Umlčaní

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiálny text distribútora)

Ondr@932

Povedený horor, takové mám rád :-) Ale nějaké své mouchy má (nezajímavé scény ...). Ale hororová atmosféra zafungovala a to je hlavní. Trochu mě to připomínalo film Jízda do pekel. 60% ()

AloeB

Jednoduchý thriller s dokonale syrovou armosférou budovanou hlavně výbornou práci s kamerou a strojem, který dává obrazu doslova promítat pocity, které by měl divák cítit. Krutost filmu navíc podtrhuje neopotřebované použití brutality, která dokonale ladí se stylem snímku. Příběh zde pokulhává, ten bohužel působí dojmem příliš mnoho náhodně semletých věcí dohromady a ten semtam nějaký pokus o zvrat či překvapení bývá vcelku okatý. Zde pouze jedna hvězdička dolů, víc strhnout by si film snad ani nezasloužil. ()

Alexandre

Skvělý napínavý hororový thriller, doprovázený spoustou nečekaných překvapení a místy výbornou hudbou. Umlčení jsem si užíval snad po celou dobu. Ze začátku to nevypadalo moc nadějně, ale hezky se to rozjelo. A ten závěr, ten se opravdu povedl! U mě za slušných 70%. ()

fililipekk

Uplně v pohodě filmek o unesený holce, jejím skoro už bývalém příteli, který se ji snaží najít a zahadném řidiči kamionu, který z neznámých důvodů unáší dívky a ženy. Velký, ale velký plus, že po celou dobu nebylo vidět únosci do tváře - alespoň já to tak cejtil, ňáký překvápko se taky objevilo a vůbec se na to dobře koukalo. ()

John80

Thriller v štýle filmu Jizda do pekla,prenasledovanie záhadného kamiónu , kde zmizne chlapovi priateľka , chlap začne pátrať po záhadnom vrahovi na vlastnú päsť 3* ()

Kingjiri

Sympatickej horrorovej thriller s jakž takž reálnym příběhem a rozumnym chovánim postav. Sází se mnohem víc na napětí než na nechutný scény (což v horrorech posledních let bývá přesně naopak). Zdánlivě rutinní scény (např. naháněčka mezi kontejnerama) jsou mnohdy natočený tak, že jsou fakt napínavý a člověk při nich ani nedutá. Celou dobu skrytá identita hlavního záporáka byla docela dobrej nápad a zúčtování s nim bylo přiměřený Zakeově postavě a zároveň efektní. To všechno se postaralo o solidní mysteriózní až strašidelnou atmosféru. Pokud bych měl najít nějaký mínus, určitě bych do příběhu nemotal spikleneckýho hlídače (ve výsledku naprosto zbytečnej twist, btw. hlídači se mohli do příběhu zapojit mnohem víc) a nebylo by špatný aspoň nějaký letmý vysvětlení proč jsou ženský unášený. Za filmařinu, atmosféru a příkladný napětí čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Marty7CZ

Vůbec ničím originální,tisíckrát okoukaná a dle kolegů myslím VELMI nadhodnocená pitomost...Mám rád tento žánr,ale tohle je pro mě zklamání!!! ()

SunWuKung

Horor? to vobec nie. Pre mna sklamanie, aj ked jasne badat prijemny britsky rukopis, prislo mi to az prilis zbytocne natahovane. Vyzdvihol by som celkom dobry herecky vykon hlavneho hrdinu a niektore zabery kamery, ktore boli dalo by sa povedat az vyborne. Inak v urcitych fazach dost nuda. 56 % ()

dannyd14

Výborne našliapaný dej, neoblomný hlavný hrdina a tajomný kamionista v kapucni. Navyše je to nepredvídateľné a aj keď síce žiadny Oscar, na to že to produkovali Briti, je to naozaj slušný horor. 5* ()

Megynka

Dala jsem 4, určitě je potřeba, aby se o filmu více "vědělo". Tyhle nenápadné jsou vždycky nejlepší. Možná bych dala jen 3, přeci jen, bylo tam pár věcí, které mi vadily, ale rozhodně po dlouhé době perla ... ()

TommyDiamond

Je potřeba jen malej náklaďák, dvě starý auta, mobil bez signálu, kontejnér, padouch co neukáže tvář, hlavní hrdina, hysterka, volavka a pár lidí co umře, aby to nějak vypadalo. To vše použijem nejlépe v noci na benzince, v zaplivaném domě i na otevřeném překladišti. Něco projedem na dálnici, vyzkoušíme i kouzlo místního lesa. No a můžeme natočit horor na mezinárodní úrovni.... V dnešní době je opravdové umění za milion liber natočit film který docela ujde a není uplná sračka. A zde se to povedlo. I tak na mě celý snímek působil dost lacině a nevzhledně. Za snahu dám dvě hvězdy ()

chlebo

Celkom súhlasím s tvrdením, že vyslovene zlá táto daždivá tmavá jazda nebola, ale to je asi tak všetko, pár vychytaných momentov to malo, no napriek tomu - ako celok dosť nudné a zdĺhavé.. ()

masekjc

Příjemné překvapení. Napětí by se dalo krájet, ale trochu to kazila logika. Přesto by si tohle určitě zasloužilo pokračování :) ()

monty.cl

I když je hlavní hrdina docela nesympatickej trotl, tak film má hodně slušnou atmosféru a o napětí také není nouze...pár překvapivých zvratů a trošku té krve jen vylepšuje celkový dojem. Škoda jen, že závěr není trošku dotaženější, ale i tak opět milé překvápko z VB...75% ()

Pharlap

V rámci žánru únos.. únosce.. hledající.. bojující.. vystrašený.. pomsta.. to jistě není nic nového pod sluncem. Ale díkz britské invenci, to celé získalo trochu jiný "šmrnc" a styl napětí a vystavění atmosféry.. A to se u horroru cení! Navíc množství nelogičností mi přišlo redukované na minimum. Akorát mi někdo vysvětlete, proč ti záporáci, ať se děje - co se děje, chodej dycinky tak v klídku.. piánko.. :-) ()

jafuska

ach jo, člověk si od toho slibuje, že to bude dobrý filma nakonec hodně podpůměrný, žádné napětí, hloupý děj, kluk sleduje kamion aby zachránil svoji holku, zachrání ji jak jinak, skoro u všech těchto filmu je happyend, ale proč proboha? velké zklamání ()