Zem - história jednej cesty

• Slovensko Domov (viac)
Dokumentárny / Dráma / Rodinný
Francúzsko, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, televízna verzia: 2x55 min)

Otan

Za záběry a hudbu plnej počet.Za ekoligické kidy a divnej komentář 0.Podle mne by bylo lepší přímo ukazovat ,kde je ten bordel a jak vypadá a kdo za to může,pravda,tento dokument to zkouší,ale davy to nechytne.66% ()

DirtyDozen

Tenkhle dokument má prvenství. Jsem na hodině dívání a už jsem u něj 4x stihl usnout. Jako ukolébavka za 5*. Hudba se mi líbí-velmi klidná. Dávám ale 3*-dokument je moc kritický-nereálně-varovat se dá i bez zveličování. Dále se mi nelíbí, jak Svěrák opakuje rychleji a rychleji-fakt mě to vytáčí. :D ()

Názorožec

Kýčovitá hudba? Tendenční střih? Školometský komentář (navíc v podání učitele Svěráka)? Možná. Ale je jiné médium než film, které by mohlo pomoct změnit myšlení lidí a pocit spoluzodpovědnosti o naší planetě? Nemusí být člověk ekoaktivista aby pochopil, že vyhlídky nejsou růžové. Film by měl by být povinnou součástí výuky na základce! A vůbec, co na to Kikina? ()

barushka

Naprosto přenádherné záběry, které berou dech. Působivý kontrast mezi záběry přírody a různých lidských "vymožeností", které přírodu ničí. V češtině celý film totálně zabíjí komentář čteny Zdeňkem Svěrákem, doporučuji si pustit originální znění s titulky. ()

Me.Plus.You.

22.4. je Dnem Země.. tento film může skvěle sloužit jako oslava či dárek nebo přání k tomuto dni.. Nádherný snímek se smutným poselstvím o kterém všichni víme, ale děláme, že se nás netýká (vždyť "oni" dělají mnohem horší věci), ale také s jistou dávkou optimismu, protože JEŠTĚ NENÍ POZDĚ! Možná jen kratší stopáž by byla údernější, ale jinak bez výhrad. Happy Earth Day :) ()

RoyBatty444

Krásne obrázky kombinované s kárajúcim ale aj nabádajúcim textom, že sila zmeniť nepriaznivý vývoj našeho ekosystému je v nás všetkých. Negatívne výsledky ľudskej expanzie zabrali 4/3 filmu ako je zmenšenie ľadu na póloch o 40% za 40 rokov čo ma oslovilo nakoľko mám 40. Sú tu ale aj pozitívne príklady ako sa dá využiť slnečná, veterná a termálna energia, ktorá je nám ponúkaná skoro všade. Len nájsť efektívne spôsoby na jej využitie a uspokojiť sa s menšou spotrebou. Ďalšia rana Zeme je prudký nárast obyvateľstva a očakávaná migrácia v 2050 až 200mil ľudí. Ako vidíte informácií je priehrštie a mistr Svěrák v českej verzii ich vie aj príslušne naliehavo podať. ()

Ginnidlo

Záběrové orgie s děsivým podkladem. nejsem žádný ekoterorista, jak aktivistům ekologům s oblibou říkají, ale víc pravdivý a varovný snímek neznám. Ti, co hodnotí snímek jako ekožvást ect., na to akorát kašlou a nepochopili podstatu, nebo je to nezajímá. Říká se tomu myslím selektivní slepota... ()

BlackVelvet

Docela hodne cestuju, a videla jsem i zeme tzv. tretiho sveta. Ackoliv s terminem prvni, druhy nebo treti svet mam problem, protoze si myslim, ze nas tzv. prvni svet je v nekterych ohledech zase jinak debilni nez ten treti, tak clovek v zemich tretiho sveta dostane obcas nejen tezky kulturni, ale hlavne eokologicky sok. Na dokumentu HOME se mne libi, ze nic neschovava, a krasne ukazuje realitu toho, co clovek po sobe zanechava, a jak demolice zivotniho prostredi a realita zivota v takovem prostredi vypadaji. Vsem vrele doporucuju, a nejlepsi je ze se da tento film shlednout zadarmo. ()

regin

Souhlasím, že by se film obešel bez komentáře (na druhé straně není koneckonců problém zmáčknout vypnutí zvuku). Záběry jsou krásné, nádherné, DECHBEROUCÍ! Díky za takový počin! ()

rezor

Vzhledem k vysokému hodnocení a dostupnosti na Youtube jsem se rozhodl mrknout na tento dokumentární film. Záběry to jsou hezké, ale pořád je to, jak říkají ostatní, eko-agitace, která, pokud nejste nadšený ekolog, nezaujme natolik, abyste film dokoukali. Zhruba po necelé půl hodině to vzdávám a jdu si pustit něco jiného. Bohužel, pokud chcete oslovit nezainteresovanou část populace, budete muset daný koncept uchopit jinak.. ()

Dvyt

Všichni se dojmou a zněžní, jaká je to krása mámo podívej a stejně se hovno změní. Ztráta času pro pár cool záběrů. ()

Isiala

Fascinujúci dokument, ktorý sa predá svojou najväčšou devízou - krásnymi zábermi. Naša Zem a tisíce ukážok jej krás, ktoré sa môžu stratiť, ak si túto vznešenú dámu nebudeme šanovať. Mne Home do duše prehovoril, či prehovorí aj vám - je predsa len na vás. ()