Casanova '70 je humorným příběhem sexuálních dobrodružství Andrey Rossi-Colombottiho, pohledného, avšak trpícího kvůli vlastní impotenci. Ve skutečnosti potřebuje k sexuálnímu vzrušení nebezpečné situace - pak se z něho stává neodolatelný dobyvatel dívčích srdcí. Znamenitý Marcello Mastroianni v titulní roli s nadhledem ironizuje klasický typ samolibého italského svůdce, který se v jeho podání mění v tragikomickou oběť zažitých sexuálních rituálů. (oficiálny text distribútora)

Tamdydam

Na nejlepších Italské komedie šedesátých let to podle mě nemá. Ale i tak Casanova stojí za vidění. Už jen kvůli všudypřítomným italským femme fatale. Takovou koncentraci v jediném filmu jsem nikde jinde neviděl. A Mastroianni je tu výborný ()

Jehan

Poněkud nedoceněný, ale svrchovaně zábavný film! Mastroianni dokazuje, že je prostě nepřekonatelný, ať už hraje cokoliv. Nemluvě o všech těch kočkách... ()

curil

Jedna z mála italských komedií bourajících předsudky a sexuální tabu, která se k nám dostala do kin koncem šedesátých let. Pamatuji na fronty před kinem a čerstvý občanský průkaz (přístupno od patnácti let). ()

PTuranyi

Výborne natočená šarmantná komédia o mužovi, ktorý zistí, že je impotent a dokáže byť mužom len v nebezpečenstve. Film netlačí do silenej zábavy a všetky situácie vyznievajú prirodzene z podstaty príbehu. Veď kto by nevidel pavúka na obrázku s pavúkom ;) Mastroianni nie je žiadny komik ale problémy, ktoré mu stavia príbeh do cesty sú natoľko komické, že s jeho šarmom to vyzerá skvele. ()

f1

Jak říká Foma, pro občasné návštěvníky Itálie nádherný "cestopis" a záběry z míst, kam se jen tak nedostanete. Marcello byl pro svádění stvořen, tento herec, který hraje nejvíce, když nehraje, nemá chybu. Nádherné vyvrcholení na závěr při procesu je úžasné. Grande Italia, doporučuji všem fanouškům italské kultury nebo snad jen Marcella. ()

nouvelle vague

Přehlídka těch nejkrásněších žen italského filmu... a Mastroianniho. Je to příjemný a vděčný film a hlavně kvůli příslušnicím ženského pohlaví VELICE koukatelný film:) ()

gizi

Celkem obyčejný film, ovšem asi dvakrát (scéna na Sicílii a u soudu) jsem se více zasmál. Není špatné, ale opakovaně vidět by pro mě asi byla ztráta času. 20.8.11, 65%. ()

nauru

Velmi vtipné a svěží. Mastroianni je pan herec a toto mu náramně sedělo. Nejvíce jsem se pobavil, při jeho druhém útěku od pozdější filmové manželky, když měl místo po římse přijít dveřmi. ()

StaryMech

Epizodická italokomedie v horním patře průměru, s boccacciovskými názvuky (nápadně v příběhu poskvrněné neposkvrněné). Silné stránky : Marcello a jeho psychiatr (+ jeho baterie falických pastelek) ; galerie krasavic ; některé žertíky (v erotické oblasti překvapivě cudné) ; d´annunziovská výprava v druhém dějství příběhu žárlivého manžela (v civilu režiséra Marca Ferreriho) ; Apulie. Slabiny : scénář, navzdory účasti domácí smetánky průměrný mimo jiné i co do vytěženosti satirického potenciálu ; některé žertíky ; nepřítomnost žertíků na místech, která po žertících volají ; svěží, ale nadmíru předvádivá hudba. ()