Preacher

• Česko Kazatel (neoficiálny názov) (viac)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (viac)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

3DD!3

Pilot: Seriálového Preachera nelze brát jako regulérní převyprávění komiksu o naštvaném knězi Jessiem Custerovi, který jednoho dne zjistí, že se Bůh na lidstvo vybodl a odkráčel z nebe neznámo kam. Skrz cigaretu procedí něco o zodpovědnosti za naše stvoření a vydá se mu nakopat prdel a donutit ho starat se o nás, jako dřív. Tady máme zatím prostě spíš chlapa uklizeného na kněžský post, utíkajícího před svou minulostí (v komiksu je to spíš naopak). Irský upír Cassidy, který mu na cestě dělá parťáka se asi své předloze podobá nejvíc. Gilgun je dokonale obsazený a jeho představovačka je asi nejlepším momentem celého úvodu. Je asi i hlavním důvodem proč chci koukat dál. Tulip ach Tulip, to je jiná písnička. Že změnila barvu a z krásné blond bělošky máme tuctovou čokoládu bych ještě přežil. Co ale chybí je chemie mezi ní a Jessiem. Uznávám, že zatím neměli moc prostoru, ale nesedí mi to. Jak se s tím tvůrci dál poperou jsem zvědav. Pro neznalce komiksu je to svěží vánek v seriálové tvorbě. Jo a postrádám květnatou mluvu předlohy. Irské klení je zatím naštěstí povoleno. ()

Ratemus

Seth Rogen že je fanoušek předlohy? Tak to mu nežeru protože toto je slabé. Jak jsem se na to těšil, jelikož znám předlohu a považuju serii Preacher za perfektní zvrácenou zábavu, tak toto je běs a hrůza. Není to takový řitní výtěr skvělou předlohou jako u odpadového Lucifera, ale ani žádný zázrak. Nejvíce baví asi Cassidy, který teda co se týká castingu byl zahranej nejlépe, potom dva cherubové také dokážou rozesmát. Ale to je vše, jednu pěknou scénu, která za něco stojí, vystřídá následně několik nudných a táhnoucích se dalších scén. Takže za mě slabší průměr, uvidíme jak druhá řada, ale pokud to bude dělat opět psudo fanoušek Rogen, děkuju nechci. ()

LizianShaw

Tento seriál mě zaujal hned od začátku a to díky skvělým hercům a zajímavým postavám. Seriál lze definovat jedním slovem a to " divný ". Seriál má naprosto originální zápletku (pro mě první seriál od Vertigo) a ačkoliv to malinko spadá pod Dc, tak to s Dc nemá nic společného. Dominic Cooper hraje kazatele velmi dobře a jsem velmi rád, že to není seriál o "pouhém" kazateli, ne tenhle má i cool schopnost a velmi zajímavou minulost. Pokud, jste ale přišli k seriálu abyste hledali akci, tak si radši vyberte jiný, ze všech 10 dílů jsou tam pouze 3 akční scény... Což nevadí, seriál to vynahrazuje skvělými postavami jako třeba Tulip (Ruth Negga), Arseface, a nebo i Lucy Griffiths. Nejlepší "záporák" je pro mě samozřejmě Odin Quincannon, kterého hraje legendární Jackie Earle Haley (Rorschach) :) 85% Druhá série přináší mírný skluz dolů. Skoro vůbec se neřídí komiksem (tak jak Rogen sliboval), což je škoda, kniha první je opravdu skvělá. Prvních šest epizod se Saint of Killers je opravdu jízda, jenže pak se skoro nic neděje. Alespoň trochu to vynahrazujou úžasné scény v pekle s Arsefacem a Hitlerem, to jsou snad ty nej scény ze všech. A když jsem u toho dobrého, předvedli nám dokonalého Herr Starra, ten má boží hlas, a scény s ním jsou fakt divné a tím seriál přímo vyniká. 80% Třetí série zatím nejlepší, co nám seriál nabídnul a určitě za to může osekání na 10 epizod, kdy tvůrci dali přednost kvalitě před kvantitou, a to je dobře. Víc akce, komedie, absurdity a Humperdooa. Mighty Allfather byl jako vytržený z komiksu, to byla (ne)radost pohledět. 9/10 ()

kagemush

Nejzábavnější flanďáky nasírající (nikoli bezbožný) počin od dob Life of Brian (i když tohle o dost drsnější). Kde jinde byste mohli vidět jak si Ježíš dá s Hitlerem po tlamě (…,,ty ubohej hipísáku!" ….,,ty tuctovej fašoune!" ) -- Snad až bude český kardinál někde na výletě, mohla by nějaká česká TV nabýti odvahy , a pustit nám to celý pěkně od Genesis. ()

Mr.curry

Třebaže laťku nastavenou černým Heimdallem překonat nelze, tvůrci komixových seriálů stále dokazují, že se na ní dá přinejmenším pěkně pohoupat. Ikdyž Marvelu nelze upřít jistou hru na SprávňákGeist, proč podobným způsobem prznit jeden z nejkvalitnějších příběhů z protilehlé dílny, nesoucí se na vlně temné jižanské westernovky? Je s hrůzou sledovat, jak se chmurný a cynický kovbojský příběh mění v utípnuté nic, nevybíravým humorem sršící upír v prostoduchého laciného žvanila a jedna z největších komixových blond koček v přehrávající etiopskou pipku. Za Jesse Custera jsem si vždycky přál jít na Comic-Conu, ale po téhle do detailu zprzněné splácanině bych se sám za sebe musel stydět. ()

Galéria (1 368)

• Když se andělé DeBlanc (Anatol Yusef) a Fiore (Tom Brooke) snaží dostat do Pekla pomocí auta, která je vyzvedne na osamoceném místě u silnice, můžou v tom někteří vidět odkaz na seriál Perníkový táta (od r. 2008), kde když někdo potřeboval zmizet, postupovalo se úplně stejně. Na seriál odkazuje i scéna, když andělé Fiore a DeBlanc čekají na autobus do pekla v 9. epizodě 1. série "Finish the Song". Jde o to samé místo, na kterém v seriálu Perníkový táta čeká Jesse a následně i Walter na člověka, který je má nechat zmizet. V obou seriálech také při odjezdu postav přeběhne přes silnici pes. (vyfuk)
  • Při Papežově projevu vlajka pod jeho oknem střídavě mění barvu z černé na červenou. Např. při záběru na Papeže osobně je černá, ale při záběru na živé vysílání je zase červená. (Habansz)
  • Na konci epizody je vidět pověšený psí oblek, kde můžeme vidět limitovanou edici plechovek Dr. Pepper na kterých je logo filmu Wonder Woman z roku 2017. (DC_DeteCtive)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (viac)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (viac)