Starý zpustlý architekt, který se pravidelně bavil obscénními gesty vůči ženám, se stal obětí vraždy. Podle hesla "s čím kdo zachází..." byl utlučen obřím keramickým penisem. Případu se ujímá zmatený, ale vytrvalý inspektor. Vyšetřování vede postupně až do nejvyšší turínské společnosti mezi bizarní persony s více či méně neobvyklými perverzemi. (oficiálny text distribútora)

mArcElkrIz

Skvěle vykreslená atmosféra jednotlivých sociálních vrstev, kterých se týká tato detektivka, je největším kladem snímku Paní z neděle. Morriconeho dokonale padnoucí melodie, pro někoho zřejmě pomalý a nudný děj - pro jiné naopak gradující těžkou atmosféru rozplétání celé záhady, prvek krásných žen, ne zrovna obvyklý nástroj pro vraždu, několik opravdu tajemných momentů a hlavně i určitá dávka humoru a nadsázky. Velmi milé překvapení - 4.5 hvězdičky. ()

kwejgaar

Starý zpustlý architekt, který se pravidelně bavil obscénními gesty vůči ženám, se stal obětí vraždy. Podle hesla „s čím kdo zachází“ byl utlučen obřím keramickým penisem. Případu se ujímá zmatený, ale vytrvalý inspektor. Vyšetřování vede postupně až do nejvyšší turínské společnosti mezi bizarní persony s více či méně neobvyklými perverzemi. ()

Rattlehead

"Viděl jsem ten film, je to trhák. Čtyřikrát tam souloží." - "Podívám se na něj dvakrát, a uvidím osm souloží". Docela zábavná a zajímavá krimi s hvězdným obsazením. ()

Igy007

Tak jak teda ? : vyslovuje se to bástn nebo boston ? DVD kdysi vyšlo v Levných knihách (obal DVD je totožný se zdejší fotkou), zakoupila jsem ho (aniž bych film jakkoliv znala) kvůli obsazení. Oceňuji originalitu děje, vícevrstevnost a herecké výkony. Potvrzuji hodnocení uživatele sportovec. ()

Petkon

Kdo četl legendární předlohu - krimi-román z prostředí Itálie 60.let, musí mi dát za pravdu, že v tomto díle se režisérovi podařilo na pozadí kriminálního příběhu excelentně zobrazit atmosféru a prostředí italské snobské smetánky té doby. Film zcela věrně kopíruje literární předlohu, nic nepřidává a nevymýšlí. V příběhu se jakoby dlouho nic neděje, prostou vraždu následuje běžné vyšetřování, detektiv /M.Mastroianni / putuje jaksi ležérně od jednoho podezřelého k druhému, i to konečné rozřešení se podobně jako v románu vyloupne jakoby z ničeho nic. V jednoduchosti a prostotě je však krása. Ve srovnání s knihou je film pouze trochu ochuzen o atmosféru maloměsta, ve kterém se příběh odehrává. O tomto filmu jako o málo kterém doslova platí, že předloha i film jsou stejně dobré, vyplatí se užít si obojího, já jsem to udělal a nelitoval jsem. ()