Volné pokračování psychologického hororu Škodná. Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah? ... S volným cyklickým pokračováním psychologického hororu Škodná má detektivní scénář Hrobník společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ i odchodem do důchodu, a dále mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimž se utužuje přátelský a milostný vztah. Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí. Ve středu příběhu stojí sériový vrah, zabíjející bohaté podnikatele, které předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá. V silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva - amatéra, pátrající na vlastní pěst po vrahovi svého manžela, když ho - podle ní - neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu? Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa. (Česká televize)

TV spot 2

Aidina

A další volné pokračování psychologických detektivek, a zase je tu major Políčko (Oldřich Vlach byl jediný, kdo zahrál svoji roli naprosto civilně), dvojice milenců nadporučík Krocová (Zedníčková by neměla hrát žádného policejního vyšetřovatele, ta role jí prostě nesedí) a kapitán Zikán (jen do počtu Petr Štěpán). Jejich původní šefka mordparty byla vystřídaná šefkou Ličkovou (V. Freimanová), která pořád stále tápe. Aby taky netápala, když jí scénář nedovolí jinou větu než: ..." A teď si jí pořádně proklepněte...". . Tomáš Topfer si po všech těch četníkách a pátračkách zahrál masového vraha. Takový nenápadný, mile se usmívající venkovský člověk, co myslí na bližního svého a on zabíjí lidi... kdo by to do něho řekl, že? ()

type_B

Věc: "Hrobník" Na české poměry nadprůměr, ale stejně žádná velká sláva. Krimi to je, ale horor určitě ne. Závěr poměrně nelogický a postavě vraha byla věnována vcelku malá pozornost, což by zasloužilo napravit, protože bylo její jednání vysvětleno jen náznakem, ne-li vůbec. Proti ději jinak vcelku žádné námitky. Postava Dity velmi pěkná. Konec protokolu. Dodatek: Až ex post jsem přečetl text distributora - ha, prý chandlerovská detektivka![ To snad od Chandlera distributor nikdy nic nečetl.] ()

domirovec

Škodnou jsem neviděl, nicméně i tak jsem se cítil poněkud.. škodně. Působilo to nesmírně amatérsky a po většinu času nudně. Ovšem hlavní problém je typ žánru, který byl určen pravděpodobně pro jinou, určitě nehorázně děsivou českou záležitost. Horůrek to totiž rozhodně není, nýbrž se tomu ani nepodobá. Ale jako lehce průměrná česká kriminálka, budiž - tři hvězdy. 3/5 ()

TSZ

Na české televizní poměry nadprůměrné dílo. Dost mě zaujala ta plejáda dobrých herců v naprosto netypických rolích, zejména trojlístek Töpfer, Freimanová a Vlach hráli diametrálně odlišné postavy než ty z jejich obvyklé škatulky (a poslední dva jmenovaní byli docela mimo). Poněkud zavádějící je popisek filmu "Psychologický/Horor", protože se jedná o čistokrevnou kriminálku, ale to není až tak podstatné.Za vcelku komický fakt považuji tu skutečnost, že Miroslav Etzler hrál v tomto TV filmu pro ČESKOU TELEVIZI postavu redaktora jako vystřiženou z NOVÁCKÉHO Na vlastní oči. Celý snímek však sráží dolů zejména tradiční bolesti českých televizních filmů, tedy pochybný hudební doprovod, ultradebilní kamera a herecké výkony vedlejších postav, které bych označil jako amatérismus na druhou. ()

mira007

Detektivka ve starším tv provedení , trochu zacíleno na papučové publikum, ale celkem se ta zápletka dala, Případ inspirovaný jedním z nejhorších vrahů české historie Ivanem Roubalem, trochu atypicky obsazeno ( Olda Vlach forever!) ale Cibulková je profík a utáhla roli podezřelé vražedkyně manžela. PS: Markéta Frosslová v plavkách zvýšil estetický zážitek z tohoto filmu o půl hvězdy. ()

• Tento TV snímek je mj. volně inspirován skutečným příběhem sériového vraha Ivana Roubala. [Zdroj: iDnes.cz] (majky19)
  • Hospoda, ve které Tomáš Töpfer uklízí, je pivovarská restaurace v rodinném pivovaru Berounský medvěd, hospoda je zabrána i zvenku. Koně namalovaní na zdi už jsou přebílení. (a-ja)
  • Tento TV snímek se natáčel v Praze a jejím okolí. [Zdroj: iDnes.cz] (majky19)