Nikdy ma neopusť

• Slovensko Neopúšťaj ma (festivalový názov) (viac)

V blízké budoucnosti pracuje jednatřicetiletá Britka Kathy H. jako pečovatelka dárců orgánů. Její práce je těžká, vyčerpávající a depresivní, neboť většina lidí, s kterými v sanatoriu přijde do styku, po nějaké době umírá. Když se mezi pacienty a umírajícími začnou objevovat i její bývalí spolužáci a známí, ponoří se Kathy do nostalgických vzpomínek na své dětství, na své dva nejlepší přátele Ruth a Tommyho, ale především na své neobvyklé dospívání na záhadami opředené internátní škole Hailsham. Kathy se probírá vzpomínkami na zvláštní posedlost školou umění, na učitele štítící se svých žáků, na podivné poznámky o poslání dětí i na šok, který Kathy pocítila, když jí toto poslání bylo vyjeveno. Nyní již Kathy nemá co ztratit, neb kruh jejího života se právě uzavírá.
Dystopický román Neopouštěj mě (Never Let Me Go) z pera anglického spisovatele japonského původu Kazua Ishigura se od svého vydání v roce 2005 hřeje na výsluní přízně literárních kritiků, kteří jej odměnili nominací na prestižní Man Bookerovu cenu a příčkou v žebříčku týdeníku Time „100 nejlepších anglicky psaných románů z let 1923-2006“. (kiddo)

Michelle75

Jiný film, jiné téma-netuctové, dobří herci. Střídmá barevnost a kupodivu vzhledem k tématu city neždímající, tudíž nenásilné a hodně zvláštní. Bylo to hlavně o hercích, jejich hraní a mimice a pocitech, na které by snad neměli mít nárok? Přesto se mi to zdálo místy hluché a zdlouhavé. 3,5*. ()

bruceman7

Jedná se o film doplňující snímky "Repo Men" a "The Island". Co se týče děje, je NLMG určitou variací na "The Island", avšak zasazenou do minulosti a i do jiné společnosti. Mohlo by se tedy zdát, že se jedná o vykrádačku, nicméně si to nemyslím (a to právě z té příčiny, do jaké fiktivní společnosti je film zasazen). Oproti Islandu - který je spíš dramatem obohaceným o akci - je NLMG příšerně depresivní jízdou a ničím víc. Snad by se dalo tvrdit, že je všech směrech opakem právě výše uvedeného Islandu. Človek by to rád nějak rozvinul, jenže by se už jednalo jen o spoilerování. Takže kdo chce prožít 100 minut velice úspěšně navozené atmosféry bezmoci a zatínání pěstí, prosím. Bezesporu mistrovské dílo. Dlouho jsem nic podobně silného nezažil. Bohužel se tedy jedná o docela negativní zážitek - ve smyslu vyznění filmu. Kniha by mohla být velice zajímavá. ()

klukluka odpad!

Na svoji obhajobu musím hned na úvod napsat, že jsem nevěděl, o čem že to má být. Kdybych to věděl, určitě bych do toho nešel, protože tohle je natolik nereálný motiv pro sci-fi, že se tím vůbec nemá smysl zabývat. A co asi tak můžete dostat, když tomu dáte šanci, nebo když stejně jako já nevíte, o co tady půjde..? Pochopitelně slzopudnou depku, kterou si ale opravdu nemá smysl pouštět pod kůži, protože konkrétně třeba na mě z plátna po celou dobu filmu výstražně problikával nápis: Hlavně klid, celý je to píčovina! ()

Wally

Možná by si film zasloužil ještě o jednu hvězdu více, ale tohle byla deprése par excellence... Dobré vidět, ale nikdy více... ()

cab

Neuveritelne prvoplanovany utok na emoce a city, ktere maji divaka dohnat az do litostive ronicich slz. Me hrube nakousnuty pribeh z blizke budoucnosti o klonech, kteri ziji, aby darovali organy nebo se stali opatrovniky darcu organu, s postupem casu zacinal stvat cim dal vice, protoze tolik nejasnosti, nevyrcenych informaci a spojovanych otazek s pribehem, ktere jsou zamlzovany, neprozrazeny nebo nezodpovezeny jsem pohromade uz nejaky ten patek nevidel. Misto sci-fi komorniho dramatu jsem videl paskvil, kde se herci jako kloni potaceji a vlastne nic neresi. Jejich zivoty plynou dal a pak je jim vsechno lito, ale nic pro napravu, a ze tech moznosti byla, neudelali. Nebo aspon vysvetleni jake jsou limity sveta klonu nebo se jedna o pouhe fylozoficke zamysleni bez zajmu neco menit, ale jen ukazat danou situaci? Je mi lito, ze dobri herci byli zatazeni do nataceni a promrhali casu, jez mohl byt vyuzit v necenm kvalitnejsim a plodnejsim. Rad bych film poslal do intelektualnich propadlist, ale ty si to ani nezaslouzi. 25% za trojici hercu ()

