Patriot

• Česko Patriot (viac)

Rok 1776. Vdovec Benjamin Martin (Mel Gibson) je skromný a predsa charizmatický muž, ukrývajúci v sebe obrovskú silu, odvahu a zodpovednosť. Kedysi spoznal hrôzy vojny, a preto je striktne proti novej a odmieta sa v nej angažovať, aj keď jej cieľom je dosiahnuť nezávislosť od Veľkej Británie. Benjamin nie je priveľkým vlastencom, ale predovšetkým otcom milujúcim svojich sedem detí, ktorý chce v pokoji žiť, farmárčiť a starať sa o rodinu. Nechce bojovať z pocitu vlasteneckého nadšenia a keď príde k boju priamo pred jeho farmou, ošetruje ranených z oboch strán. Až v okamihu, keď arogantný anglický plukovník William Tavington (Jason Isaacs) zákerne zavraždí jeho syna a druhého pošle na popravisko, mení sa farmár na bojovníka. Najskôr je akýmsi temným pomstychtivým prízrakom, ktorý sa v zúfalej snahe zachrániť odsúdeného syna vrhne proti dvadsaťnásobne početnejšej prevahe. Je nočnou morou nepriateľa, ktorý sa so svojimi mužmi vynára z temnoty a neľútostne zabíja. Nebojuje však za veľké ideály, iba mstí smrť svojich blízkych a usiluje sa chrániť rodinu, ktorú vojna bezprostredne ohrozuje. Na pozadí jeho boja proti Britom sa však rozvíja aj tragická láska jeho syna Gabriela (Heath Ledger) a pôvabnej Anne Howardovej (Lisa Brenner) a aj sám Benjamin sa citom neubráni, keď sa zblíži so svojou švagrinou Charlotte Seltonovou (Joely Richardson), ktorá sa obetavo v dňoch vojny starala o jeho deti. (TV Markíza)

Gafro007

Tradičně vítečný herecký výkon Mel Gibsona. Ano, sice klasická americká propaganda na podporu vlastenectví ale i tak skvělý film, který budí emoce. Samozřejmě by tento film nebyl bez Mel Gibsona ničím jiným než Bčkovým průměrem. I tak si myslím, že stojí za shlédnutí i pro náročné fanoušky. ()

K.Eduard

Skvělí snímek natočený Rolandem Emmerichem v hlavní roli s Melem Gibsonen je více než dobrý. Skvěle vystižená válka o nezávislost. Mel Gibson s Tomahawkem v ruce je pastva pro oči jak s ním kosí rudokabátníky. 90% ()

reno112

Budu teď možná trochu sám proti sobě když dám 4*, ale prostě to tak cítím. Co si budem povídat po filmové stránce se Roland Emmerich moc nepředvedl, ale mě zaujala ta druha stranka filmu a to jak mě dokázal vtáhnout a zaujmout. Nemyslím si že je dobré srovnavat tento snimek s přesností v historii, je to film a né Dokument. ()

Profík

Historicky nepřesné válečné drama s několika velmi dobrými hercia několika úžasnými akčními scénami. Mel Gibson zabíjel Angličany jako Skot a teď jako Američan a jde mu to pořád ještě slušně. 80%. ()

heylinn

Ach jo.Patriotismus...a zase a zase a zase...aspon,že to tak pojmenovali,mohli jsme tušit co si to pouštíme za film.Než budu hnusná tak pochválím aspon hudbu(kterou si hraju denně na klavír)pak ještě Heatha Ledgera(a to v neposlední řadě) a...to bude asi tak všechno,možná ještě inkoustouvou scénu.Je to zajímavé,až neuveřitelné jak dokáže Němec a Australan být američtější,než Američani sami.Když jsem to viděla poprvé,řekla jsem si jenom:,,Co to do prdele je?", a potom jsem se smála když Heath umíral,to bylo tak dobře zahrané,že to bylo až komické,nejdřív jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet ale stačilo mi jedno jeho slovo a výbuch byl na světě.Podruhé jsem už jenom brečela nad Ledgerem a nad hudbou.Mel....já nevim Statečné srdce jsem neviděla,nijak potom neprahnu a tak nemůžu nic srovnávat.Možná scénář je dobrý,pořád se něco děje,keců je okolo dost,ale ta režie.Když budete chtít zabít nudné odpoledne a to opravdu celé,tak si pusťte právě tenhle film,ale mě tam prostě neco chybělo(nebo možná přebývalo?) ()

