Jednotlivé části pojednávají o úplně obyčejném japonském samurajovi, který žije přes den všedním životem a v noci mečem trestá bezpráví v masce sokola na obličeji. Příběh o zločinu, pomstě a trestu. (FilmFan24)

Badel

Abych hodnotil, musel bych to po těch 22 letech zase vidět. Ale vzpomínky na tlusťocha, co předstírá skákání po střechách a propichuje padouchy skrz papírový stěny, jsou příjemné. Tenthle seriál zatim skutečně nejde nikde sehnat a i na netu obecně je o něm málo informací. V originále 24 dílů, jak tvrdí japonská wikipedie, ze který ale víc nepřečtu. ()

mira007

V době karatemánie tenhle legendární japonský seriál jako jeden z mnoha nahnal mraky dětí do karate klubů po celém Československu. Přes den je hlavní hrdina líný, ospalý povaleč, ale v noci se po samurajsku mění v tajemného ochránce práva a bojovníka za spravedlnost. Dětské, naivní, dnes sotva koukatelné, ale moje hodnocení je ze sta procent SENTIMENT. ()

Rakosnicek77

U tohoto seriálu, jsem měl ještě donedávna vžité přesvědčení, že šlo o můj nejoblíbenější seriál ze školních letech. Bohužel jsem měl nedávno možnost sledovat některé díly namátkou. Sice v originále a černobíle, ale to co jsem viděl mě hodně zklamalo. Tehdy byla prostě obrovská bída, pro hladové chlapecké srdíčko, ale toto je fakt děs! Jen žvanění a žvanění a nakonec 2 minuty většinou zpomalené akce. Tři hvězdy dávám jen z nostalgie, úvodní melodii a těm dvěma dnes už úsměvným minutám v každém z dílů. Sokol strážce noci je prostě už hluboká minulost a tam si ho i uchovám. ()

Trustme

Pak ale přišel mladý pán Gennosuke a já se stal Sokolem, Strážcem noci... měl jsem vyrobenou podobnou masku jako on, župan alias kimono a dřevěnou maketu samurajského meče. Od té doby jsem chtěl být mstitel bezpráví a začal jsem se zajímat o bojová umění. Pro mě asi nejkultovnější seriál mládí i proto, že jsem ho od té dávné doby už nikdy bohužel neviděl.................... ()

Dzin01

Tenhle seriál opravdu mohu. Od začátku do konce. Ale hlavně ty konce, které jsou většinou sice jeden jako druhý (až na čestné vyjímky), hlavní hrdina se nejprve v masce dostane do hnízda padouchů, aby se potom odmaskoval a předvedl jim, kdo se umí nejlépe ohánět katanou. A že jim to opravdu jde! A navíc za nádherně heroické hudby, prostě lahůdka. ()

• Vyraz 「フクロウ」uváděný distibutorem, znamená v překladu "sova", nikoliv "sokol". (ČSFD)