Londýnská řeka

• Česko London River (festivalový názov) (viac)

Pohľad do Londýna krátko po tragických teroristických útokoch. Všade je chaos, verejnosť sa ťažko zmieruje s novou realitou. Matka sa v zlej predtuche vydáva do mesta skontrolovať dcéru, ktorá sa neozýva. Zamotáva sa do kolotoča návštev nemocníc a márnic, márne pátrajúc po jedinej dcére. S informáciou o nej, za ňou príde muž, ktorý do Londýna prišiel hľadať svojho syna. Na prvý pohľad sú obaja veľmi odlišnými ľudmi, no postupne zisťujú, že vďaka svojim deťom toho majú spoločného viac než by si chceli pripustiť. (dieFcina)

DannyBoy80

Komorní příběh z prostředí terorizmu. Dvě hlavní postavy hledají své děti, které se neozývají po bombovém útoku v Londýně. Při tomto hledání se sbližují a překonávají různé sociální bariéry. Zahráno docela v pořádku. 70%. ()

dormouse

Dojemné, ale nepatetické. Stárnoucí vdova, která chová va Skotsku ovce a osly, a vysoký Afroameričan, který se 16 let stará v Paříži o jilmy. Část společné cesty a sdílené slzy. ()

Saur.us

Komorní ale o to silnější drama, které svou největší devizu projeví až při konci. Předcházející děj pak pozvolna plyne plný naděje, která se jeví den ode dne slabší a slabší. Nakonec nám nezbyde nic jiného, než dobrý pocit ze smíření dvou úplně odlišných etnik navzdory osudu. ()

S.Dedalus

navzdory slušnému zpracování a výborným hlavním představitelům je london river pro mě velkým zklamáním hodina a půl sentimentu který jen sděluje že přijít o dítě je fakt ale fakt smutná záležitost a že každej muslim přeci jenom není terorista ale taky člověk s city problém je v tom že sem všechno jaksi věděl než sem do toho kina vlez ()

danny_21

Zajímavé střetnutí katoličky a černého objímatele stromů z venkova s drsnou realitou velkoměsta na pozadí explodujících událostí v Londýně. Obě hlavní postavy se při hledání svých dětí nevyhnou sociální konfrontaci a spekulacím, až k zjištění, že v okamžicích osobní tragédie se veškeré rozdíly smazávají a zůstává jen smutek. Výborný casting obou protagonistů, škoda jen, že tam kam Bouchareb směřuje bylo jasné už od začátku - 70 % ()

Hank

Filmy, které se věnují tématu "11.září" nebo "terorismus Al- Kaida" obecně mají jednu zásadní nevýhodu a handicap, a to poměrně jasný a předem daný konstrukt dobra a zla, u kterého jde hlavně o to, jak se se zlem (převážně) dokáže autor poprat. London river s tím začal sympaticky a hlavně nenásilně, bez jasné definice a obžaloby. Premisa dobra (křesťanství) a zla (islám) zdá se být narušena nenásilným plynutím filmu a pochybami, které plynou z přátelství/vztahu černoch-běloška. Výborně! Jsou to teroristé nebo pouhé oběti? Kdo je terorista a kdo obět? Dobrá, to by šlo...ale co ten ten nesourodý klišovitý vztah? Proč dělat z vesničanů burany, kteří civí a diví se (až moc exaltovaně), že po světe běhá ještě někdo jiný a tak divně vypadající?OK, možná to přeháním, ale ta scéna s mobilem, ta je přece jenom za hranou. Na film se příjemně divá, ale nezasáhne, nebolí a neklade (jako ostatně prakticky každý teroristický film) jakékoliv otázky/pochyby/vize,což je škoda. ()

t.b.kat

Zajímavý propletenec osudů dvou osamělých lidí/rodičů v období teroristických útoků v Londýně. Na jedné straně se tu mísí strach a ostych člověka odchovaného venkovským a tedy multikulturně uzavřeným společenstvím těžce vstřebávajícím odlišnosti po stránce kulturní a náboženské, na druhé straně se ve filmu prezentuje člověk pocházející z frankofonní části afriky, který je donucen v naprosto odlišném prostředí a jazyku se zorientovat a právě střetnout se zažitými předsudky onoho tradičního "venkova". Postupně se ve filmu tyto překážky odbourávají (neb jsou oba protipóly donuceny spolupracovat) až dospějí do svého ... vyvrcholení. Film dle mého drobek sráží jeho prvoplánovost, neb děj je prakticky od počátku jednoznačně charakterizován a tudíž diváka nečeká žádné markantní překvapení. 3* ()

JoudaCZ

Vcelku předvídatelné drama s poselstvím. Film stojí téměř výhradně na hereckém výkonu ústřední dvojice, Brenda Blethyn je prostě dobrá herečka a ten černoch uhrane už jen svým zjevem. Spolu se sílou tématu to stačí, abyste se nenechali odradit občasnou dírou ve scénáři či provařenou hudbou. ()

Jester_X

Základem filmu je výborná práce s emocemi diváka. Snímek totiž přímo žádá, aby u něj divák jihnul nad vzniknuvší tragedií. Prohlédneme-li ovšem tuto zástěrku, nabízí také konfrontaci osobní a globální tragedie, propojení dvou rozdilných světů, jenž jsou schopny komunikovat až ve vlastní bídě. Žel, dílo neodkrývá hlubší otázky, ale poskytuje pouze jasné odpovědi, v nichž se snaží ukázat jakoby lehce uchopitelnou pravdu, což je pro mě v takto komplexním problému nepřijatelné. ()