Hantom

Na první shlédnutí mi vyrazil dech. Od té doby si ho jednou za rok, dva pouštím znovu a znovu. O kolika filmech to můžu říct? ()

HectorHagman

Super akčňák kde se hodně střílí a když se kecá tak to jde snést a pak už zase hurá krev stříká až do stropu.Já v tom jádro pudla nehledal takže kdž nevim co z volným časem tak se mrknu jak Mad Max masakruje pro jednou sekerkou a mušketou. ()

NikoKovac

Válečné filmy a filmy s historickou tematikou nebo historickým odkazem mám rád a opravdu málokdy se stane, že bych takovýmto filmům dal méně než tři hvězdy. Patriot je však bohužel tento případ. Film je příšerně zdlouhavý a nudný, narozdíl od Statečného srdce, s nímž se ta paralela přímo nabízí, nenabízí tolik akce a boje, jak by se na film tohoto druhu hodilo. Bohužel. ()

Brisingr

Patriot vlastenecký patos nepřidává po špetkách, ale zavaluje nás jím přímo po kilech. Když jsem si však zvykl na řeči typu: "Touhle válkou změníme svět....", začal se mi film docela zamlouvat. Vyzdvihnout musím výpravu a kostýmy. Škoda jen, že u uniforem vojáků jsem se často ani nestihl pokochat, protože byly hned rozstříleny a zbroceny hektolitry hrdé americké krve.... ()

neo101

co maj všichni s tim patosem a vlajkama? vždyť šlo o boj za svobodu ne nepodobný Statečnému srdci. Zmasakrování britů při osvobozování syna bylo super, dělové koule skákající po bitevním poli a trhající nohy a hlavy taky. K tomu naprosto jedinečný záporák. jediný co by mě fakt štvalo je stát v řadě a čekat na kulku. Ten styl boje je nesmyslný. ()

wewule44

Tento film je jeden z mých nejoblíbenějších. Velkou váhu tomu ale dodává, že hlavní roli zhodnotil právě Mel Gibson. Film ovlivnily i vtipné pasáže a na druhé straně smutný osud Benjamina Martina. ()

Masterskill2

Opäť Mel ale tentoraz v roli statočného patriota ktorý bohatým berie a na chudobné s*re. Film veľa prekvapil!!! Čakal som menej, videl som viac.Taký je Mel Gipson s tým sa musíme zmieriť ()

K8MK

Skvěle zpracovaný film s výbornými herci hlavně : Mel Gibson, Heath Ledger a Jason Isaacs.Dobře vypracovaný děj a zápletka , hlavně hudba Johna Williamse je skvělá. Tenhle film vedle Dne nezávislosti se Emmerichovi hodně povedl , jediná chyba je že to je dost dlouhé a děj se vleče. ()

JARDAHONDA

Ve snímku, "který má všechno, co od eposu očekáváte" předvádí Mel Gibson"efektní a efektivní výkon" v roli bývalého válečného hrdiny, nynějšího mírumilovného osadníka Benjamina Martina, který válčení pověsil na hřebík - až do chvíle, kdy americká válka za nezávislost zaklape na dveře jeho domu. Chtěl své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války, ale když jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Tváří v tvář se ocitne drsné realitě boje na ochranu svých bližních se Martin chopí zbraně a vede statečné povstalce do zuřivých bojů proti skvěle vyzbojené anglické armádě, aby bojoval za svou rodinu - a za svobodu svého mladého národa. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce... Poctivá filmařina, která si zaslouží daleko větší ocenění. Závěr = ***** ()

skream

Zajímavé je jak po smrti Heatha Ledgera šlo hodnocení nahoru.. Tím líp, film tu byl hrozně podhodnocený. Za nejlepší z filmu považuju scénu v lese. A to nejhorší, kvůli čemu dávám jen 4 hvězdy- přehnaný patriotismus, vychvalování ameriky, vlajky atd atd.. to už nikoho nezajímá ;) Zvlášt evropany ne. ()

El_Koko

"Pastýř musí pečovat o stádo, a občas i střílet vlky".Patří do mých TOP10 filmů. VHSka s Patriotem u nás doma patřila k těm nejohranějším, přesto se film nikdy neomrzel. 93% ()

srotak

I když film není to co od něj podle předešlích komentářů všichni čekali, já si nemůžu pomoct zbožňuji filmy typu "ti zlí ublíží těm hodným a oni jim to potom vrací", a když se k tomu přidá kus americké historie tak pro normálního diváka jako sem já znamená zábavu na nejeden večer. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (viac)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (viac)