Neobyčejné životy

Česko, (2009–2014), 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová (viac)

Životní a profesní příběhy významných českých a slovenských herců současnosti.  Jde o cyklus 52 minutových dokumentů, zachycující výrazné herecké osobnosti českého a slovenského divadla, filmu a televize. Název a metoda jsou odvozeny ze známé Čapkovy prózy. Jde tedy o dokumenty bilanční, v nichž se se známými herci vydáme po stopách jejich životních rozhodnutí a práce. Bez touhy po senzačnosti, ale se snahou dobrat se určité lidské i profesní moudrosti, k nimž člověk na určitém bodu své životní cesty dospěje. (Česká televize)

Recenzie používateľa bubun k tomuto seriálu (2)

Simona Stašová (2012) (S04E08)

...aneb Stašová nám padesátkrát řekne, že prorazila až na prahu padesátky a uvidíme ji, jak listuje knihou. A taky myslím, že by nebylo bývalo na škodu, k ukázkám z filmů, seriálů a záznamů divadelních představení, uvést názvy těch děl. Protože třeba Žena za pultem a Major Zeman jsou jasně rozpoznatelný, stejně tak Pelíšky a pár dalších, ale půlku těch ostatních věcí jsem neznala - a ani nepoznám, protože nevím, jak se jmenujou. ()

Martin Dejdar (2012) (S04E12)

"Chodící pórek", já se zbláznim.... Netipla bych si, že mě rozchechtá Vacek (vzpomínka na vojáky), ale stalo se. Sice nechápu, proč si tvůrci zvolili písničky od Middle of the Road coby hudební podkres, ale rozhodně mi to nevadí. ()