Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Issabela

Na tento film jsem se moc těšila. Mám ráda Jacka Blacka, ale za sebe upřímně říkám, že v této roli mě nesmírně zklamal. Na cesty jsem dlouho čekala a o to hořčejší bylo mé zklamání. Nudný a nemastný, neslaný příběh s typickým zakončením proložený sem tam nějakou lehce vtipnou scénkou. Trailer k filmu vypadal skvěle. Ke vší smůle ale scény v něm byly ty nejlepší z tohoto díla. ()

Oonika

Nemám ráda Jacka Blacka a snažila jsem se od toho odprostit. Ale tenhle film je fakt sračka. Nejlepší na tom všem byly asi úvodní titulky, protože ty měly alespoň trochu nápad. Hudba neseděla, herci neseděli, no hrůza všech hrůz. ()

MELODY

Zázrak jsem nečekala (také nepřišel), nicméně jsem bez problémů dokoukala a dobře vyladěna započala s konstrukcí vlastního robota. ()

newer_more

Začíná to hezky, ale i když má fim necelou hodinu a půl, tak se začne strašně protahovat.....popravdě jsem se nemohla dočkat až skončí ()

netWoor

tak pro mě to teda nebylo, na to to bylo příliš hloupé ... doufal jsem, že pidižvíkama nadchnu alespoň syna, ale i on se neskutečně nudil a to se často nestává ... ani nevím, proč hodnotím tak vysoko :))) ()

josieaddms odpad!

Hotovej odpad, kterej je jenom další ostudou Amerických filmů. Strašně trapné, nevtipné, absolutně neoriginální. Nebyla tam ani jedna scéna, nebo vtip který by člověka pobavil. Hromada patetismu a všeho, čeho už mám v amerických pseodo-vtipných komedií fakt plný zuby. Nemám ráda Jacka Blacka, protože mě v žádném filmu ještě nepřesvědčil, že je skutečně tak dobrý komik jak o něm všichni říkají. ()

Franc1s

Tak parádní námět a zbytečně odfláknutý. Jestli nemusíte,tak se na tutu komedii nedívejte,i kdxyž pár vtipných scének tam bylo,ale opravdu jen pár. A vidět toto v kině ve 3D? Do prd*le za ty prachy si radši skočím do hospody. A písničku co zpívali všichni na konci to zabila...4/10 ()

sigf07

Skvělý námět se utápí v záplavě klišé. Hrdina ze současnosti mi nevadí, ale proč proboha musí překopat pohádkové království v klon povrchní západní společnosti? Proč musí mít protiválečné poselství? A proč se musí na konci zpívat a tančit? Nemyslím si, že by byl Blackův výkon vyloženě špatný a kupříkladu takový O'Dowd má obrovský talent zachránit každou scénu, ve které se objeví, ale je pravda, že při takové koncentraci kvalitních herců je výsledný dojem poměrně chabý. Zásadním problémem není ani tak podbízivý humor, kterému se občas dá zasmát, ale především již zmíněný scénář, který s předlohou nakládá bez špetky respektu a degraduje ji do role pouhopouhého vábidla. V době, kdy existuje technologie, díky které by dechberoucí fantazijní svět mohl ožít, je takovýhle výsledek mrháním finančními zdroji, časem i hereckými talenty. ()

Petulka88

Aneb jak brutálně znásilnit světoznámou předlohu. Abych byl spravedlivý, je tu několik docela dobrých nápadů (Titanic a Star Wars v divadle) a asi třikrát jsem se pousmál. Jo a ještě mám docela rád Jacka Blacka. Víc pozitiv jsem si z tohoto filmu neodnesl. Smutnou pravdou ovšem zůstává, že u některých scén (a není jich bohužel málo), jsem vcelku trpěl a poměrně často se dostavoval pocit trapnosti. Co mě může alespoň trochu utěšovat je fakt, že jsem čekal mnohem větší hrůzu. ()

Chip89

Dávám vysoké hodnocení, protože jsem se na to hrozně dlouho nechtěla podívat z důvodu,že to bude totální blbost. A opravdu je to blbost, ale vždyť je to pohádka. A v poslední, když vidím,co se točí za blbosti, tak tohle ještě nepatří mezi to nejhorší. Příjemná pohádka pro dospělé, která je lépe zpracovaná než jsem čekala. ()

TomasRichtr

Jacka Blacka mám sice rád, ale tohle strašná ptákovina, úplně to uráží původního Gullivera. Podle mě hrozný plýtvání peněz a dobrých herců (JB, Jason Segel, Chris O'Dowd,...). ()

mira.l odpad!

Co to do prdele bylo?!? Jediný dvě drobný pozitiva jsou Amanda Peet a Emily Blunt, a tím to končí, jinak to teda byla slátanina, na jakou je škoda slov. Musím sebekriticky přiznat, že knižní originál jsem nikdy nečet, ale předpokládám, že s tímhle má společnou jen základní myšlenku, pokud se o tomhle dá říct, že to nějakou myšlenku mělo. To bylo blbý od začátku do konce. Zaměstnanec podatelny novin v NY 21. století, Američan, se jmenuje Gulliver. Hmmm.... Závěrečný výstup (co to mělo být, parodie na muzikál?) tomu všemu zmaru nasadil korunu. Amanda a Emilka protentokrát prominou... ()

Armin82

Vcelku zábavná komedie o jednom ztroskotanci(doslova), který se objevil v zemi liliputů. Blackovi podobný role sedí. Hraje to tak přirozeně, že mi někdy přijde, že snad hraje sám sebe. Jako žádná sláva, ale na víkendový vyvlátí u televize to stačí. 50% ()

rublik05

Gulliverovy cesty, které mají s knižní předlohou společného snad jen název. Jack Black zde primárně paroduje sám sebe a místo Gullivera nepředvádí nic jiného, než jen své klasické "herecké" umění ve stylu Školy ro(c)ku. Díky těmto "hereckým výkonům" nejen hlavní postavy, ale i vedlejších postav, které jsou rovněž úplně mimo a nesympatické, působí film naprosto zbytečně, je plný nesmyslných a trapných scén a navíc diváka vůbec nepobaví. Moderní hollywoodská variace na knižní předlohu Jonathana Swifta se tvůrcům vůbec nepovedla a vytvořili tím další zbytečný a trapný snímek, nad kterým každý jen mávne rukou. 2/10 ()

Akitenshi

Jacka Blacka mám rád... a Jason Segel s Chrisem O´Dowdem byli vlastně důvod, proč jsem na to šel. Ani jeden z nich mě nezklamal. Film sám o sobě byl... no, bylo to fajn, bylo to i vtipný a příjemný... ale stejně jsem od toho čekal víc... Nic moc střih, děj místama nudil, ale ne nějak moc. ()