Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

boocteer

Téma velmi dobré, režie se podle mě moc nepovedla a herecké výkony kromě Matta Damona a Emily Blunt byly slabší. Na tento film jsem se moc těšila a nakonec jsem odcházela z kina tak trochu zklamaná, něco tomu chybělo (moc hluchých míst, málo napětí a až moc dobrý konec). Ale na to, že to byl první celovečerní film George Nolfiho, to zas tak špatné nebylo. ()

Montmorency

Rádoby romatická sci-fi kombinace Bourna s Matrixem.....výsledkem je nudná slátanina - kongresman, který na mužských záchodech potkal ženu svých snů a už chce jenom ji a žádnou jinou a infantilně z dveří do dveří pobíhající andělíčkové, co vypadají jako pan Tau, se jim snaží jejich ''osudem předurčenou lásku'' překazit.....kdybych měla malým dětem vysvětlit, co je to Matrix, tak bych jim pustila tento film:-) ()

KITTbx

Dobrý film, dobří herci a dobrá další variace na téma "toho nahoře". Matt a Emily jsou velice dobří a přiznám se, že Emily má opravdu hezký hlas a smích. Téma a zpracování této Sci-Fi mne příjemně překvapilo. ()

BigPeta

Celkem zajimavý námět jak z filmu udělat hit roku 2011. Stačilo přidat vetší hloubku do filmu, víc akce a bylo by. Místo toho bylo všechno opačně. Škoda. Tři hvězdičky jsou však zasloženě. Matt Damon ma charisma se kterým to táhne dopředu a už všichni víme, že hrát umí. ()

Blaschke

Asi začínám být trochu sentimentální. Tento film miluju. Emily Blunt je kočka a Matt Damon super. Trochu mi chybělo podrobnější vysvětlení těch správců, ale jinak bomba. ()

floppy4

Dam s kludnym svedomim 5* pretoze nemam co vycitat. Malo to pointu a na rozdiel od inych romantakov to nebolo cliche. Bolo to zaujimave, originalne, emotivne. Mozno by som vypichol to "prekazenie svadby" na poslednu chvilu, ale budiš. A navyse Emily Blunt ma mrte charizmu a obaja herci to hrali skvele. ()

P/\/EL

Dickovy věci sou prostě takový...víc jak sci-fi - nadpřirozeno (bůh..apod.)......nevysvětlitelné jevy...ehm...jasně, Američani to maj rádi, hollywood to má rád....nj, pokaždý s tim mám dost problém...protože u takovejch věcí je třeba prostě přihmouřit oči, ale přemejšlet o svobodný vůli..determismu apod. se dá..........u mě to bude asi tim, že na filmy asi koukám o dost víc než člověk, co potřebuje občas únik....a tak.......film nemá nějaký extra ambice, ale sympatické obsazení, hudba........efektně bylo podobný téma správců.......kdečeho v mém oblibeném Dark City..he atd..atd.....PS: si řikám, když se mluví o zlu v dějinách, na kolik temnejch období se zapomíná....nebyl jeno holocaust, v SSSR....v Asii...ve Vietnamu..Africe.....všude možně......hehe..lidé jako lidé................ale určitě na tom něco bude, že úspešný lidi pohání potřeba vyplnit prázdnotu.......je fakt...že člověk nesmí bejt nikdy uplně spokojenej, aby něco dokázal...teda asi ne vždy...ale...víte co..........je dobrý určitě přemejšlet o možnost...krocích...budoucnosti..minulosti............důsledcích kdečeho...no..ehm..hahahe ()

Pattrick

Díky tomu, že se jedná o debut, je to solidně zvládnutý film.. Příjemná podívaná, která nevyrazí dech, ale příjemně odsejpá až do konce. Jen škoda, druhé poloviny filmu, ze které se stává tuctová romanťárna, jak najít svoji milou a nenechat si ji vzít.. Film na 3* + * za debut ()

4Iva

Cekala jsem nejakou vetsi myslenku, nez jaka byla jasna od prvni chvile. A ona neprisla, jen neustala opakovacka nejakeho jakoze tajemstvi nad nami vsemi. O nicem, a to mam tenhle zanr rada. Dve hvezdicky za krasne zabery na NY. ()

Swamiji

Herecké výkony a vizuální stránka dobré, ale to je bohužel vše. Scénář manipuluje příběhem stejně jako správci osudy postav. Scifi potenciál je trestuhodně odbytý (zjevně autorský záměr, ale tím hůř!), takže celý film je ve výsledku jen jednoduchá pohádka o tom, jak Matěj svou princeznu získal navzdory protivenství všeho druhu. U filmu nemůžete moc přemýšlet, protože jinak vám začne v hlavě strašit spousta otázek, na které nelze logicky odpovědět. Tak třeba: hlavní hrdina se díky nepochopitelnému diletantismu jednoho ze správců dozví o tom, že jeho život je manipulován jakousi tajnou organizací, a přesto se nepokouší o pozadí všeho zjistit více, prostě to přijme jako fakt a dále bojuje jen s důsledky? To jako vážně? Je toho daleko víc, ale škoda řeči. Vyvrcholení filmu je pak políčkem, který jsem nestrávil. Deus ex machina zapracuje a všichni žijí štastně a spokojeně až do smrti v tom gigantickém loutkovém divadle. Přitom já na místě hrdinů bych asi dostal existenciální krizi a spáchal sebevraždu. ()

