Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 8 - Amy Poehler
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

JC_Gucci

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Na první pohled se může zdát, že se jedná o klon seriálu The Office, protožeParks and Recreation využívá stejného formátu fiktivního dokumentu s prostřihem na rozhovory s postavami. Styl humoru je ovšem trochu jiný a o něco šílenější. Velmi brzo si zamilujete úplně všechny postavy a budete se královsky bavit u každého dílu. Navíc brzy pochopíte, že se jedná o skvělou a promyšlenou satiru na vládní aparát a úředníky. Je to jeden z mála seriálů, který v průběhu řad neztrácí na kvalitě a tempu a baví až do posledního dílu. Jestli je něco, co mě na Parks and Recreation baví nejvíc, tak je to radost tvorby, která tryská ze všech herců. Natáčet tento seriál musela být neuvěřitelná zábava a na výsledku je to poznat. Často vedlejší postavy, vyskytující se jen v pár dílech, mají ty nejvtipnější hlášky a jde poznat, že tvůrci seriálu v mnoha scénách nechávali herce čistě improvizovat. Věřím tomu, že humor tohoto seriálu nesedne úplně všem, ale rozhodně bych všem doporučil, aby to aspoň zkusili. ()

Palkes

Srdcová záležitosť a od druhej série neskutočná jazda. Škoda že pred pár rokmi som to po prvej sérii vzdal, teraz už som každý diel videl niekoľkokrát. ()

MatoPalkes

Hlavne to nevzdať po prvej sérii, ktorá je skutočne priemerná. Od druhej série sa to značne zlepšuje a od tretej je to neskutočná jazda. Milujem tie postavy, špeciálne Ron Swanson ma vždy dostane. ()

Nag0

Po prvej sezóne to hodnotím kvázi pozitívne. Tunajšie asociácie s The Office sú v istom smere nepochybne oprávnené, aj keď tento kúsok sa vydáva trošku inou cestou, respektíve jeho distribúcia priestoru pre karikatúru rôznych odvetví "kancelárskeho" prostredia, má o niečo iný pomer. K hodnoteniu a tomuto komentáru sa vrátim po vzhliadnutí ďalšej série prípadne dvoch. Edit: Budem na konci piatej série a úprimne, nechápem komentáre typu: rozbehne sa to po prvej sérií. Nie! Prvá séria bola asi to naj. Ostávam divákom aj z dôvodu, že to určite neurazí, zatiaľ sa mi nechce zháňať nový seriál na sledovanie, no každopádne to vynaliezavosťou určite zaostáva za prvou sériou ktorá oplývala údernosťou, mala centrálny bod: jama/pit, zameranie sa na iróniu a hlúposť niektorých byrokratických úkonov, chýba mi Mark Brendenowitz?!, a chýbajú mi časy keď "I fell in the pit, you fell in the pit, we fell in the pi-yeaaaaaah-t!" ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)