Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

Hank

Naprosto normální, civilní, obyčejný příběh podaný neskutečně normálně, civilně a obyčejně. Vše snímáno krásnou kamerou s průhledy, stíny a pohybem, který dával jinak klidnějšímu tempu dynamiku a hloubku. Příběh i postavy vykresleny bez příkras, pozlátek a dojemný kudrlinek, na druhou stranu chybělo něco výraznějšího, co by diváka více vcuclo do děje a zasáhlo. A částečně i zbytečně dlouhou stopáží zůstává pár minut po filmu vjem z filmu jako jeden z mnoha příběhů na téma dysfunkční rodina a teen problémy, škoda. ()

Zaplo05

Drama přesně podle mého gusta. Takový ten kousek života, kdy se Vám všechno po*ere. Někdo přijde, přetočí to , úplně na druhou stranu a stejně skončíte tam kde jste začali - v zaprděný domácnosti se svojí věčně nadranou máti. ()

HChinaski

Jeden z nejlepších nezávisláků kterej jsem v poslední době viděl. Skvělá debutující Katie Jarvis. Michaela Fassbendera si také začínám všímat čím dál tím víc. V 300 přehrával většinu přítomných a to samé se mu povedlo i v Hanebných panchartech. Ve Fish Tanku má zajímavě napsanou roli, ale film se točí kolem hlavní aktérky. Silný čtyři. ()

Ernie_13

Velmi silny film, ktory svojou autentickostou vyraza dych a nuti k zamyslaniu sa nad situaciou nielen mladej hrdinky, ale aj celkovou situaciou spolocnosti. No a mimochodom mlada (ne)herecka Katie Jarvis si za stvarnenie Mii nielenze zasluzi 1000 ponuk na dalsie filmy, ale za toto by som ju minimalne nominoval na Oscara. ()

jafuska

jak se tak dívám, hodně uživatelů je tímto filmem nadšených, jenže já k těmto lidem bohužel nepatřím, tento film mě prostě nezaujal, holčina, která je relativně odkázaná sama na sebe, nefungující zázemí, to všechno jsem už viděla v jiných filmech, a od tohoto filmu jsem očekávala mnohem více, škoda. ()

Coliseum

Syrové, jízlivé, uštěpačné a netaktní střetnutí s neradostnou realitou obyčejných bytostí. Panoptikum (sic!) smutných figur, vyprávěné detailní, vnímavou liknavostí ...Těžko říct, co dělá snímek tak opravdovým. Ženská ruka režisérky? Civilně strhující Katie Jarvis? I největší fádnost natočená s neafektovanou zádumčivostí? Přirozená, do hlavy tepající kamera? Vše dohromady? Ani jedno z toho? Já nevím, ale jsem si jist, že tento film má zahrát přesně na ty struny, na které graciézním odporem hraje. Imho má sílu autenticity a donutí cítit. Víc, myslím, není třeba. ()

gicous

V polodokumentárním stylu nesoucí se příběh o náctileté dívce v sobě nemá příliš mnoho radostných ani nadějných chvilek. Veškere náznaky těchto momentů, mezi které počítám příchod Connora, taneční konkurz a šanci na znovupřijetí do školy jsou zhaceny buďto hlavní hrdinkou a nebo osobami v jejím okolí. Nakonec si vybírá cestu, která je z mého pohledu nejvíce riziková, ale pokud uvážím otrlost a sílu Mii, tak v sobě také skrývá nepopiratelnou šanci na možný lepší život. Hlavním záporakem je tady totiž samotné prostředí, v němž Mia žije, a jenž jen zřídka kdy dovolí někomu opustit jeho neviditelné mříže. Svírá své obyvatele a jejich neschopnost vymanit se ze začarovaného kruhu je předávána na další generace. Fish Tank těží především z autentického pojetí tohoto prostředí. Stejná autenticita je přítomna i ve výkonech herců a hereček. Především bych vyzdvihnul Fassbendera, který si tady střihnul další ze svých nejednoznačných postav. 8/10 ()

teba

Aniž bych dopředu věděla, o čem film je, dala jsem si ho shodou okolností po Let's dance: Střet světů - americký sen versus syrová britská realita. Narozdíl od svých amerických kamarádů, Mia svůj "velký" vstup do tanečního světa zazdila - bohudík... ()

SAINTS

Vyborna britska socialna drama o beznych ludoch zijucich na sidlisku na periferii v britskom Essexu.Katie Jarvis predvadza pocas celeho trvania filmu uveritelny a naprosto dokonaly herecky vykon.Vsetky ocenenia ktore film ziskal si naprosto zasluzil. ()