legatio

I kdyby podivné a iracionální chování postav zde bylo myšleno jakože schválně, já jsem tu stupiditu nějak nemohl překousnout. ()

Hanys_

Komorní alternativa k Bayovu Ostrovu. Hlavní herecká trojka hraje jako o život (doslova), ale upřímně když už mám za sebou 2 série britského Black Mirror, tak ty požadavky tady byly o dost větší. Navíc ani nápad, ani ten děj zrovna extra skvělý nebyl. 4.5/10 ()

Mathew55

Více britská, méně futuristická verze The Island. Never let me go si zakládá spíše na depresivní atmosféře, než na akci. Není o revoluci, změně systému, ani dělání dobra. Ani není na obrazovce v jednu chvíli 2x Ewan McGregor. Je o smutném životě člověka, který byl narozen jen pro to, aby daroval orgány. Drastický, leč mnou viděný námět, vás donutí se zamyslet nad vším. Nad životem, společností, a tak dále. A navíc uvidíte Keiru Knightley... Na filmu mi vadilo, a to neříkám vůbec často, že byl příliš krátký. Jednotlivé fáze života mají ani ne půl hodiny, a proto není možné s hlavními hrdiny plně soucítit. I tak vás ale snímek dojme.. What I am not sure about, is if our lives have been so different, from the lives of the people we save." ()

MaaaR@

Kdyby se mě někdo ptal, tak mu tenhle snímek nejspíš nedokážu moc dobře popsat, ani to, proč na mě zapůsobil. Možná i proto, že bych se do toho ani nechtěl pouštět. Je to totiž jeden z mých emocionálních prožitků, po kterých nikomu nic není. ()

Paity

Na to že v tomto rádoby sci-fi snímku hraje Keira Knightley, která toho posledních deset let na plátně nepředvedla, tak to ještě ušlo. Alespoň zajímavá koncepce. ()

Disease

Kvůli klonování a dárcovství orgánů porovnávat s Ostrovem? Toto neni popcornovka pro puberťáky ale film pro myslící diváky. ()

DannyBoy80

70%. Vynkající téma, které bylo podle mě uchopeno špatně. Z takového tématu se dalo vytřískat strašně moc. Zahráno docela průměrně od Garfielda jsem čekal více po jeho vynikajícím výkonu v Boy A. Celý ten film působí příliš rezignovaně, přitom téma si zaslouží velký odpor. Škoda, propásnutá příležitost. ()

Ixbalanke

Velmi smutný film, hlavně ke konci. Fantazie o tom, co by se mohlo stát, kdyby se nechal genetickému inženýrství volný průběh a nedomýšlely by se důsledky pro naklonované osoby. Je to scifi, které je však pozemské a velmi lidské. Připomíná mi to film Another Earth, také takové netradiční scifi. ()

dormouse

Velmi nepravděpodobný příběh. Mohl by snad někdo někoho donutit k dobrovolnému dárcovství orgánů? A copak by se dotyčný logicky nepostavil do opozice a nesnažil se utéct? Takže hlavní podivná myšlenka měla být umocněna milostným příběhem, který ale není uvěřitelný. Carey Mulligan skvělá jako vždy. ()

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Alexe Garlanda vždycky zajímala nevyzpytatelná budoucnost. Jeho scenáristické portfolio zahrnuje 28 dní poté, Sunshine, Neopouštěj mě a Dredda, tři roky zpátky se pak odhodlal i k režii a nadělil nám… (viac)

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Sériovým vrahům se na filmovém plátně rád věnuje David Fincher, který do téže řeky úspěšně vstoupil třikrát – v Sedmi, v Zodiacovi a v Mužích, kteří nenávidí ženy. Momentálně točí detektivku Zmizelá… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (viac)