AM1200

Krátkometrážny / Horor
USA, 2008, 39 min

Sam Larson zpronevěří peníze své firmy a dovede svého šéfa k sebevraždě. Poté urychleně nasedne do auta a ujíždí co možná nejdále. Pokaždé když uvidí projíždět policejní vůz, dostane málem infarkt, ale to ještě netuší, co ho potká večer. Všechno začalo tím, že několikrát špatně odbočil a dostal se mimo určenou trasu. Na rádiu naladí stanici AM1200, kde se z éteru ozývá pobožný mužský hlas, který se postupně změní v tísňové volání o pomoc. S příchodem tmy začne Sam lehce panikařit a to zapříčiní, že se mu porouchá auto. Uprostřed noci mezi stromy uvidí světlo, které vychází z rozhlasové stanice AM1200. Sam vkročí do této špinavé a na první pohled opuštěné budovy. (SOLOM.)

SOLOM.

Tenhle krátkometrážní kousek patří zcela jistě k nejlepším jaké jsem zatím měl možnost vidět. Doslova mě uchvátil především samotný děj, ale i přístup režiséra, který si většinu věcí na něm udělal sám. Skvělá atmosféra dostala grády především díky zvukovým a speciálním efektům, jenž patří k opravdové extratřídě. Vřele vám doporučuji se na tohle podívat. ()

honajz2

Když tu tak čtu skoro-nadšené komentáře, píšící o perfektní atmosféře, přemýšlím, kde se u mě stala chyba. O AM1200 jsem kromě názvu nevěděl nic, ani jsem si o tom nic nečetl. Natočené je to totiž perfektně a hudba je zde vybrána naprosto skvěle. No jo, jenže celý ten nápad by vyšel tak na 25 minut a to pomalé chození ve tmě s baterkou, pro mě netvořilo atmosféru, ale spíš nudu. Druhá půlka už je o něco lepší a strašidelnější, dokonce se v ní rýsuje poměrně zajímavá pointa, ale pak to končí poměrně odfláknutě. Jako jo, SPOILERY sice to na konci mohl být ďábel, ale taky to mohl být Cthulhu či nějaká jiná potvora - a stejně by se mi víc líbilo, kdyby to celé bylo o tom, že ten chlap se na dálnici ve skutečnosti zemřel a celé to rozhlasové studio mohlo být peklo či očistec (za vinu, kterou spáchal) a pár pronesených vět nalezeného chlapa tomu i odpovídalo, jenže se tak prostě nestalo a celé to skončilo jak od Lovecrafta, což sice neshledávám jako špatné, ale jako nevyužitý potenciál na něco chytřejšího ano KONEC SPOILERŮ. I přes pár podařených scén to stejně na víc jak 3* nevidím. ()

Cedr

Vynikající kraťas, který skoro jakoby z pera vypadl H.P. Lovecraftovi. Povedená atmosféra, kterou AM1200 drtivě překonává většinu slavnější celovečerní hororové produkce. Navíc mě v jedné z vedlejších rolí.velmi potěšil Ray Wise (např. Leland Palmer z Twin Peaks nebo ústřední postava v dokonalém hororu Dead End, atd.). Naprostá spokojenost. Snad si tohohle povedeného krátkého hororu všimne aspoň někdo. ()

corpsy

Psychologické profily v úvodných 10tich minútach, mi dali za pravdu. Buď to bude psycho, ktoré sa pobaví so šteklivými momentami ľudského ega, alebo to bude výplach posúvajúci do popredia ´´niečo´´ čo divák a vlastne aj hrdina proste nejako nestrávi. A ono je to aj to psycho, a je to aj ´´lovercrafťácky´´ večerný kúpeľ. ()

Cechyno4

Popravdě jsem byl na rozpacích jak tento film ohodnotit. V první půlce tohoto krátkého filmu se toho moc nenamluví. Energii vložil režisér spíše do vytvoření dobré atmosféry a napětí už se pomalu dalo krájet. Což bylo dobře a na mě to zapůsobilo. Potom tu je druhá pasáž filmu. Vysvětlování, pár nepochopitelných scén atd. To co se skrývalo ve studně mě také nějak extra nenadchlo a o vyděšení nemůže být ani řeč. Konec ten se mi zase líbil. Kdyby se po polovině filmu režisér trochu odvázal a zkusil vsadit na něco lepšího, drsnějšího věřím, že bych dal plné hodnocení. Takhle musím napsat, že suma sumárum to byla docela dobrá podívaná. Ovšem kdyby z tohoto filmu měl být celovečerní film mé hodnocení by tak kladné nebylo. ()