Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Miskindoma

Tak nám pan Nolfi nechá běhat Matíka s kloboukem na hlavě, sešitem s mapou v ruce. K tomu přidal Emču a pár hodných a špatných správců - honičů. A přes to, že romantika zastíní akci i sci-fi, tak ten film docela funguje. ()

Varoglam

Oblouznění, pomlka, náhodné setkání a snad láska na první pohled, „rozchod“, „láska“… ja už fakt nevím, kolikrát to vlastně bylo? No romantika jako v pohádce, vše dobře dopadlo a pokud neumřeli, tak tam žijí štastně až dodnes. Do toho akce s andělem v patách a útěk před špatnou kariérou jen kvůli tomu, aby byly spolu. Tento film mi okrajově připomíná film Počátek. Ale i tak, film byl napínavý a líbí se mi na 4 hvězdy. ()

YNWA

Jedno obří lejno plné blbosti až za hrob, je mi zle z té obludnosti. 2 hvězdy za nádhernou Emily a za výkon Matta (každopádně nechápu jak se mohl k něčemu takovému snížit). ()

chevronman

Nápadité, chytré, myšlenkově hluboké, napínavé, svižné, k tomu všemu vcelku příjemné dialogy a nesmíme zapomenout na notnou dávku romantiky. Zároveň je to však film jednoduchý a pro nenáročného diváka. Pro chvilku, kdy si chce člověk odpočinout, ale nehledá zároveň nic bezmyšlenkovitého, tohle doporučuju. ()

stevkoI

Som bol prekvapeny, cakal som nieco trosku ineho a dostal som nieco ine :-) Prekvapeny v dobrom slova zmysle, zaujimave prostredia viac romantickeho filmu s peknym koncom... ()

eoj

Ze začátku to chvilku vypadalo dobře (i když teda na hodné politiky nevěřím), ale pak už začíná převažovat romantická poloha filmu a nastává nuda. Spoil (? :) A jak to asi dopadne, že. Bůůů, bůů to bylo tak romantické. No a za poselství "Bůh je a je hodný" ještě jedna hvězda dolů. PS: hodnotím filmy subjektivně a ty romantické nejsou můj šálek kávy ;) ()

egoistic

klasická zápletka zasazená do originálního prostředí. Originální, kdo chce, může si zapřemýšlet o vlastním osudu a třeba zkusit změnit svůj plán :-) jediné, co mi trochu kazí dojem je klasický holywoodský konec...jinak příjemně jiné, dynamické s dobrým Damonem. 75% ()

pepito25

Kolembá to na hrane takého toho rozprávkového klišé. To, ako David prechádza dvermi (ved sa to z večera do rána naučil, nie?) a vôbec muži v klobúkoch ako božskí poskoci / zamestnanci / anjeli... - celé je to len tak tak. No na druhej strane, je to jeden z filmov, po ktorých sa cítim primerane silnejší a istejší a to je dosť dôležitá hodnota. Príde mi to ako univerzálna sladkosť - a podľa hodnotení vidím, že si tam každý našiel to, čo mu zachutilo - u mňa je to originálne spracovaná téma, prostredie, kamera, spád, vnútorná sila hlavných hrdinov a Emily Blunt :-) ()

macherano

V kazdom podobnom filme je nejaka pointa pre cloveka ako funguje system mnohi ludia si myslia ze ciste sci-fi ale ked sa na to pozriete blizsie najdete odkazy ktore si pri beznom pozreti nevsimnete plati popripade az ked chapete suvislosti spojitosti filmy ktore, nam nieco povedia okrem ineho Matrix, Minority report, a Financi krize nam hovori o niecom velmi zaujimavom v podstate sa moze zdat te nemaju nic spolocne na prvy pohlad ale su si prepojene. Ohladom toho filmu bola dobra myslienka ale horsie prevedenie nemalo to taky drive ako by som ocakaval na podobny film je to skoda potencial bol ovela vacsi mozno sa toho dockame v nejakom inom uvidime.. ()

Valmont15

Ad Isherwood: povídku jsem sice nečetl, ale co mám zkušenosti z Blade Runnera, Minority Report nebo z Totall Recall, tak knížka je o několik set procent lepší-v podstatě filmy bývají dost "hollywoodské", knížky právě naopak :-). Jinak Správci osudu jsou slušný film, ale víc než 3* za to nedám ()

PANKY71

Obyčejnej romantickej film.... naštěstí s originální myšlenkou která mě připoutala a bavila až do konce. 5 je moc a 3 málo. Takže mě to vychází na 4* PS: Zajímalo by mě jak moc se liší od psané předlohy. ()

mondyM

Fakticky by pohledný chlápek s obrovským potencionálem, který by to možná v politice dotáhl sakra vysoko, zahodil takovou životní šanci kvůli ženské, kterých po světě běhá pár miliard?:) Ačkoli uznávám, že na Emily Blunt NĚCO je. A to nejsem chlap. A fakticky máme osud ve svých rukou? ()

hajicek

Taková trochu ve scifi hávu pohádka, která sice žádné nové otázky nepřinesla, přesto mě ale moc bavila. Navíc souhlas, Damon skvělý jako vždy a spolu s Blunt se na ně moc hezky koukalo! Jen jsem se těšil na podobu "šéfa", kterou mi ale tvůrci nakonec nedopřáli .. :)) ()

Isidor9

Dobrý nápad zabitý klišoidním schématem o vše překonávající lásce a poctivých politicích. Navíc model dědečka na obláčku (pardon, v nejvyšším patře na Manhattanu), který rozhoduje úplně o všem a naše svobodná vůle je jen iluze - teda pokud jí spolu s tou touhou spravovat věci veřejné tím nejlepším způsobem a milovat tu pravou nemáme tolik, jako jeden skvělý Američan. Drobnosti typu Správce osudu se svědomím, který tak nějak cítí, co je správné, nebo kouzelné pomůcky typu obušku s pytle ven (klobouky) už jenom dobíjejí pokažené. ()

Henriette

Zajímavá myšlenka, která zůstala nerozpracovaná. Tvůrci pouze nakousli materiál, který ve výsledku mohl být skvělým filmovým zážitkem; soustem pro diváka, který se chce pobavit. Mohlo to být dobré, ale bohužel je to nudné a nezáživné. Filmu chybí nejen nějaká koncepce nebo myšlenka, ale i pořádná akce. Ani hlavní hrdinové se mi moc nezdají. Emily Blunt je příliš chladná a Matt Damon příliš starý a pragmatický na to, aby zahrál "roztouženého" milence. O své zamilovanosti mě herci nepřesvědčili a celkový dojem z filmu se rozplynul dřív, než začaly titulky. ()

Traktorista

Těžko komentovat film a neprozradit o co v něm jde, jelikož zde by to bylo naprosté objasnění celého děje. Trochu mi "kloboučníci" připomínaly Pozorovatele ve Fringe, ale podobnost je čistě jen náhodná. Herecké výkony jsou na slušné úrovni a parádní střih zvedá kvalitku filmu o jednu hvězdu. Hudba taková co neurazí, ale ani není taková, že by si ji človík zapamatoval. Celkově film funguje a jsem rád, že i Náhoda zde má své místo - což rozhodně nepotěší žádného Správce osudu. Film na páteční večer, který dokáže pobavit a i tak trochu se zamyslet, jak to vlastně v tom našem malém světě funguje a zda je onen Osud opravdu pro každého napsán na míru. Jak už tu bylo zmíněno, spíše než scífko bych to viděl v kategorii fantasy, ale to se asi v moderní době moc nenosí .) ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky