Zem - história jednej cesty

• Slovensko Domov (viac)
Dokumentárny / Dráma / Rodinný
Francúzsko, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, televízna verzia: 2x55 min)

GoldenGecko

K čemu nám film 2 hodiny tluče do hlavy jaké různé katastrofy planetu sužují , aby nám v posledních 5 minutách řekl: "Nebojte, není to tak špatný!!!!". Film se pouští do tématu globálního oteplování, o kterém se čím dál častěji tvrdí, že vůbec není způsobeno lidmi a to obviňujicím stylem. Hučí tam do vás co všechno je na světě špatně, jak kdybyste se po skončení filmu měli zvednout, a jít napravovat přírodní katastrofy. Film jsem viděla se školou ( dobrovolně bych na něj nešla) a bohužel se mi v kině nedařilo usnout, tak jsem to celé protrpěla a řeknu vám, že takový potlesk po skončení filmu to kino ještě nezažilo - tak byly všichni rádi, že Home skončilo. ()

Demoiselle

Povedený dokument, který se snaží upozornit na to, co se děje s naší planetou. "faster and faster" . Takových dokumentů je sice hodně, každý trochu zaútočí na svědomí, ale tenhle je o něco povedenější díky velmi emotivním záběrům a vynikající hudbě. Takže zbývá jen říct: "What are we waiting for?" ()

Cannonball

Ked pri filme Earth som trvdil ze sa stanem veganom tak teraz sa stanem aj redikalnym Amishom. Nebol by som prekvapeny keby sa zacali vytvarat teroristicke enviromentalne skupiny ako 12 Monkeys ()

megajalec

Pripadalo mi to strašne pesimistické, s výnimkou posledných 10 minút, kde sú načrtnuté nejaké riešenia. Potom som si však uvedomil, že to nie je pesimizmus, ale realita...Bohužiaľ. Pôsobivé obrázky, ktoré sú samo o sebe presvedčivým dokumentom. Navyše človek sa dozvie kvantum nových nových a potrebných informácií. Ľudia, spamätajme sa! Filmová povinnosť pre každého ()

exoomer

Aj ked nemam rad ekologistov a aktivistov a dokumenty ktore len poukazuju jak si nicime planetu, ale tento dokument bol krasny. Nadherne zabery a hlavne tie, kde este clovek nestihol narobit sracky, mesta, tovarne... ()

Eigis

Silné téma, ale pro mě osobně nevhodně podané. Film skáče od tématu k tématu a celou řadu z nich bere příliš povrchně. Navíc si myslím, že pro člověka, který vnímá nejenom dění kolem sebe, ale i na celé planetě, nepřinese nic moc nového. ()

Bumerang

Takové filmy by se povinně měly pouštět dětem ve školách, na to se mají povinně dívat dospělí, mladí i staří, aby už konečně začali aspoň trochu přemýšlet. Nebo si aspoň díky těm nádherným záběrům uvědomili jak je Země nádherná. A že je jí hrozná škoda. ()

ambrio

Pôsobivé zábery. A dúfam, že do jedného skutočné, inak by bola hodnota dokumentu na pováženie. Zvolená dejová linka sa venuje takmer výhradne človeku a ukazuje ho v podobe globálnej sily. V pauzách uvádzané štatistické údaje nám hovoria, že vlastne nie je nádej na zmenu prístupu. Pretože keby konzumní ľudia precitli a začali sa chovať zodpovedne a vzorne, existuje tu ďalšia miliarda ľudí, ktorí sú na rade. S čistou vodou, s jedlom, elektrinou. Alebo 2 miliardy. Alebo 500 000. S oblečením, prácou, kanalizáciou...Tento trend neskočí, on totiž nemôže. Svetu vládne nový druh: Človek Nespokojný, Človek Konzumný. Všetko to, v čom sme takí dobrí, nás doviedlo až sem...a budeme ešte lepší. Povedzte, kto z vás by sa vzdal svojho pohodlia v prospech iných, ktorí keď ho získajú zadarmo, nevedia si ho vážiť? Aká veľká by bola populácia 1 rok potom, ako by každý dostal nárokovanú pomoc? ()

JuniorSrky

Věc, která je aktuálnější více, než kdy dříve. Poselství je jednoduché. Varovat člověka, ukázat mu současné směřování světa a možné následky do budoucna, a tím docílit změny jeho postoje a názorů k současnému stavu modré planety. Takhle už to prostě dál nejde. Cesta technokratického rozvoje má svá úskalí a nikdy po ní nelze jít věčně. [97%] ()

Durdas

Krásný dokument. Po celou délku filmů jsou k vidění úchvatné záběry naší Země a jsou také doprovázeny zajímavými fakty, při kterých se člověk zamyslí a podrbe na hlavě. Sice jsou naše činy plné paradoxů, omylů a věcí které přispívají k záhubě naší planety, ale pokochejme se těmito krásnými záběry, které jsou nám k dispozici než zmizí ze světa. ()

Elis009

Moc krásný dokument naší nádherné planetě a o tom, co jí všechno dokáže člověk udělat. V jednu chvíli uvidíte nádherné letecké záběry přírody a kouzelná panoramata a v další chvíli je Vám oznámeno, že tento obraz kvůli globálnímu oteplování nebude do pár let existovat. Víc takových dokumentů! ()

Doctor003

Dokument o naši planetě co ničeji lidi přirodě co dělame špatně Tento dokument je Varovani o životě na zemi PS : tento dokument se mi moc libi že by lidi se měli zamyslet nad svím činem a co ničeji a co mužou zachranit ()

Eywa11

Home jednoznačne patrí k mojim obľubeným dokumentárnym filmom :) Prenádherné zábery a hudba, celú dobu som bola ako v tranze. No musím sa priznať, že po dopozeraní som sa hanbila, že patrím k človečiemu druhu, ktorý našu krásnu planétu devastuje. ()

fimler

Jeden z nej dokumentů o naší aktuální situaci s planetou. Jestli si čtete tento komentar a film se vám líbil podívejte se na COWSPIRACY - KLÍČ K UDRŽITELNOSTI a POZEMŠŤANÉ. ()

rashaverak odpad!

Nemam rad kdyz nekdo sve dohady a nazory vydava za fakta a jeste k tomu prekrucuje vse co mu prijde pod ruku aby si dodal vaznost. Na dokumentu je zrejme docela dost pravdy, problem ze je ji tak akorat aby pusobil alespon trochu verohodne, ekoterorismus v praxi. Film je z roku 2009 a uz ted v roce 2016, tedy pouhych 7 let po vzniku jsou nektere z hypotez (ve filmu vydavana za fakta) a zvesti o nevyhnutelne katastrofe prokazany jako pouhe blafy eko lobby. Ke konci pak zazni myslenka hodna genia ze bohati maji prestat vykoristovat chude a vsichni se mame delit, cimz prineseme blahobyt vsem. Ne tim prineseme bidu vsem. Nas blahobyt je potreba branit a to klidne i se zbrani v ruce pred hordami nemakacenko tupounu. ()