300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Raziel811

Levné pokračování dobrého filmu. V první půli tvůrci tlačí až moc na pilu skrze 3D efekty a snaží se tak zamaskovat vizuál sice podobný původnímu filmu, ale ne tak dobře trikově zvládnutý. Jediný, kdo trochu stojí za smínku je Eva Green, která podává svůj klasický výkon. Stapleton ale v roli hlavního tahouna filmu neobstává a v porovnání s Butlerem se jeví jako řadový voják. ()

montel

Řecký generál Themistocles (Sullivan Stapleton) velmi usilovně pracuje na tom, aby Řecko bylo jednou provždy svobodné. V cestě mu stojí ale obrovská armáda Peršanů v čele s mocným Xerxesem (Rodrigo Santoro) a jeho vražednou sestrou Artemisií (Eva Green), která velí celému perskému loďstvu. Největší námořní bitva, ve které mají peršané výrazně navrch, může začít...Tak stále to jede v duchu prvního 300. Spousta bitek, ve které krev stříká tak hodně, že vlastně ani bojovníci od krve nejsou, skoky z lodě na loď, nějakých 20 metrů taky není žádný problém nebo jedním švihem meče sekat nejen hlavy ale i celé těla vejpůl. Přičemž o nějakém příběhu se skoro nedá ani mluvit a nebýt prohnané Artemisie, která neváhá povraždit vše co jí příjde do cesty, asi bych ani ty dvě hvězdičky nedal. Zkrátka to není můj šálek čaje. 35% ()

Harroc

Čekal jsem od toho víc. I když se mi původní 300 moc nelíbilo, tak jsem to chtěl zkusit. No a stále se mi to nelíbí a nudím se u toho. Pro někoho může být všechna ta krev a bitvy zábavné, ale tady mi to tak zábavné nepřijde. Vše se točí jenom kolem toho jak se snaží něco ubránit s minimem vojáků. A to je asi tak všechno. I když vizuální stránku musím pochválit, tak ta to stejně nezachrání. Průměr ()

DavidJami

Casting pro hlavní roli musel vést úplný bimbas. Kdyby mě před bitvou motivoval někdo jako tento Themistokles, tak se otočím a valím domů... ()

Rom4n

Prvá 300ka sa mi nepáčila, pretože mi prišla strašne prázdna, s pochybnými myšlienkami o cti a ideáloch. Navyše na mňa nefungovali ani večné spomalené zábery a veľa digitálnych efektov ktoré (áno ja viem že ide o komixový film) uberali na surovosti bitiek. Tuto je to obsahovo o trošku lepšie a aj keď v zásade sa toho moc nezmenilo, spomaľovačiek nie je toľko a sú tu oveľa lepšie namontované a niekedy aj dávajú zmysel. Celkovo je Rise of an Empire oveľa efektnejšie aj keď nie možno až tak komixové ako jednotka, mne toto sadlo oveľa viac. Ani hlavný hrdina mi nejak nevadil na rozdiel od mnohých tu. Práve naopak. Bol civilnejšia, neoukukaná tvár a nakoniec som si ho obľúbil aj tak. Hudba je maso. ()

azzik

celkem odpad, nic závratného jsem nečekal, ale toto je fakt nuda, raději tetris na mobilu. Nesympatický hrdina, který nepotřebuje ani žádného společníka a může vyvraždit celou persii, nač Řekové cvičili armádu nechápu. Jednička byla výborná, toto je zbytečná ztráta času ()

Ginnidlo

Průtok krve třicet litrů za vteřinu, film prodloužen o půl hodiny díky zpomaleným záběrům a všude prsa a pseudo sex. Chvilkama jsem se musela koukat, jestli to náhodou netočilo HBO. Zlatý bůh je spíše podpantoflák, Eva je feministická děvka a obličej hlavního hrdiny si nepamatuju. ()

Allein4

Komiksově efektní, svižný. Bez hlubšího nápadu a zbytečně vykrádačný svého předchůdce. Tak bych to shrnul. Asi by tomu prospěla větší originalita, přesto nejsem zklamaný, protože zpracování a celkový dojem z prostředí byl výtečný. ()

Rhapsody91

Aspoň tam bola Eva Zelená. Ale kukať sa na to dalo, akurát už ani neviem čo tam vlastne bolo, tak rýchlo vám ten film vyprší z hlavy, ale určite viem že ich tam bolo viac než 300 :-) ()

WikingVik

Ne všechny pokračování úspěšných filmů se povedou, což však neplatí u nové třístovky. Je to opravdu důstojný pokračovatel Bitvy u Thermopyl. Jednoduchý příběh na pozadí známé historické události, plný bitek, velkých bojových scén a samozřejmě krve. To vše je na konci potrženo „happyendem“, takže milovníci akce budou určitě tak jako já spokojeni. ()

zeromen

Bomba, nemá chybu, stejně dobrá jak jednička. Být řekem má svoji výhodu, důchodu se nedožijete.:-) Co mě tam chybí je Gerard Butler s jedničky. Ale zas to vykompenzovali sexy lahůdkou v podání Evy Green. ()

Trescha

Už první tříkilo nebylo bůhví co. Ale tohle bylo fakt urutně nudné... A to mě krvavé řeže docela ba... Bytky na moři vypadají dost dobře,ale brzy omrzí. Krom luxusní šukačky v podání Evky Zelené to nestojí za řeč... ()

Brunetka

Rozhodně stojí za to vidět tento film v kině, nikde jinde si neužijete scény plné stříkající krve, zvuky železa, zpomalené dramatické záběry a vzrušení z boje! ()

chosan

Těšil jsem se na to jak mimino na prsa svý mámy a ono ejhle po bitvě u Thermopyl je to bída a mizérie spíše hodně velký podprůměr. Zápletka, děj, výkony herců nic mě na tom nesedí. Možná tak jediná hláška filmu doufám že bojuješ líp než šukáš. 50%. ()

Warapeidza

Vystajlovaná akční blbost, které vévodí Eva Green v roli Atemesie. Nastavovaná kaše, ale na jedno vypnutí hlavy to stačí a koukat se na to rozhodně dá, pokud jste tedy příznivci tohoto žánru :). ()

sivda

Jakožto milovník historie a zejména starého Řecka, jsem si tento film nemohl nechat ujít, avšak slyšel jsem na něj negativní recenze, tak jsem jej shlédl až dnes a vidím že jsem o nic nepřišel. Na jedničku to nemá určitě vůbec a na můj vkus až moc digitálních efektů (ta digitální krev - prostě děs a hrůza). Tři hvězdy za milostnou scénu a Evu Green ()

dr.Hyena

Jedna hvězdička za prsa Evy Green. Jinak je to kvůli nadměrnému množství polonahých mužů a queer královně Xerxesovi film spíše pro latentní homosexuály. ()

Ruslan

Nikdy bych nečekal , že druhý díl překoná ten první a to víc v tomto případě , ale skutečně se tomu tak stalo. O mnoho lepší dějová stránka než u jedničky + tělíčko evičky mnam. Toto musí být prostě za 5 hvězd. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)