Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

showxman

Už ani nevím, jak jsem se k Inku dostal. Nyní jsem ale rád, že se mi něco takového dostalo pod ruku. Originální námět, vynikající hudba, silný závěr a opravdu neotřelé a velmi umělecké zpracování utváří z filmu Ink něco "nenapodobitelného". 85% ()

Ricky_CZ

Aneb když máte dobrou fantazii, dá se s digitální kamerou a nějakou tou zkušeností s After Effects natočit zajímavý snímek. Scénář se mi opravdu líbil. Jessica Duffy taky. Spokojenost :) ()

yehudit

Hrozně ráda bych dala víc hvězd, film má zajímavou myšlenku. Ano, když člověk chce sejít na dobrou cestu, musí se poprat s démony uvnitř sebe, ano - někteří si své "jizvy" hojí úspěchem a ambicemi v zaměstnání a jsou schopni tomu obětovat svou rodinu. Symbolika a poselství filmu je úžasná. Rovněž zajímavé použití střihu, filtrů, kamery. ALE musím vytknout několik věcí: 1.) v něčem je film příliš politicky korektní - mezi těmi "dobrými" je i asiat a černoch, ale v něčem pak zase hrubě nekorektní a jako divák jsem doslova trpěla při opakovaných scénách, kdy jeden nebo i více mužů kope do hlavy a do břicha bezbrannou krásnou ženu, zatímco tomu přihlíží pětiletá holčička, tyto scény byly zbytečné. 2.) na můj vkus až moc bojů, které se do celkového konceptu a stylu filmu nehodí, působí jaksi navíc, amatérsky. 3.) jsem alergická na filmy, kde je jasně určeno kdo je zlý a kdo je dobrý, to patří imho jen do pohádek. 4.) ten závěr je takový nechutný klišé, divák je vhozen do odšťavňovače a pumpován, dokud z něj nevyteče slza, ale je to tak laciné! ()

sweeta666

Do poslední chvíle jsem měla z tohoto filmu smíšený pocit. Některé pasáže byly až trapněkomické, přehnaně názorné a některé dialogy primitivnější. To však omlouvá skutečnost, že se jedná o nízkorozpočtový film. Na druhou stranu některé nápady, co se týče např. efektů nebo tematiky, jsou pro mě neobvyklé a originální. Rozuzlení celé zápletky pro mě bylo podnětné. Hudba - geniální. Doporučuji ke shlédnutí za předpokladu, že filmu odpustíte některé amatérské záběry a někdy přílišnou názornost! ()

bobstock

Podivně stylizovaná fantasy ze snového světa se mi několik let válela v počítači, dnes jsem zjistil, že celkem zbytečně. Krom opravdu vyjeté vizualizace se mi únavné flashbacky zajídali spolu s ochotnickými výkony herců, slabým scénářem či do očí bijící laciností. Tohle všechno u mě posunují film někde k céčkové kvalitě. A pak mi vysvětlete prosím hodnocení na csfd?? 35% ()

Sandeagle

Jediný film u kterého mi připadá, že relaita, kterou vnímáme, je jen kulisou. Spolu se skvělou hudbou 5*. Winans nemá žádné zkušenosti, žádný velký kapitál a dokazuje, že na pravou filmařinu stačí mít talent. ps.: některé komenáře zde nechápu, buď jejich autoři film neviděli, nebo jsou na tom s inteligencí tak špatně, že nedokáží vnímat dialogy a situace, díky kterým do sebe všechno nádherně zapadne. ()

Kroupa

30.10. 2010 Vizuálně rozhodně zajímavý film. Přestože zpočátku to vypadá, že právě vizuál bude největším problémem filmu. Teda nejhorší je ten frňák. Ten když jsem uviděl, to jsem si pomyslel, že si ze mě fakt dělaj legraci. Někdo tu píše, že ho nudila první polovina. Druhá polovina se někomu líbila, někomu opět ne. Mě se líbila prostřední třetina, i když i ten začátek se dal, protože jsem byl v příjemném rozpoložení očekávání, o čem to vlastně bude (dopředu jsem o tom nic nevěděl). Pravda je, že hodně času vidíme, jak mělko měli tvůrci do kapsy. To mně ale iritovalo jen chviličku, pak mi to přišlo spíš jako příjemná alternativa nablištěné formě filmů velkých studií. Horší je, že se za to tvůrci stydí a snaží se to přebít podivně rozmlženým a přeexponovaným obrazem (nebo jak to nazvat - bílá je tu prostě zářivě bílá, bělejší než v reklamě na Lanzu). Nejslabší je ale scénář. Tvůrci mají dobrou představu o poselství, které chtějí předat - není to nic jiného než celkem obvyklá moralitka z kategorie pohádek. Mám rád pohádky. Ale musejí mít silný příběh. A tenhle příběh není přesvědčivě podán. Chyba není v hercích - ti jsou typově dobře vybraní a mě se líbili (no co si budem nalhávat, hlavně Liev (ovšem proč jí dali mužské jméno, to nepochopím)). Vyjádřil bych to asi tak, že Winans jako scénárista neumí správně použít obvyklou metodologii. Pokud tu někdo říká, že zápletka nebo její rozuzlení jsou originální, měl by se lépe zamyslet nad smyslem toho slova. Příběh tohoto filmu jsme každý mnohokrát viděli či ho četli. To samo o sobě nemusí být k zatracení, ale muselo by to být servírováno tak, aby divákovi všechno nedocházelo dlouho dopředu. A bohužel mu to pak bylo i doslova a do písmene vysvětleno. Na závěr ale vyzdvihnu klady - souboje neurazí, u nezávislého filmu bych je čekal podstatně horší. Líbily se mi například podstatně víc než souboje v The Expendables. A hlavním kladem filmu jsou zajímavé vizuální nápady. Hlavně Inkuby jsou výborné. Jenom ten okamžik, kdy si sundají masky, by měl být matrixovsky pompéznější a víc cool. Inspiraci Matrixem film stejně nezapře, a je lepší se k ní upřímně doznat, než se tvářit, jakoby nic. ()

