškování a vulgárních dvojsymslů. Kombinace Keaton + Ford je pak geniálním tahem na bránu (víc víc!). ()

Lionheart

Skvostný Harrison Ford a naštěstí ne příliš vlezlá romantická linie způsobili, že vznikl opravdu příjemný film, který zvedne náladu. ()

lucijelucije

Je to klasická komedie, klasická romantika, plným coulem, to ano. A pravda je, že se musíte nějak prokousat tou půlhodinovou dá se říct nudou, než se objeví H. Ford, ale věřte, že až se objeví, nezůstanete do konce filmů vlažní. Jeho hlášky jsou naprosto famózní..a to myslím vážně..promiňte ale hláška typu.." a co příjde příště, dáte mu na koule elektrody???" =) Podívejte a uvidíte =) FAKT si to ty čtyři hvězdy zaslouží. Tento film mě jednoduše rozesmál.. ()

peetriss

Filmy dějově zasazené do zákulisí filmového či televizního zákulisí pro mě nejsou zdaleka na vrcholu žánrové atraktivity, Hezké vstávání je však poměrně sympatickou komedií, která je stavěna na umné režii a výborném obsazení v čele s roztomile poťouchlou produkční Rachel McAdams a skvělým bručounem Harrisonem Fordem. Taktéž mě oslovila přirozená pohodovost a nenásilnost humoru podpořená zajímavým nástinem pracovních i soukromých lidských vztahů. Na druhou stranu - ani hlušší místa nechybí, zejména ve druhé polovině. 70% ()

lareinna

Z tohto filmu mám dobrý pocit a vážne som sa dobre bavila. Okolo Rachel sa točil celý dej, a aj keď sa správala chvíľami streštene, tak bola aj tak proste zlatá :) sedelo jej to. Páčil sa mi aj Harrison Ford, moderátor, ktorý "má úroveň" a nebude divákom do hlavy tlačiť slepičiny, tak ako to bohužiaľ chodí v médiách na celom svete..na toto liek ešte nevynašli :) ()

KatRi

Že by se Harrisonovo dobrodružné srdce nudilo tak, že se vrhl do boje s takovou chobotnicí jako je svět médií a omšelé romantické komedie bez nápadu, kde hlavní hrdinka zázračně zachraňuje něco (nudnou ranní TV show), aby dokázala, jak jsou mladé dravé ženy super. Jenže ta TV show možná není ani tak nudná jako celý tenhle film. Lékařským jazykem - nepomohla by ani resuscitace. A kladné body? Hm, Harrison Ford v zástěře potvrzuje moje přesvědčení, že chlap, který vaří a umí se otáčet v kuchyni, je prostě sexy (ale to sem vlastně vůbec nepatří). ()