Hubert Bonisseur de la Bath je nejlepší francouzský tajný agent známý jako OSS 117. Proto je vyslán do Brazílie s úkolem koupit od bývalého vysoce postaveného nacisty Von Zimmela mikrofilm s důvěrnými daty. Jeho služby tam chce využít také izraelská tajná služba Mosad, která má také zájem o Von Zimmela a proto posílá s Hubertem pohlednou agentku Dolores. Spolu hledají a pronásledují nacistu až zpět do Ria k velké soše Krista, kde se s ním konečně vypořádají. (Fitik)

Karlos80

Novodobé Eurospy a a lá parodie na James Bond filmy. Zoufale nudné, rádobyzábavné (sarkastické) a hlavně hloupé. Nucený humor rovněž nebrat. Njn a to by nebyl pomalu ani dnešní svět, aby to nebylo o židech (kteří tady jsou tady opět vylíčeni jako ti nejchytřejší z nejchytřejších a pak i nejnormálnější jak to ta vypadalo, viz agenti Mossadu) a náckové achjo..Těžká propaganda a silně pro-židovský film, francouzi kde se dnes nachází nejsilnější a nejpočetnější komunita židů v Evropě, tady z toho filmu vycházejí jako naprostí hlupáci, kde jsou až záludně zesměšňovány všechny ty jejich po staletí tvořené hodnoty a tradice. Hloupý bRak, pro hloupé gojímy a že jich stále je..1* jen za lehký 60's retro styl, který mi připomněl některé ty známé filmy z této éry. ()

Levak.Bob

Oproti prvnímu dílu je tento obdařen ještě brutálnějším, šíleně nabitým humorem kterýžto dělá z celého filmu jednu obrovskou kupu srandy. S trochou nadsázky bych si troufl zařadit tento film mezi komedie tak geniální jako jsou Rrrrr, Mazaný Filip, Mrtví muži nenosí skotské sukně atd. Jest to vpravdě komedie, velmi doporučuji na zasmání :) ()

mira007

Parodie na Jamese Bonda, která českému filmu připomene i Belmondovi filmy Muž z Ria nebo Muž z Acapulca. Má to parádní retro vizuál, Jeana Dujardina ( to už je druhý film, kde mu nějaký chlap nahatému strká něco do zadku ), krásnou Brazílii a pár nahatých holek, ale má to jednu malou negativní věc - absence něčeho vtipného ( já se zasmál jen dvakrát, což je na crazy komedii docela málo) ()

pakobylka

Parodie, která se neobyčejně podobá svému hlavnímu hrdinovi: Má velice silné i velice slabé chvilky, ale pokaždé se otřepe, vykračuje si dál, jakoby se nechumelilo - a naprosto spokojená sama se sebou cestou ledabyle trousí téměř geniální postřehy. Za pochodu se mazaně pokouší vymyslet, jak obejít (a pokud není zbytí, i zdolat) všechny překážky, až nakonec s mírně pochroumanou vizáží úspěšně dosáhne svého cíle, což je určitě chválihodné ... 3,5* ()

Martensson35

Celkem dobře postavené na detailech výpravy, pakliže divák pozorně vnímal klišé starých bondovek a jiných klasických filmů o špionech, nicméně film zde často ztrácí nit a nechává děj vyplňovat pouhou suchou stylizací 60tých let a netradičními, avšak stejně suše podanými (a po čase předvídatelnými) postřehy hl. hrdiny. Dále bohužel jen pár dobrých gagů jako záležitost s krokodýlem a jinak zklamání. Na zparodování Bonda nestačí bejt Francouz. Ale Dujardin i Hazanavicius jsou sympaťáci,takže to budu brát jako lepší průměr (68%) , zvlášť když vím, že umí udělat skvělý film. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v Paríži, Riu de Janeiro, Brasílii či v pralese v brazílskom štáte Paraná. (MikaelSVK)