Mahonney

Matt Damon. Od Bourna jeden z mých oblíbenějších herců. Emily Blunt. Tu jsem nikdy nepovažoval za ideál krásy. K tomuhle filmu oba dva sedí jak p*del na hrnec. Matt se herecky stále zlepšuje a Emily mi tu nějak zkrásněla. Jednoduchý příběh okořeněný velmi zajímavou sci-fi zápletkou by při jiném konci ode mě dostal plnou palbu, ale (MOŽNÝ SPOILER!) tak sladký a "ustřižený" konec až americky klišoidní (KONEC SPOILERU!) si prostě tu pátou nezaslouží. Pro ty 4 ale hraje zajímavý děj a podle mě i skvělý casting. ()

text77

Tak jednoznačně mohu říct, opravdu hezké. Film, pokud máte rádi klasický závěr amerických filmů a zejména těch zamilovaných Vás sice nepřekvapí, ale v průběhu filmu se každý neubrání pocitu, že si to vlastně přeje. Film moc hezky plyne, nemá hluchá místa a ač nejsem milovníkem sladkých filmů, mohu říct ,líbilo se mi a dávám 5 hvězd. ()

Lion438

Přestože si na Sci-Fi moc nepotrpím, tenhle kousek mi docela zaujal! Ale dost zkazil kýčovitý konec. Chápu, že bylo potřeba potěšit i romantické diváky, ale tohle načichlo laciným Hollywoodem. Celou dobu jsem čekal na nějakou promyšlenou pointu a ono tohle. Zkrátka si celý příběh zasloužil mnohem promyšlenější závěr. Škoda. ()

MATG

Charizmatický Matt a očarujúca Emily mi hneť od počiatku sľubovali niečo naozaj famózne, čoho som sa aj dočkal. Nie som veľkým fanúšikom nadzmyslových sci-fi no priznám sa, že toto je presne to čo my chýbalo. Originálne spracovanie vyústilo do nepretržitej extázy až do posledných chvíľ. Presne tieto sweety sú pre mňa ako balzam na dušu v prehnitom spoločensky zvrhlom svete. ()

belinda1

Jeden z nejlepších filmů posledních deseti let. Proto mě nepřekvapuje víceméně absence slabých hodnocení, spíše že je tak málo těch nejvyšších. Ale to ať si zase každý přebere po svém. Příběh nápaditý, děj hodně svižný, triky skvělé, atmosféra, herečtí představitelé a pořádná dávka romantiky. To je totiž zejména romantický film. Za thriller bych jej neoznačil. I když napínavý je také. Triků je zde také pomálu. Ale to není rozhodně na závadu, spíše naopak. Sci-fi určitě ano. Každopádně to stojí za opakované shlédnutí. Je to skvělé. Dal bych šest hěvzdiček. ()

jayjay11

Romanticky? ANO! Sci-fi? MOŽNO! Thriller? V ŽIADNOM PRÍPADE! Čakal som oveľa viac. Sklamanie prišlo asi v strede filmu kde som pochopil že toto nieje nič svetoborného!!! S takým filmom a hlavne nápadom sa dalo urobiť OVEĽA viac, čím u mňa vyvolalo zdesenie! A to také, že čo v takom filme robí taký kvalitný herec ako je Matt Damon. Jednoznačné sklamanie 60% s prižmúreným okom :-) ()

Von Kempelen

Film měl možná potenciál, ale ten se podařilo naprosto promrhat. Ačkoliv se jedná o téma osudu, předurčenosti a svobodě volby, tak se divák nedočká byť minimálního mysteriózního rozsahu. Přiznám se, že nehrát tam Matt Damon, možná bych i film směle zařadil do kategorie B. Potencionální americký prezident, který se kvůli lásce žene v půjčeným klobouku(!) skrze prostorové dveře. To opravdu ne... ()

legenda2

Správcovia osudu je dejovo a scenaristicky nedotiahnutý film s priemernými hereckými výkonmi. Film som si pozrel, nenudil som sa, ale nijak ma nezaujal. Viac ho vidieť nepotrebujem - je to jeden z filmov, ktorý za pár rokov upadne do diváckeho zabudnutia a nespomenu si na neho ani kinokluby. Inak povedané "dobre natočená komerčná sračka". ()

Emil69

Emily Blunt byla uchvacující,nádherná a úžasná. Damon mi jako jako její partner moc neseděl,myslím,že by se k ní hodil někdo jiný asi to bylo tím dabingem ale i výrazově mi přišel jako kopie Leo di Capria. Tento romantikou a tajemnem prošpikovaný příběh mi přirostl k srdci.Nakonec vše skončilo tak jak mělo......o) ()

Triskáč

Ľudí treba kontrolovať a ovplyvnovať ich životy, pretože sú vysoko destrukčné stvorenia, ktoré viac-krát zavinili katastrofy nemalých rozmerov a preto sme tu my- správci osudu, aby sme ich vychovali. Celý film sa točí okolo tejto myšlienky a prekvapivo to funguje. Pridajte si do toho osudovú lásku, ktorá je taká silná a nežiadaná, že majú z nej nočné mory aj všemohúce bytosti+skvelé herecké duo, ktorému som to úplne zožral. Veľmi príjemný film a to nie som žiadny beznádejný romantik (či?). ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky