Arctic Monkeys at the Apollo

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2008, 76 min

První koncertní DVD nahrála tato britská senzace pod taktovkou Mosse z IT Crowd v Manchesteru ve slavném klubu Apollo. Nahrávka je součástí světového tour z roku 2007, přesněji z pondělí 17. prosince 2007. Celý záznam má 76 minut a obsahuje 23 písní včetně 2 bonusových. DVD produkoval Diarmid Schrimshaw a vyšlo pod labely Domino, Warp Films a Bang Bang Films. (Noviik)

mrs_ryzova

Naprosto souhlasím s maximem hvězdiček! Ještě před vydáním bylo avizováno, že se bude spíše jednat o menší filmek než o klasické koncertní DVD (příkladem za všechny je použítí filmových světel), takže nářky některých jsou naprosto neopodstatněné. Richard Ayoade odvedl vynikající práci (ostatně jako ve všech svých dílech, především hudebních klipek) - v první řadě mu šlo o originalitu, což se mu rozhodně povedlo. Navíc celé DVD naprosto dokonale vystihuje kapelu - bez zbytečných pozlátek a zdlouhavých keců dávka maximálně kvalitní hudby. Arctic Monkeys nejsou jedna z těch kapel, kdy kytarista skáče do davu a zpěvák neustále hází jeden joke za druhým. Tady jde v první řadě o hudbu a v té druhé vlastně taky a podle toho to taky tak vypadá. Nesmím také zapomenout vyzdvihnout "bubnující" bonus. ()

Bebacek

Bez váhání pět. Když je neděle, venku je krásně, sluníčko svítí, vyhřáté meze čekají, až na ně hupnu, a já ku*va musím sedět až do večera v práci a navíc mě trápí nějaký bacil v krku, tak tohle je přesně ten typ videa, které mě maximálně rozpálí i ve studeném koutě mé "pracovny". Je zajímavé sledovat, jak jsou ti kluci z AM obyčejní - kdyby nehráli v kapele, nikdo si jich nevšimne a ani pes po nich neštěkne. Frontman Alex je přesně ten typ zakřiknutýho chlapečka, co má problémy s akné, a kterého když večer posadíte do kouta, ráno ho tam najdete. Není to žádný showman, většinu koncertu se tváří naprosto nezúčastněně (pozor na gesto v závěru koncertu), ale už kvůli těm jeho kukadlům by se určitě spousta holek poprala, aby se mu dostala do kalhot :-) (a nedejbože když významně pozdvihne obočí, prohrábne si vlasy nebo.. si vysvleče svetr!) Už dřív jsem hloubala nad tím, koho mi sakra tím svým výrazem připomíná... a teď mi to došlo! Mého malého roztomilého plyšového Rákosníčka! Ten má sice narozdíl od Alexe na hlavičce všehovšudy pět vlásků a je žluto-zelený, ale s trochou make-upu by mu bezpochyby mohl dělat dvojníka. Jo a tak mě ještě napadá, kolik Tsunamiů_X v utajení se skrývá v britských kapelách: nejdřív slušňácký basák v saku z Editors (a to nejsem jediná, kdo si toho všimnul) , teď teplákový bubeník z AM, který se v mezičasech nalívá pivem (a podle dostupných informacích i v dánských The Movement). Chtěla jsem napsat, že v obou případech z toho Jakub vychází vítězně, ale má body dolů za to, že nehraje v mé oblíbené kapele. ----- K té "statičnosti": vzhledem k tomu, že AM mají "statický" projev, styl videa tomu odpovídá a mě osobně to vůbec nevadilo. Užila jsem si to skoro tak, jako kdybych tam byla. Třeba se nám Alex ještě po dálších 2 albech rozdovádí.. ()

Noviik

Čtyři hvězdičky dávám pouze za samotné songy, kterých je dostatek a jsou velmi dobře vybrány. Samotný koncert se povedl, jen to dvd je dosti odfláknuté hlavně z režisérské stránky Mosse z IT Crowd. Opičkám by slušelo něco ve větším stylu, ne jen matné pozadí, tmavý sál a obyčejná, až nudná režie. Škoda, pokažení velkého potenciálu. ()

Matte27

Jsou to Arctic Monkeys. Jejich hudbu miluju a milovat budu, proto 5 hvězdiček. Ale proboha tohle, že je záznam koncertu těch "opiček", který slýchávám denně ze sluchátek? Ta energie tam je, ale filmařům se jí absolutně nepodařilo zachytit - líná kamera mi připomínala spíše přírodopisný pořad, nemohu si pomoct. ()

Oxymoron

Hodně povedený koncert. Kapele šlo spíš než o monstrózní show s nášupem světelných efektů zachytit koncert v retro stylu alá šedesátá léta - a to se povedlo (i vzhledem k jejich "špinavě" znějícímu zvuku) dokonale. Bonusové bicí "sólo" s potlačeným zvukem ostatních nástrojů je pak dokonalá třešnička na dortu. PS - Že to točil Moss, to mi vyrazilo docela dech :) ()