Zem - história jednej cesty

• Slovensko Domov (viac)
Dokumentárny / Dráma / Rodinný
Francúzsko, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, televízna verzia: 2x55 min)

iampatrik

90% Dlouho jsem odkládal tenhle dokument a zbytečně. Těžko se hodnotí dokument, zvlášť když jde o určitý názor/pohled na věc - o to víc, když jde o naší planetu a vztah lidstva k ní. Zde je však správná dávka upozornění a negativního pohledu varující nás všechny s pozitivním pohledem do budoucna. A druhá věc... film je potřeba vidět aspoň dvakrát. Jednou důkladně poslouchat informace, podruhé se kochat úžasnými záběry z celého světa. Právem jeden z nejlepších dokumentů. ()

Schuldiner

Ten koncept není bůhvíjak pevný, nedrží tolik pohromadě, často se rozutíkává, ale to nevadí, protože je zcela jasný a pochopitelný. Každopádně jsou tu ale k vidění přenádherné záběry na různých místech naší přenádherné planety a tak je komentář k tomu vlastně jen jako doprovod! Ale doprovod, který je pesimistický asi tak, jak je potřeba, resp. asi tak, aby popsal to, kde se vlastně nacházíme! Člověk zničil téměř vše a ještě zničí mnohé... Pomalu spějeme se svou debilní sobeckou povahou do záhuby... Tedy do časů spravedlnosti! ()

conery1

Dielko zaoberajúce sa vecami dobre známymi, len sú v darčekovom balení. Dokument tváriaci sa ako posolstvo, ale z každej sekundy sa valí komercia. ()

4everMan

V průběhu sledování mě štval neustálý pohled pouze zvrchu. Také hudba mohla být propracovanější, tichá místa nejsou zrovna ideální. Obsahově suma sumárum působení člověka na naši matičku Zemi. 75% ()

chim.chim

Záběry krásné, ale monotónní průvodní hlas nebyl zrovna záživný. Mimoto dokument nepřinesl žádná nová fakta, pouze konstatuje to, co se posledních pár let omílá stále dokola. ()

Charon11

Hodně dlouhý, poměrně nudný dokument o planetě Zemi. Bohužel zastaralé eko-názory uváděné bez ladu a skladu. Dokument přeskakuje od problému k problému, od oblasti k oblasti,....měl jsem problém to dokoukat a ten jakoby optimisticko-agitační konec slabota. Chybí odborné názory, analýzy problémů a návrhy řešení. ()

Mikino00

Když přivřu obě oči tak za 4*, úvodní půlhodinka je totiž neskutečně nudná a naprosto zbytečná. Pak je to už poutavá přehlídka lidské bezohlednosti a stupidity (nemyslíme co bude, ale co je teď). Tenhle dokument bych pouštěl Klausovi jako v Mechanickém pomeranči. ()

lareinna

Neskutočné, fascinujúce zábery, ktoré vyrážajú dych. Zábery, ktoré človek za normálnych okolností nemá možnosť uvidieť. Minerály a kovy, ktoré sú hviezdnym prachom dodávajú našej planéte farby. Pohľad zhora na rieky pripomína tepny v tele. Všetko súvisí zo všetkým, nič nie je sebestačné. Naša zem je závislá na rovnováhe, v ktorej každá živá bytosť hrá svoju rolu. Život každého tvora je možný len vďaka existencii tvora iného. Je to chúlostivá, krehká harmónia, ktorú je ľahké narušiť. Človek má k dispozícii všetko, čo môže zem po 4 miliardách rokov ponúknuť. V porovnaní s tým sme vlastne len 200 tisíc rokov starí, ale už sa nám podarilo zmeniť tvár sveta, ako hovorí Yann Arthus-Bertrand, skvelý človek, ktorý založil medzinárodnú enviromentálnu organizáciu GoodPlanet. Podľa môjho názoru tento dokumentárny film by mal byť povinný pre každého človeka na zemi. Videla som už veľa dokumentárnych filmov s touto tématikou, ale tento má v mojom srdci desiatky hviezdičiek, nie len päť.. ()

peto580

úplne nádherny dokument. Štýl kde sa prejde celý svet a skáče sa z jedného miesta na druhé je nanajvýš zaujímavý a vo vysokom rozlíšení je to skutočne nádherná podívaná. ()

Ricky_CZ

Trochu na škodu je snaha ono poselství komentářem natlačit do hlavy i úplnému tupci. Ale ono to možná ani jinak nejde.. Podívaná je to úžasná a určitě mnoho lidí chytne za srdce.. ()

