Zločin a la Neapol

• Česko Zločin à la Neapol (viac)

Pouliční hráč na mandolínu Raffaele Capece má spatit dluh jako důsledek hráčské vášně svého otce. Hraje tedy serenády pod okny, avšak jednoho dne objeví mrtvolu. Aby se nezapletl se zákonem, podnikne pátrání na vlastní pěst. (oficiálny text distribútora)

erl

Jestli nemá něco chybu tak určitě tenhle skvost! Už dlouho jsem se tak od duše nezasmál jako u této záležitosti ze které Itálie stříká na sto honů. Marcello Mastroianni naprosto strhne svým vtipným , energickým a velmi vkusným výkonem. Ornella nádherná , Pozzetto jako vždy skvělý. Corbucci byl prostě nadžánrový režisér který dokázal propojit nemyslitelné. Opravdu vynikající práce a pro mne velký zážitek. P.S. hudební mág Ortolani jakoby chvílemi fušoval do řemesla božským Kraftwerk. Ale to mi vůbec nevadí:-) ()

tomtomtoma

Netradiční detektivka prošpikovaná napětím, tajemnem, ironií, černým humorem a cynickým nadhledem. A to vše doprovázeno půvabnou hrou na mandolínu. Hlavní hrdina, profesor hry na mandolínu Raffaele Capece (dobrý Marcello Mastroianni), je ušláplý človíček s obrnou, kterého neustále sráží nezodpovědné gamblérství jeho otce (Peppino De Filippo). Jedna taková situace ho zaplétá do neuvěřitelné smyčky zločinů staré vraždy, vydírání, nových vražd, mizení lidí a krásných žen, jako Lucia (Ornella Muti) a Elizabeth (Zeudi Araya Cristaldi). Ze strachu před vězením a bláznivých vyděračů a ze zvědavé touhy a okouzlení krásných žen, se vydává nezadržitelně po stopě až nečekaně přijde k rozuzlení i bohatství. Další zajímavé postavy: dirigent Navarro (Michel Piccoli), jehož starý zločin vyprovokoval zločiny nové a policejní inspektor (Renato Pozzetto), který spíše jen přihlíží, ale zároveň je u všeho. Příjemně pobaví. ()

mortak

Připadal jsem si jako Neruda při Cimrmanově Němém Bobši.Scénarista asi každý den jako rozcvičku před psaním šňupal z toho medailonku s koksem, co si s ním ve filmu Zeudi Araya sladí sexuální život. Marcello nasadil submisivní kukuč, ale ani ten nezastře, že nemá co hrát, protože ho Corbucci nutí do polohy italského Luďka Soboty. Holt pohádky o tom, jak outsider ke štěstí přišel, se točí všude. ()

Martin741

Reziser Sergio Corbucci /Suda a Licha, Vamos a Matar, Companeros/ natocil vybornu detektivku, ktora opat tak trochu suvisi s Giallom /talianska detektiva, v ktorej ide o dost brutalne vrazdy, strasidelnu atmosferu a detektivku/. mastroianni /Manzelstvi po Italsku, La Notte/ sa zhostil roly vyborne, tempo od zaciatku strhne a nepusti, dialogy na urovni. maximalne som si vychutnal destrukciu izby, a nasli sa aj akcnejsie pasaze /parkovanie auta v obchode/. 80 % ()

PetrPan

Kukadla Ornelly Muti a nohy Zeudi Araya Cristaldi. Dva důvody, pro které stojí tenhle flák vidět. Ženám musí stačit kulhající Mastroianni. Nic moc dalšího, čím by tahle typicky italská (hodně se mluví rukama a řve), ale na můj vkus málo crazy, komedie táhla, není. Ke třem z okna vyhozeným hvězdám se nakonec přikláním i díky skvělému českému dabingu a v úvodu nezmíněným nohám Ornelly Muti, teď jsem si totiž připomněl lehkým erotičnem prodchnutou noční scénu z bytu mrtvého trpaslíka.. ()

• Ve scéně, kdy kráčí Victor Navarro (Michel Piccoli) a Raffaele Capece (Marcello Mastroianni) společně chodbou a broukají si melodii, kulhá Capece (Marcello Mastroianni) na levou nohu a Navarro (Michel Piccoli) na pravou. Při záběru zezadu pak ale oba kulhají přesně na opačnou nohu. (Hennes)