Dare je psychologickou drámou nádherne rozpitvávajúcou priateľstvo troch študentov posledného ročníka strednej školy.
Alex je vystrašené úbohé a dokonalé malé dievča, naproti tomu Ben, je zatrpknutý osamelý outsider. Trojuholník dopĺňa Johnny, chlapec z prachatej rodiny, navštevujúci pravideľne svojho psychiatra.
Film sa zaoberá nielen stvárnením spoločenských konvencií a hierarchie študentov, ale najmä citlivosťou riešenia sexuálnej orientácie. (sochoking)

atmen

Rozpor - toto je první slovo, které mě napadne. Na jedné straně zajímavě navzájem propojené drama, které sráží nevěrohodné (sexuální) chování některých postav (především Ben). Sexuální scény k filmům patří, ale zde na mě zapůsobily příliš šroubovaně a jejich cíl spatřuji, aby dostatečně šokoval nepřipraveného diváka. Ovšem natočit to obyčejně - znamená zapomnění. Takto natočeno dává prostor k určité nadčasovosti... Dalším krokem k prolomení lidské sexuality bude do budoucnosti zřejmě naturalistické zobrazení života dětí a mládeže na základní škole. :-) ()

Adiemus

Celou dobu mi připadalo, že se dívám na variantu Švédské trojky - o nic lepší, o nic horší. Ovšem závěr filmu Dare se od Švédské trojky diametrálně liší: tam, kde si Andrew Fleming jakoby nevěděl rady, předkládá Adam Stalky zajímavě mnohovýznamný konec: a ty, diváku, přemýšlej. Tak to má být. ()

kersten

Ja síce zbožňujem psychologické drámy, ale tento film bol z tohto žánru asi najhorší. Nuda nuda nuda. A nejak som nedokázala odhaliť, o čo išlo pánu režisérovi. ()

Charlie84

Konec je tak vychytrale otevřený, že by mne upřímě zajímalo, co si to Ben s Alex za těmi dveřmi šeptali...co je šeptem, to je...znáte to...inu, alespoň jsem si konečně uvědomil, že teen párty u kámošova bazénu, když jsou rodiče pryč, kde jde jen o chlast a trochu toho sexu, jak to známe z méně ambiciózních komedií, jsou vlastně úžasně neškodnou záležitostí. Až mě hippie kamarádka mé přítelkyně pozve na zábavu s klukem, který na mě tak nějak divně kouká, alespoň budu vědět, že mám okamžitě sbalit kufry a vyrazit k přespolním příbuzným. A nevracet se. Rozhodně to nebylo zlé, ale pokud chcete indie film o teenagerch, dejte si raději Bellflower. Chytřejší z toho nebudete, ale užijete si to víc. A nejen proto, že v Dare nikdo nemá plamenomet... ()

wege

Když se probudíte ve 3 v noci a už se vám nechce jít spát, tak si možná pustíte něco takového. A pak hodinu a půl přemýšlíte jen na tím, zda jste opravdu vzhůru nebo máte nějaký hodně špatný sen. Ten film je všechno možné, jen ne psychologické drama, jak tu někdo píše. Bylo to, já vlastně ani nevím co. Na sondu, jak žijí a uvažují mladí, to bylo velmi sterilní, odosobněné, bez emocí, prostě naprosto mimo. Co mě ale vadilo, ne vadilo, sralo je to správné slovo, nejvíce bylo to, že ty postavy jednaly naprosto neadekvátně tomu, jak jednaly o pět minut dříve. Možná to tak mělo být, ale sakra proč? Využívám najednou iracionální jednání jen proto, abych to udělal zajímavější? Nebo se muselo hodně filmu vystřihnout? Nebo nenatočit? Nebo to prostě nebylo ve scénáři, a to je fakt špatně. Raději bych Zacha Gilforda viděl v nostalgickém filmu, kde nad pivem vzpomíná na to, jaké to bylo být quarterbackem u Panterů v Dillonu v Texasu. ()

jafuska

nový film, který jsem objevila docela náhodou, fajn, je to zvláštní film o dospívaní mladých lidí, kteří se teprve hledají a hledají svoji vlastní cestu k vyřešení sexuální orientaci, ale copak mladí lidé, obvzlášt náctiletí ví kam patří nebo jestli je gay, nebo ne? ale tento film není jen o této problematice, též i o nevyrovnanosti osobnosti, mladých aktérů v tomto filmu, někoho může tento film odradit, někoho může něčím inspirovat, někdo se může v tomto filmu najít, nebo říci jé, tohle jsem přeci taky zažil/a, je mě to nějak známé, a o tomto všechno je, ale poznat sebe je opravdu dlouhá cesta, a pokud se v sobě vyznáme a poznáme kam patříme a kdo jsme opravdu, ve všech směrech lidskosti, pak je vše na nejlepší cestě zvítězit sami nad sebou. Mě se tento film líbil ()

Carpe.Diem

Velmi nenápadný film...ale musim říct, že dobré, dost dobré......Příběhově originální, režie dobrá, herci příjemní...dobrá podívaná..... ()

Keen.lady

Hvězda pro chudáky herce (i když také nebyli kdovíjak světoborní). Kopec nudy a námět, který lze shrnout pouze krátkým popisem slizkých hlavních postav (není divu, že v sekci tagy je pouze slovo GAY). Chování postav je dost zmatené a nereálné, dialogy zcela prázdné. Líbila se mi akorát herecká lekce od CUMMINGA pro nesnesitelnou Alex. ()

zigy

2 kluci a holka, kamarádi, či milenci, teplí, či hetero???? tohle se tam řeší celý film.....zvláštní a psychologické. Hledání sebe sama ve věku 18 let. Proč ne, ale žádný hit to nebude. ()

awerto

Vyborny film o hladani seba sameho. Ako konvencie zivota dokazu pohltit slabe osobnosti a rozdrtit ich (Alex a Ben). Ako pokus o nieco netradicne stroskota na sobeckosti, ktora je v nas zakorenena. Kvalitne herecke vykony neznamych hercov, ktore velmi dobre psychologicky vykreslili postavu Johnnyho (osamely a citlivy i ked oblubeny rebel), Alex (inelektualka, ktora sprvu nedokaze pretavit svoje emocie, dievca, ktore zivot iba hra) a Ben (gay hladajuci sam seba, najlepsi kamarat Alex). Zivot je divadlo a rovnako ako v divadle nie je vitaz ten kto predvadza, ale ten kto zivot naozaj preziva. Hodnotenie 5 hviezdiciek je za nelahku temu a velmi autenticke spracovanie. ()

engu

Jemný psychologický indie film. Občas nějaká ta trhlinka a berlička v příběhu, ale celkově příjemné drama o tom, že hledání sebe sama nejde bez pomoci druhých a že občas je vhodné dát životu volný průběh a udělat krok neznámým směrem. Bez moralizování a pouček. ()

Blue.Cat

Milostný trojúhelník je ohrané téma (zajímavě natočený film se stejným tématem je např. i Drei), ale tenhle film ho podává zase z jiného úhlu. Drama o dospívajících teenagerech, kteří testují, kam až mohou zajít, je natočeno až s dokumentární střízlivostí. Kamera jakoby nezaujatě sleduje tři hlavní postavy a pouze jen na konci si neodpustí ironickou tečku. Čekala jsem, že se ještě rozvine čtvrtý charakter, který ztvárnila Rooney Mara, ale bohužel se tak nestalo. ()

peproch

Lépe bych porozuměla, kdybych zas byla maturantkou a měla svobodu děcek, které jsem k maturitě připravovala. Ale věřím jim a fandila jsem jim v tápání ()