Kdo zavraždil soudní psycholožku Taterovou? Třetí část volného cyklu kriminálních příběhů, propojených dvojicí vyšetřovatelů v podání Lucie Zedníčkové a Petra Štěpána.  Nový detektivní televizní film Stín smrtihlava je volné pokračování případů naší mordparty ve filmech Škodná a Hrobník. Nový snímek neřeší jen vraždu psycholožky, připomínající v některých ohledech deviovaný zločin s bizarními rituálními prvky. Sledujeme rovněž osudy čerstvě propuštěného vězně Drobného,jenž je přesvědčen, že má hluboký důvod psycholožku nenávidět a pomstít se jí. Postupně se dostává do pozice zvířete zahnaného do kouta - o to silněji ho pak zaplavuje touha po tvrdé odplatě. První linie filmu je ryze detektivní, osudy Drobného jsou zas ve stylu drsné krimi. Oba žánry se napínavě doplňují, aby se protkaly v dramatickém závěru. Neboť i v pachatelově stínu se může pohybovat dosud utajená hrozba, nebezpečná a smrtící. (oficiálny text distribútora)

TV spot

gatuso

Spousta druhoradych hercu hraje tezce predvidatelne. Freimanova, Zednickova, Obermaierova, Chylkova. Notabene, uveritelnost jejich roli je diskutabilni. Freimanova dost prehravala a porad mam v pameti to jeji mensi leve oko... Konec filmu zdupal cely pribeh dolu, a v prubehu filmu se objevovala spousta wtf momentu [napr. pri objeveni auta ve tme v lese, se vysetrujici tym nemuze dostat do zamceneho kufru a po vyzve detektiva at se po necem podiva se jeho kolega objevi za par sekund s zeleznou tyci s kterou ten kufr otevrou....]. ()

Jizni Tlapa

Smrtihlav je vůbec nejslabší z uvedené trilogie. Nemá na sobě špetku originálního. F.Blažek je monotónně nudný a Lucka Zedníčková je v roli fízlovské dámičky iritující. Zachránit to tak nemůže ani tradičně vynikající O.Vlach, který jako by z celé "party" byl jediný,kdo své roli bezmezně věří... dvě hvězdy jen a jen za něj... ()

trollfjord

Dosud jednoznacne nejlepsi dil. Skvele herecke vykony, ktere az na Lucii Zednickovou provazeji cely projekt. V pribehu hrobnik zaril Tomas Topfer, jehoz postava vraha byla zahrana bez jedine chybicky. Dil Skodna zase predvedl umeni pani Medvedske. Ve smrtihlavovi exceluje Zuzana Bydzovska a taky Ivana Chylkova ktera ma sice jen maly prostor, presto prijemne zaujme. Filip Blazek se sve role zhostil na vytecnou. Sakra, ted jsem zapomel jak se jmenuje predstavitel toho vykastrovaneho udrzbare z restaurace. Zkratka, kdyz uvazim ze i Lucie Zednickova opustila svou pozu Ramba, tak to byl hodne prijemne straveny cas u monitoru. ()

homerr

Co je moc, to je moc. Policejní ředitelka sedí zády k předpokládanému vrahovi, který jí může vystřejit na hlavu, kde opravdu nemá neprůstřelnou vestu. Předpokládá totiž, že jí bude chtít zastřelit zepředu a do srdce. Nikde žádný zajišťující policajt, ona si jede na vlastní pěst. Tak tento konec byl opravdu nepochopitelný, nereálný, naprosto hloupý a shodil celý film do propasti. ()

ostravak30

Film, který je u mě na pomezí dvou a tří hvězd. Ale já nakonec takto. Stín smrtihlava by se mohla jmenovat i předchozí kriminálka Hrobník. Také tam byla podezřelá úplně jiná osoba. Ale to jen tak na okraj. Byla to docela zajímavá kriminálka, která ale měla své ALE. Měli jsme možnost sledovat vlastně dva zločiny, stejně jako v předešlém snímku. Filmaři nezměnili ani to, že opět jsme v jednom případu vraha znali, v druhém ne. Bohužel hlavně dialogy byly dost slabé. Pokud například Lucie Zedníčková má svůj reálný předobraz, pak se nedivím tolika vtipům na policisty. Arogantní a neústupná. Závěr byl pak vyloženě směšný. Šéfová v podání Veroniky Freimanové totiž nemohla vědět, že nebude Filip Blažek střílet na hlavu. A mohl to dokonce udělat zezadu. Takže místo, aby na něj čekala někde ve skrytu s tím, že jej prostě zatkne, čekala jako lovná zvěř, zda neudělá pachatel chybu a on ji udělal. Určitě by se takto chovala při zatýkání policie. Tři různí režiséři a tři různé filmy. Celkově na mě ale tato kriminálně-detektivní série dojem fakt neudělala a policii zase neudělala dobré jméno. ()

• Když se Jirka Drobný (Filip Blažek) vrací z vězení, hraje píseň „Aurea Prima“ od Martina Laula. Dále od autora ve filmu zazněly skladby „Femme Fatale“, „Scary Places“ a „Surprise“. (xynti)