Nethar

Krásné záběry Země, většinou letecké, hezky čisté, zajímavě barevné, moc pěkně se na to kouká. Komentář už je trochu diskutabilní - v první části jakési shrnutí vývoje Země, pak už se začne o tom, jak je lidstvo zlé, vrcholí to dle očekávání globálním oteplováním. Čekal jsem radu, jak z toho teda ven, když bylo tolik kritiky, něco trochu zaznělo, ale vzhledem k celkové stopáži žádný zázrak. Chovat slušně bychom se měli, že se hodně likviduje, je pravda. Jak je to ale s globálním oteplováním a může-li za něj opravdu člověk, se po pravdě těžko dozvíme, to zase bude chtět trochu odstupu, film na to určitě nejde nestranně, jak by se od seriozního dokumentu dalo očekávat. Takže nesouhlasím se zdejším popiskem, že na to jde "s optimistickým přístupem". Ale zase to není typická vymývárna mozků, to je pravda. Už zmíněné nádherné záběry stejně všechno naštěstí přebijí. Mělo to být myslím kratší, takhle už to místy nudilo, ke konci už stejně člověk těžko vnímal, že 77% z 30% půdy je zavlhčováno 20% vody, která ještě zbyla z 60% původní vody, která se nevypařila, ale z které se 90% do roku 2025 může vypařit. ()

Movie Gourmet

Tenhle film můžu jedině doporučit s tím, ať si na něj udělá každý názor sám. Předem lze konstatovat, že vizuální stránka filmu je skvostná, zvláště v 1080p rozlišení. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Furmi

Nedá my to ale musím Home zrovnávať so skvelým Earth (2007). Snímky sa na seba náramne podobali až nato že pri Earth som hltal každý záber a okamžik s otvorenými ústami a tu sa my dostalo len veľmi veľa síce pekných ale nudných obrázkov sveta s tak istom nudným až uspavajúcim komentárom k ním. Prebral som sa až na konci keď som konečne pochopil o čo autorom šlo a vtedy sa my Home vážne zapáčil. Škoda že až na konci. 77% ()

Pawlisman

Hodnotím tento počin i kvalitu. A nezbývá než za 5*. I divím se všem ostatním s jiným hodnocením. Byl řečen základ i něco navíc. Jistě, pro většinu lidí,co tento film vidělo a co se o téma zajíma nic nového - ale i přesto - smylsplnost je mnohonásobně větší něž měsíční, neli půlroční produkce filmů Hollywoodu. Každým z dalších pracho-chamtivců a neohleduplných businessmanů, kterým se tento film dostane před oči, může být svět a šance na záchranu světa zas o něco lepší a vetší. Myslím, že nejsem jediný, kterému to, že svět jde do hajzlu (totálně), je jasné. Co se kvality týče - ano, lze si stěžovat na kýč a přílišnou barevnost - ale ve skutečnosti nejde o nic jiného než reálnost a specifický výběr záběrů na přírodu a svět. Tedy nic umělého. Určitě by se našlo pár děr stejně jako některých přílišných pahorků demagogie avšak celkově další z povedených eko filmů, které by se měli každému člověku pouštět jednou týdně v neděli ráno. A i na ten Svěrákův hlas si člověk po chvilce zvykne.. :) A TAK LES (a vodu) PROMNĚŇUJEME V MASO. 9/10 ()

punk_zero

Dávam 95 %. Dozvedel som sa dosť vecí, ktoré som doteraz nevedel. Som zvedavý ako na to zapôsobi večšina veľmocí.ˇCitujem jedného obchodníka: Denně v našem obchodě prodávám 28 druhů čerstvého chleba. Denně je zhruba třetina lidí nespokojena, že nenajdou ten – v pořadí devětadvacátý – typ pečiva. Přitom za svého mládí – stejně jako u nás – znali pouze druhy dva. A byli šťastni. To je jen malý příklad z tisíce maličkostí. Lidé jsou nespokojení, že v lednu neseženou jahody (a když ano, že jsou drahé), že hruškový jogurt je jen ten od Danone a ne ten hruškový od Müllera, vyděšený chlap volá mobilem od regálu těstovin, že nemají ta kolínka bez vroubků, ale jen ty s vroubkama, jestli nemá skočit do auta a sjet pro ně do sousedního města... ()

Inferno

tak tohle mě absolutně dostalo... celou dobu jsem na to čuměl s votevřenou hubou... deset minut po konci jsem tu čuměl do zdi a jenom jsem přemejšlel... něco neuvěřitelnýho... nejsmutnější film jakej jsem kdy viděl a snad ještě žádnej film mě nedonutil se takhle zamyslet... nedovedu dost dobře popsat co to se mnou udělalo takže radšivšichni povinně zhlídnout!!!... tenhle dokument si myslim vopravdu změní můj pohled na svět... 100% ()