Demoiselle

Ač potomek volného režimu, tak je pro mne tohle téma příšerně silné a asi bude i pro mé děti. Tohle je největší křivda, kterou v sobě budeme nosit neustále a odpovědi nikdy nenalezneme. Hezky nastíněná atmosféra křivé doby. ()

Filousik

Film, který dle mého názoru určitě stojí za to vidět. I když z této doby bylo již natočeno mnoho podobných snímku, tak přesto tento film dokázal přinést něco nového. Pro mě osobně zajímavé téma, podbarvené muzikou té doby, se zajímavými s novými herci, přinesl pro mne tragikomedii, která potěší každého tehdejšího odpůrce. ()

swinevenca

Nevim jestli to byl záměr nebo ne, a jestli jo, tak ho nechápu, ale proč ty mlaďáci hrajou a mluvěj tak amatérsky? Tahle parta byla stejně amatérská jako celý mladistvý osazenstvo Vorlova Gymplu, s výjimkou Mádla. To nemáme dobrý mladý herce s úspěšně absolvovanou logopedií? Jinak by to za mě byl výbornej film, když nijak aktivně, tak ty mlaďáci aspoň takhle dávaj najevo svůj vzdor, to se mi líbí, rodiče už musej víc přemejšlet, ikdyž třeba sou s dětma na stejnej vlně, ale hold maj nějakou odpovědnost a proti scénáři a filmu obecně toho prostě moc nemám, ale poslouchá se to strašně blbě. ()

rischa65

Skvělá hořká komedie s atmosférou doby, výborné dialogy, skvělé detaily a nečekané dějové zvraty, při kterých šel mráz po zádech. Ty máničky docela sedí. Ty, co jsem znal já, to byla fakt hrozba pro režim...Nosili jsme jim z domácích lékárniček prášky "s trojúhelníkem" a obdivovali jak si lámou vzájemně předloktí víkem od popelnic nebo píchají petrolej do nohy. Taková byla jejich hrůza z vojny. Samson Lenk o tom v tý době složil skvělý song- Kulatý obdelníky. ()

maniacxl

Další sonda do hlubin sosialistické duše,tentokrát pod taktovkou Ondřeje Trojana nedopadla úplně nejlépe.Na druhé straně je to velmi těžké přeskočit laťku,kterou nasadily Pelíšky nebo U mě dobrý.Scénář byl zbytečně dlouhý,nastavovaný bez větší zápletky či překvapení.Trojan se měl držet komedie,tam bych až takový problém neviděl,ale dramatické pasáže byly moc drastické a nefungovaly s takovou lehkostí a nadhledem,jako třeba u zmiňovaných Pelíšků.Nějakou novou,dobře zapamatovatelnou "hlášku" bych také uvítal.Výprava,kostýmy a hudba film dovedly alespoň do mírného nadprůměru.55%. ()

Claire.TJ

Pět hvězd nedávám jen pro to, že to bylo občas trochu toporné. Takové neuvěřitelné, ti kluci byli takoví nereální. Ale jinak? Pan Trojan prvorozený mi na tváři vykouzlil takový hezký úsměv. Celý film na něm pracoval. Bylo to celé takové milé. Takové správně ála socialistické. Správně přidrzlé. Kluci i přes nereálnost hustí. S některými z nich bych si s radostí vyšla. Bylo mi to jakožto osmnáctce blízké. Líbilo se mi to. Díky. P. S. Viděno podruhé. Dostalo to pátou hvězdu :-) ()

janprusak

Hrozně dlouhé a nudné. Hromada zápletek, které se během filmu nevysvětlí. Špatné herecké výkony. Komedie to není ani omylem, situací na zasmání bylo během dvou hodin tak tři okamžiky. Pokud už si někdo chce zavzpomínat, doporučuji si radši pustit Vyprávěj. ()

Zed70

Ironií TV programu je koncert k 50. výročí Olympicu vysílaný následně po tomhle filmu. Koncert kapely která neměla za posledních padesát let žádnou kontroverzi s establishmentem. ()

Gig

Zajímavý film. Navíc mě mrazilo, když jsem poznal v něm věci, které jsem bohužel zažil, i když později ala vynikající Martin Myšička. Jen nechápu, proč je tento film zařazen do sekce komedie. ()

Gortyna

Moc se mi film líbil, hospodské scénky mi připomněly Pelcovo "A bude hůř". Kdysi jsem Občanský průkaz četl, ale ve filmu byla spousta dalších dějových linií, snad z jiných Šabachových knih, nevím. A to je ten důvod, proč mu nedám absolutórium: některé postavy byly nahozené až moc zběžně (popelář Popelka, udavač Trojan, ten kluk klavírista), některé motivy asi chtěly rozvést. Prostě se tam toho chtělo vejít až moc. Ale znova, velká chvála... ()

Oudis

Troufám si říct, že se jedná o jeden z nejlepších filmů z posledních let české tvorby. Vůbec mám takový pocit, že filmy z téhle (komunistické) doby nám tak nějak jdou - viz např. Pelíšky, které se staly naším kultovním filmem. Strašně se mi na tom líbí, že i z této nelichotivé doby si samotní autoři takových scénářů dokáží udělat parádní srandu. A určitě některé hlášky a "básničky" mi z tohoto filmu utkví v paměti."Někteří z vás mi poté mohou říkat Daňku"..."Polib nám prdel Daňku..." :-D Tvůrcům se velmi povedli exteriéry a řekl bych, že i kostýmy, ikdyž tolik nablýskaných aut z muzea jsem snad ve filmu ještě neviděl, ale to na výsledném efektu nic nemění. Celkově je to povedený český snímek, za mě **** a určitě jsem ho neviděl naposledy. B-) ()

vonsodoma

Potřebuje snad český underground nebo disent nějakou agitku? Proč proboha? Hroznej film. Medvědí služba aktivním odpůrcům režimu před 89. rokem. To měla být jako nadsázka? Nebo satira? Jako, černá komedie? Politická kritika? Nebo jako zábava? Jdu si pustit Historii.cs. ()

Glukoza

Občanský průkaz mám zkouknutý snad desetkrát, přesto se neomrzí, mám ten film neskutečně ráda a dle mého by si zasloužil stejné opečovávání, co Pelíšky. Některé chvilky přímo vhání slzy do očí, jiné nepřímo. Přátelství na život a na smrt, soudržnost "rebelů", společenská nervozita, utajené koncerty a velebená elpíčka...V malých i velkých příbězích mnoha a mnoha postav si film uchovává své kouzlo. A kdo by nesympatizoval se zamilovaným básníkem, geniálním skladatelem, mladou a skvěle drzou verzí Petera Gabriela a konečně s Petrem, který stihne po čas filmu tak najednou dospět? Malé i velké boje s různými zly, malé i velké naděje. Krása! "Soudruzi, co je to vjurt?" ()

irri

Každý den nemám náladu na nějaké dokumenty a filosofické filmy. Člověk zkrátka někdy potřebuje trošku přímého humoru, u kterého se pobaví a navíc ještě poučí, co se tady před lety dělo. Tento film je prostě pecka, snad nejlepší český, co jsem zatím viděla. ()