Mire

Dávam štyri, aj keď slabšie, ale štyri hviezdičky. Filmu by prospelo trochu skrátenie a boli by to štyri silné hviezdičky. Inak ďalší zaujímavý počin z dielne tejto režisérky, ktorý zaujme svojou autenticitou a uveriteľnosťou vďaka výbornému výkonu hlavnej (ne)herečky. Pôsobivá sonda do duše sociálne slabšej vrstvy. ()

adamix

Niet v podstate čo komentovať. Ak si k Mii vytvoríte vzťah (čo je prvoradé), jednoduchá, zato realistická dráma FISH TANK si vás proste získa. Konečne tínedžerka, ktorá bola aj skrz pár múch sympatická. Skvost medzi (ne)všednými drámami. U mňa 5*. ()

elgreco

Anti-Billy Eliot. Bill Eliot - podobné prostředí, ale je tu pořád opravdová byť neúplná rodina, je tu pospolitost, je tu snaha zlepšit svůj život, je tu hrdost na sebe samého, centrem života není televize..., je tu opravdová revolta, odpovědnost k sobě i druhým a láska. O 30 let později je tu jen izolovanost, lhostejnost, zmar a absolutní nezájem o to vymanit se připravenému osudu (bezradnost?). Televize a i-pod jako opium lidstva. Deadreaming místo snů. Infantilita dospělých, mrzačící a pokřivená dospělost dětí. Billy Eliot snesl emoce až melodramatické. Zde je svět (před klaustrofobní kamerou, která se málokdy vzdálí víc jak půl metru od hlavní postavy) tak bezútěšný, že se mi to celé těžko hodnotí jako film. Prázdnost zobrazovaného se propila i do příběhu, do ztvárnění osudů postav, které se plácají odnikud nikam. Příběh je a chce být naturalistický a proto se plácá odnikud nikam spolu s hrdiny. To je jeho největší přednost (vynikající a věrohodní herci i ne-herečka v hlavní roli!) ale i slabina – působí ubíjejícím dojmem. Naopak scény, kde chce film víc než být dokumentaristický, např. symbolický(?) – kůň; dramatický – „únos“; či tam, kde chce ukázat ne úplnou prázdnost vztahů – tanec s matkou... Tyto scény, které mají oživit vyprávění, působí nepatřičně. Rád bych tomuto filmu – kvůli přesnosti zobrazení, hercům a Katie Jarvis dal alespoň čtyři, ale... Není každý Émile Zola. Navíc se mi bohužel podařilo vytušit kompletní zápletku kolem matčina nového přítele, čili jsem přišel o dva hlavní a jediné dějové zvraty. (Napadlo mě ještě srovnání s Cabiriiny noci, ale... příliš slov!) Podnětný film – 3,5. ()

Blazis34

Velice zajímavé dílo od Andrea Arnolda zobrazuje život jedné polorodiny, v které to neklape jak má. Šílený vztah dcery s matkou zobrazuje velkou problematiku v těchto rodinách. Napjatá a trnitá atmosféra po celou dobu filmu nezmizí. První velkou roli Katie Jarvis zvládla na výbornou, až se mi někdy nechtělo uvěřit, že to hraje. Možná i v osobním životě musí být tak trochu drsňačka, aby tuto roli takhle skvěle zahrála. Celkově mi to přišlo jako podařený film, kterej vystihl to, co chtěl, ale mě se tolik nelíbil. Nevím proč, možná tím dějem, ale film si mě nezískal, a proto dávám jenom dvě hvězdičky. ()

yatan

Tak toto je tienova, seda, neprijemna verzia An Education. Je pre mna zaujimave sledovat ako vela robi s divakom atraktivne prostredie s ucesanymi hercami a dialogmi..Fish Tank je naturalisticky obraz pribehov milionov teenegerov zijucich na predmestiach velkych metropol, ktori maju sny umerne k ich situacii a okoliu. Trosku som sa sklamal, ze som vedel film dopredu odhadnut na jeho najsilnejsich miestach a tym som stratil moment prekvapenia. 8/10 (naladou mi film pripomina, mnohymi nepochopeny, fantasticky cierny kon vsetkych festivalov Gomorrah z roku 2008) ()

Kaffewelwet

Téhle neherečka, je pro tuhle roli jako stvořená. Myslím že režisérka měla štěstí když při jejím objevu stála na stejné zastávce jako ona. Nedokážu si představit nikoho že by tuhle roli drzé, protivné, dospívající holky z hrozného ale bohužel reálného prostředí zahrál líp než ona. Tohle sociální drama má krásný nádech něčeho intimního, což je s porovnáním filmu jako celku, docela těžké vypíchnout. Závěr byl naprosto dokonale stvořen, závěr který film vlastně nemá odráží reálný život, protože ten život jež hrála Katie Jarvis taky nekončí .... ( nebudu spoilovat :P ) ()

DonBraso

Nedlouho poté jsem zase v Anglii v Essexu a zas dostávám vcelku obyčejnou story z prostředí,který lidi znají,ale přesto to chtějí vidět,což je přesně můj případ o těhle rozpadajících vztacích.Mě ve filmu nechybělo vůbec nic,líbila se mi ta autentičnost a víceméně film pomalu proplouval až do konce,bez nějakých velkých záškobrtů.Herecky paráda,kamera taky,kdy se to snažilo trochu z jiného soudku,ono běžet s hlavní aktérkou přímo za ní,je asi taky fuška:).Jinak hrozně moc čekáte,co se bude dít za dalším střihem,jestli si Mia půjde znova zatancovat,bude chránit koně,jestli se zamiluje do mladýho kluka nebo do přítele,který klátí její mámu,udělá zkoušku z tancování,ale nakonec si řeknete jaký to sakra mělo cíl. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)