Nemrtví

• Francúzsko Mutants

Svět napadl pandemický vir, který mění lidské bytosti na primitivní a krvežíznivé kreatury. Marco a Sonia se pokusí najít řešení z této svízelné situace, avšak Marco je také kontaminován. Začíná se pomalu měnit a Sonia, která s ním čeká dítě, má před sebou dilema. Musí bojovat se Zombie a zároveň proti muži, kterého miluje. (LIVINGDEAD)

honajz

Pokus o křížence 28 dní poté, Shining, Věci z bažin a Mouchy. Vynikající atmosféra zasněžených hor, na druhé straně naprostá absence logiky. Spousta otázek. Proč s sebou původně brali tu vojandu? Co celou dobu jedí? Proč je vždycky potřeba jít nahodit pojistky - kdo je předtím a proč vypínal? Holce krev stříká do psy, ale nenakazí se. Holka nedokáže přelézt plot, dokonce ji to ani nenapadne... Hvězdička za docela pohlednou hlavní hrdinku, i když se občas chová jak pitomec, druhá za atmosféru hor v zimě. Kamera při akci a zběsilé střihy však naprosto otřesné. ()

Dexter1

Tento francúzsky krvavý snímok je priamo úmerne rozdelený na dve polovice. Prvá vyzerá ako minimalistická zombie dráma a tá druhá už je klasický zombie masaker. Ak si odmyslím celkom nesympatické herecké obsadenie, tak s celkovou vizualizáciou som spokojný. Ako výrazne mínus vidím hlavne v tom, že tento kúsok sa berie neskutočne vážne a to v každej polohe. Súhlasím aj s komentármi, ktoré tvrdia, že La Horde bola lepšia, ale ak by sme sa mali baviť o maskách a technickej úrovni, tak Mutanti valcujú Hordu. ()

Morholt

Možné spoilery. Slušné. Začátak sice připomínal klasické americké zombie béčka, ale po chvíli film přešel v takřka komorní drama, kdy je hlavní hrdinka se svým pomalu se měnícím přítelem uvězněna v zasněžené nemocnici. Tahle část se mi líbila asi nejvíc, protože s příchodem skupiny dalších uprchlíků a zástupů zombie vše zase sklouzlo do toho, co už dávno známe. Nicméně i díky výborné Hélène de Fougerolles si Mutants drží celkem slušný nadprůměr. 65% ()

MM_Ramone

Prvé prípady sa obvajili začiatkom leta. Už mesiace ničí neznámy vírus celú ľudskú populáciu. Vírus ktorý mení infikovaných ľudí na agresívne, nesvojprávne, krvilačné kreatúry. Tým čo prežili ostáva jediná možnosť. Musia sa spojiť s vojenskou základňou Noe. Nič originálne. Francúzska variácia na opozeranú tému zombie virus. Je to nuda. Nízky rozpočet, roztrasená kamera, nevýrazný soundtrack, hnusná herečka s bradavicou na hube... film "Nemrtví" sa mi vôbec nepáčil. Francúzi ma tento krát sklamali. * ()

lennyd

Moc lidí útok zákeřného viru nepřežilo. A ti kteří přežili jsou na trvalém útěku před těmi, kteří sice také přežili, ale virus je změnil v krvežíznivé zombie. To je i případ Soniy a Marka, kteří se uchýlí v jedné opuštěné továrně - ale Mark je také kontaminován, a začíná se také měnit. Ale stále je mezi nimi pouto, které dokáže přehlušit i sílu viru - Sonia s Markem čeká dítě... No, z filmu mám trochu rozpačité pocity. Na jedné strany z něj amatérismus téměř čiší - kameramanovi asi neřekli, jaky film se bude točit, a tak se mu z maskovaných zombies trochu (dost) klepaly ruce (no možná to bylo schválně a tvůrci chtěli dosáhnout jakés takés autentičnosti, ale v tom případě doporučuji nejdříve shlédnout španělský [Rec]). Herecké obsazení hodnotit nebudu, neb kromě hlavní hrdinky (která je docela sympatická) je zbytek osazenstva jen pobíhajícím zmutovaným šmejdem, ale masky se zase docela povedly. Co se ale určitě nepovedlo je hudební stránka filmu, páč podkres sestávající se z různých zvuků a pazvuků, kdy je divák napnut a čeká co se kde šustne, se moc nehodí. Sympatické ale na tomto francouzském (to jsem ještě neřekl? že po dlouhé linii amerických horrorů je tu zas jeden téměř domácí) hororu je, že se tvůrci nebojí nějaké té kapky krve (ba naopak), takže jsem jim schopen odpustit i takové chybičky, kdy po pohledu na ukazatel plné nádrže v sanitce o pár kilometrů dál začne blikat nedostatek benzínu... ()

• V čase 14-15 minúta sa palivová ručička zobrazujúca stav nádrže mení z plnej na prázdnu. (zuzulatomas)
  • Film měl premiéru 31. 5. 2009 na Filmovém festivalu Gérardmer ve Francii. (Terva)