V malé horské vesnici Pokrp zbyl po první světové válce pouze jeden muž. Tamní ženy se o bezzubého dědu starají jako o boha, neboť se snaží zachovat posledního představitele druhého pohlaví. Když pak ale náhle umírá, dvě sestry jsou vyslány na cestu, aby do vesnice opět přivedly nějakého muže. Slzy na prodej je temnou erotickou komediální poutí, která diváka zavádí do hlubin srbského folkloru a tradic. Je jakousi alegorickou fantasy, jež pohlíží na balkánské poválečné trauma očima žen. Film oplývá velkolepými vizuálními efekty a propracovanou kamerou. Hudbu k filmu složil japonský umělec Shigeru Umebayashi, spolupracovník např. režiséra Wong Kar Waie. Jedná se o jeden z nejnákladnějších filmů v dějinách srbské kinematografie. (Febiofest)

Daddko

Slabší odvar Kusturicových filmov. Srbské ženy hmmm, extra trieda. Clapa poznáš podľa toho ako to vie s fľaškou, vyberavá nešuká, pre posilovačov.... kto veľa cvičí,málo šuká. ()

šalenka

Fantaskní film, který vás zavede do vesnice, kde jsou samé ženy, a aby neumřely jako panny měli tu jen jednoho stařičkého muže dědu Blisse a neměli zde obyčejnou slivovici, ale pavoukovici, která dělala zázraky a ani tu neměli obyčejný vinohrad, ale minohrad...určitě stojí za zhlédnutí....Febiofest 2009 ()

Fikus.xf

"Nejnákladnější snímek v dějinách srbského filmu" je rozhodně věc, kterou je dobré vidět. Především díky zajímavé kameře v první části filmu, stylizaci snímku a stejně tak i kostýmům. Celé dílo je laděno až pohádkově, což se u mnoha dospělých pravděpodobně nesetká s kladným přijetím. Na druhou stranu dětské obecenstvo vylučují některé až možná příliš lascivní scény. Režisér se bezesporu zajímavě (neříkám, že dobře nebo špatně) postavil k otázce společnosti, ve které chybí muži (po I. sv. válce v Srbsku zbyla podle všeho 1/3 mužů). Nadprůměrnější film s pro středoevropana neotřelým příběhem se liší od tématicky zaměřeného Sniegu (vítěz Febiofestu 09) především tím, že Ognjenka a její ženy nejsou konfrontovány s muži, kteří zabíjeli jejich děti a manžele, narozdíl od žen přeživších válku v Jugoslávii. ()

GudMen

Z mysli na mou věru nevytratím balkánské rytmy z pera japonského komponisty, srbské obyčeje a především pak Ognjenčin zlatavý cop. ()

Allia

Pro mě byl tenhle film nečekaným vrcholem letošního Febio festu, úžasná kamera, netradiční příběh, skvělé scény (tango na stole a charleston na vinici...!!!). skvělý filmový zážitek, který vyvolal zasloužený potlesk v kině, kde to nebývá běžná praxe. ()

Martas011

Nejdřív jsem si podle traileru který jsem náhodou viděl na youtube myslel že to bude na Febiofestu můj favorit, ale asi jsem od toho čekal až moc a souhlasím že příběh byl trochu plošší. Nicméně ta vizuální stránka byla natolik zajímavá a originální včetně zakomponování srbských tradic a ujetého tak trochu morbidního humoru že nemůžu jinak než 80%. Ale Sníh u mě vyhrál na celé čáře protože je přesvědčivější a humanističtější. ()

Beda

Tragikomická pohádka. Velmi pěkně vizuálně zpracováno, s parádním hudebním podkladem. Příběh možná v určitých chvílích trochu drhne, ale Ognjenka mi prostě učarovala, takže všechno odpuštěno. ()

Baldrick

V módu bláznivé fantasy-férie á la Balkán tento film funguje skvěle (tedy pokud Vás uvedený styl oslovuje). Jinak na hraně kýče, leckdy lehce za, zkrátka trochu podobné pozdějším Jeunetovým filmům (spíš než Kusturicovi). Někdy z toho ale čouhá kalkul (těch očekávatelných proprietek...). S jedním okem přimhouřeným 70% (pro tu živočišnost). ()

Ironsky

Viděl jsem to samé?...Tak jsem se těšil,ale tak patetickou nálož jsem nečekal.Samá chvála v komentářích mě přesvědčila ,ale i tam se právě najdou výtky(jen hledejte) a ty bych vynásobil dvěma a podtrhl...moc důležité(ale zřejmě jen pro mě) Ps:jen pro pořádek,Kusturicu a balkánskej film MILUJU ()