Geller

Totálně rozporuplný film, který v netradičním kabátu kombinuje slabší momenty se silnějšími. Některé scény jsou vydařené, ale se vzhledem filmu jsem se nemohl vyronat téměř po celou dobu. Myšlenka snímku je zajímavá, ale scénář pokulhává. Přetrvává však pocit béčkovosti a nevyužítí potenciálu. ()

newmant

Raz, dva, tři, větev ! Fantasy zážitek se vším všudy, nic podobného jsem ještě neviděl. Zajímavé , od začátku nevím co si myslet , ale postupně vše do sebe zapadá. Sedlo mi to , jak prdel do hrnce ... ()

Echelon1

One, two, breathe, four. Don't die! 6 rokov. 6 rokov som o tomto filme vedel, ale až dnes som sa rozhodol pozrieť si ho. Jamin Winans zasluhuje obdiv. Napísal scenár, zrežíroval si to, aj zložil hudbu. Konečne, po dlhom čase niečo s myšlienkou a emocionálnym dopadom. Na emóciách má (ako v každom filme) neoddeliteľnú súčasť neskutočne prekrásna hudba, ktorá sa nesie celým Inkom. Myšlienky nebudem rozoberať hlbšie kvôli spoilerom, ale s Jaminom Winansom by si mal hodne čo povedať. Priam sfilmoval mnohé moje myšlienky (a verím, že mnoho iných ľudí). Reakcia -> i maličká zmenia niečoho vo vašom okolí môže smerovať k úplnej zmene vášho života, snaha niečo zmeniť, čo nás mrzí, vnútorný boj sám so sebou, krivdy minulosti atď. Ink je symbolický filozofický film, ktorých je na svete málo. "Človek je nedokonalý. A nedokonalosť vedie k vine. Vina vedie k habne. Hanbu si kompenzuje pýchou a márnivosťou. A keď pýcha zlyhá, zmocní sa ho zúfalstvo a vedie ho k jeho vlastnej záhube." ()

xargos

Příběhy o paralelních světech, o dobrých a zlých bytostech, které nemusí být vždycky jen lidmi, o mimosmyslovém vnímání a životu po životě - to všechno může každý brát jak je mu libo. Jako pohádku, nebo realitu. Tento film jsem sledoval od prvního do posledního záběru jedním dechem. Místy mi probleskovala Denní (i Noční) hlídka, sem tam se mi nějaká maska nezdála (Ink). Ale atmosférou (hudba) a dějem, proměnami (zabubnovat a zmizet do vybraného místa a času) a samotným závěrem pro mne tento film znamenal "duchovní nakopnutí". Ne snad, že bych o popsaných věcech do té chvíle nic nevěděl... možná spíš právě proto - pro jiný pohled na svět. Walt Whitman: Procházím zrozením a procházím smrtí a nejsem jen to, co sahá od klobouku k botám. ()

Saur.us

Nizkorozpočtová akce, plná hrátek s efekty, střihem a barevnými filtry působí od začátku až na zmiňované hrátky velice lacině. 105 minut stopáž je navíc na tenhle film příliš a také proto první polovina filmu nemá absolutní spád a až teprve poté se film začně celkem solidně rozjíždět. Potenciál byl ale obrovský, zvlášť díky režisérovu efektnímu a nápaditému tvůrčímu umu. Protože pokuď by do filmu nateklo trochu víc peněz, mohl by z něj být celkem úspěšný celovečerák, trhající kinosály. ()

sNeDy

Podobně jako L.O.V.E. i Ink asi u hodně lidí dojede na svoji obrovskou sázku na vizuál, atmosféru a vyvolané emoce a v podstatě naprosté vypuštění příběhu (celý obsah filmu je tak na 3 věty). Nicméně jde o výbornou Urban Legend, ve které se ukazuje hlavně šikovnost režiséra, nízký rozpočet (bohužel) a nezkušenost herců. Ale pokud si chcete "prožít" nějaký film a mít pocit, že je pořád naděje na lepší zítřky, můžu jen doporučit. ()

KosiR_ksr

Negativně laděný mystifikující snímek s tak trochu "psycho" atmosférou. To je přesně to, pro co mám slabost (jinak by taky mezi mé nejoblíbenější filmy nepatřil Donnie Darko), pokud ovšem zmíněné ladění filmu není jen bezúčelným hraním si s divákem, což není případ tohoto snímku, čímž se pro mne Ink stal milým překvapením. 77% ()