Keď už po tretí krát ukradnú slávny diamant známy pod menom Ružový panter, o pomoc nie je možné požiadať nikoho iného, ako slávneho francúzskeho detektíva, ktorý bol už dvakrát úspešný pri jeho hľadaní. Clouseau je presvedčený, že páchateľom je opäť Fantóm a tak sa za ním vypraví. Agentúry však prinesú správy, že lietadlo, ktorým cestoval zmizlo... (STV)

Kubaso

Pocta Peteru Sellersovi, nebo sprosté ždímání peněz? Pro obojí se dají najít argumenty. Nepoužité scénky z "Růžový panter znovu zasahuje" se starají o dobrou zábavu v první půli filmu, zatímco tu druhou drží nad vodou snad pouze Herbert Lom plus ona geniální pasáž s Clouseauovým tatíkem. Už jen kvůli ní by byla škoda nechat si film uniknout. Hluchá místa obstarává jen pár scén z minulých dílů, která snad jen měla za účel přetáhnout stopáž nad oněch obligátních devadesát minut. Vezmu-li v potaz okolnosti vzniku, tak před tvůrci smekám, jak statečně se s tím vypořádali. Dějová linie snaživě drží film jakžtakž pohromadě, ale při scéně s navrátivším se Davidem Nivenem se nemůžu zbavit dojmu, že jako celek by film lépe obstál ve formě fiktivního dokumentu. Ale co. Vlastně se mi to zamlouvalo víc než poslední regulerní díl se Sellersem a nakonec jsem se dobře bavil. Kdyby to tímhle skončilo, čas by Edwardsovi určitě odpustil. ()

Dreadd

Pokud nezjistím, že tvůrci pouze rejžovali, jedná se o sympatickou tečku (a místy i vtipnou a velmi podobnou prvním dílům) za celou panterovskou sérií s Peterem Sellersem (kterou jsem ještě poměrně nedávno neznal a která mě přiměla přehodnotit názor na pochybnou snahu oživit Clouseaua se Stevem Martinem). Stěžovat si na nesourodost vyprávění ve filmu vzniklém z nepoužitých scén v pěti předchozím filmech je dosti nemístné. ()

Autogram

Tak to už je dosť slabé, väčšina vtipov zdĺhavých a keď sa Sellers vytratí, tak pátranie novinárky je celkom nezaujímavé. Pridám jednu hviezdu len za záverečný súhrn najlepších scén zo všetkých troch dielov. ()

Rousse

Jo - uznávám - je to šmíra a půlka filmu je opravdu těžké vaření z vody.-) Nemůžu ale dát nižší hodnocení, protože u té druhé půlky vybraných scén jdu do kolen... jakých? Např. scénka s "vyskakovačem", "vaše masáž - váš telefén" a ještě třeba "opravdu, a kdo ještě ho chce zabít?". Ale jinak je fakt, že film jako celek stojí za starou belu... ()

Han22

Peter Sellers byl v roce 1982 mrtvý a tvůrci chtěli dál rejžovat... a vznikla tahle kravina. V první půlce se opět řeší ukradený diamant a je tu bez větší návaznosti použito několik vystřižených scének, které jsou občas i vtipné (výtah, telefon v hotelu :D). Druhá půlka je ale pekelná - na diamant se zapomene, přijde absolutně nezajímavá novinářka, který obchází postavy z minulých dílů, vyptává se na Clouseaua a sledujeme flashbacky... což je trik na úrovni "clip show" ze seriálů. Niven tu má štěk, Lomův Dreyfus je tu zbytečný a některé scény jsou trapné až to bolí (otec a slepá služka). Nakonec to ani nijak neskončí... 2* jen za těch pár scének z první půlky. ()

eagle-eye

Poslední film slavného herce, slavného komika... bohužel poznamený tím, že ho jej jeho hlaní představitel nemohl dokončit. Přesto všechna čest a úcta k památce Petera Sellerse. ()

wosho

Hodně vydřené a upocené, bohužel jakmile spadne letadlo, veškeré alespoň trošku vtipné momenty vymizí a divák jen sleduje prázdou reportáž. Sice bych i filmařům věřil, že se jedná hlavně o poctu fantastickému komikovi a né jen ždímání dolarů. Pocta je to však velice slabá. ()

Paity

Souhlasím, že vytříděné záběry a tady použité by bylo škoda skrýt před světem, na druhou stranu kromě toho je film zcela zbytečný a asi ani neměl vzniknout. Ono se to také vše podepisuje na jeho kvalitě. ()

Hanes88

Když tento film doslova přepůlila tragédie, neměli ho radši ani dodělávat a dávat na obrazovky. Přece jen dávám alespoň 40%. ()

Movie Gourmet

Film, který je poslepováním původních filmů o Růžovém panterovi s excelentním Peter(em) Sellers(em) z jehož hereckého umu se snaží těžit. Moc se mu to ale nedaří a film je jen slabším odvarem. Verdikt: 3* a 70 %. ()

rsimonyi

Film složený z nepoužitých scén z předchozích filmů bohužel ztratil již veškeré kouzlo pantera. Jak je řečeno v tomto filmu Peter Sellers byl ten jediný a pravý Inspektor Closeau. ()

waits

Dnes by asi Edwards místo přípravy podivně splácaného filmu připravil na youtube jednotlivé skeče z první části filmu, které jsou maximálně clouseauovské a působí trochu jako podklad na variace příhod Mr. Beana nebo rovnou jako odkaz na rané grotesky (Clouseau ve výtahu, Clouseau v taxíku) a splnují nejvyšší standardy Růžového partnera. Vůbec nejsou špatné vstupy Herberta Loma a pokud se Edwards už rozhodnul pustit se do natáčení, mohl zkusit postavit zbytek filmu na něm. Zvolená forma s reportérkou a záběry ze starších snímků působí únavně a nemá valný smysl. První půlka čtyři, druhá jedna. ()

El-Barto

První polovina ještě s Peterem Sellersem neni o nic horší než předchozí díly. Druhá už bohužel opakuje nejznámější scénky, které už prostě všichni známe a vyšetřování ztráty diamantu najednou neni ani na druhé koleji. Sice ten zbytek filmu je nuda, ale i tak jsem rád, že se film dotočil alespoň jako pocta nejlepšímu a jedinému šéfinspektorovi všech dob. ()