Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inšpektor Clouseau zmizne a francúzska kriminálna polícia požiada druhého najlepšieho detektíva na svete, aby ho našiel. Lenže Clouseov nepriateľ, Dreyfus, zmanipuluje počítač kriminálky tak, aby vyhľadal najhoršieho detektíva na svete - a ním je detektív newyorskej polície Clifton Sleigh. Sleigh sa prediera húšťou vrážd a skorumpovaných úradníkov - akoby bol bratrancom hľadaného Clouseaua. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (71)

sharky 

všetky recenzie používateľa

Ale co, docela jsem se bavil. Ne, tolik jako u Selllerse, ale tak strašné to zase nebylo. Stále je tu geniální Herbert Lom ve své životní roli, kterému skvěle cuká oko. Je to o několik tříd lepší než Syn růžového pantera či Clusoe s Alanem Arkinem.Ovšem nejvíc mě dostává, že skutečného Clusoa ve filmu hraje tehdejší představitel Jamese Bonda, to je opravdu parodie. Nidke není uvedeno za jakou identitu se ve filmu vydává, ani není v titulkách. Dodnes nevím co měla znamenat ta otázka: Jste to opravdu vy? Zzdali hrál Roger Moore sám sebe nebo že by snad božského Jamese...:) ()

lekr 

všetky recenzie používateľa

Takové fiasko to teda ještě není ale tohle je bezpochby nejhorší díl Růžového pantera. Malé výstupy Nivena nebo Loma sice potěší ale Robert Wagner nemá žádný komediální talent a je stejně trapný jako jeho postava....udělat Růžového Pantera bez Sellerse je filmařský oříšek který se někdy teda povedlo rozlousknout ( Syn růžového pantera ) ale tenhle film je už opravdu na pomezí podprůměrnosti.....v porovnání s tím panterem se Stevem Martinem je to ale pořád ještě dobrý.... ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

Minulý diel nebol zlý, ale istým spôsobom bol strašný. Asi si to odporuje, však? Vysvetlím. Ako komédia podľa mňa obstál, ale po etickej stránke to bol jeden veľký prúser. Navyše pozliepaný z buď vystrihnutých pasáží, alebo zo scén, ktoré sme v sérii už videli a tvorcovia ich v Stope Ružového pantera proste... zopakovali! To všetko kvôli nečakanému, predčasnému úmrtiu legendárneho Petra Sellersa. O tom, ako bolo štúdio nenažrané, svedčí nie ani tak daná časť, ale skôr nasledujúca – Kliatba Ružového pantera. Tvorcovia pracovali s tým, že Clouseau v minulej časti údajne zahynul pri leteckej havárii, ale pravda môže byť iná. Čo ak v skutočnosti prežil?! Priznám sa, toto som nikdy nepochopil. Prečo na to šli takto? Ak mám (alebo teda skôr nemám) k dispozícii s prepáčením mŕtveho herca, aký má zmysel hrať sa na to, že postava nezomrela, ale podstúpila plastickú operáciu? Bolo predsa jasné, že Sellers sa do ikonickej úlohy už nevráti. Alebo chceli do hry vrátiť Clouseaua, ale po operácii by ho hral iný herec? Pochybujem, veď práve z tohto filmu je vidno, že sa štúdio poučilo z hriechov vlastnej ponurej, temnej minulosti a rolu nepreobsadilo (viď. katastrofálny Alan Arkin), ale prišlo s novou postavou, ktorá mala Clouseaua nahradiť. Do hry vďaka tomu vstupuje zmätený, roztržitý a chaotický americký policajt, seržant Sleigh v podaní Teda Wassa. Zjavne som v menšine, priznám sa, čakal som horor, takže ma milo prekvapilo, aký dobrý výkon Wass podal. Neviem, možno by som na jeho mieste zvážil účasť v takomto projekte. Možno by mi to za tie prachy proste nestálo. Na strane druhej, Wass sa nezhovadil, šiel do toho naplno a čo je najlepšie, nesnažil sa otrocky kopírovať Sellersa, ale bol sám sebou. Mňa jeho výkon príjemne prekvapil. Vlastne mi pripadal sympatickejší, ako Sellers, ktorého Clouseau bol proste magor, rasista, xenofób a prepáčte hovädo, nalejme si čistého vína. Wass na to ide inak. Dokonca som sa pristihol pri tom, ako mu držím palce. Tvorcom sa do Kliatby Ružového pantera podarilo prehovoriť starých známych z minulosti, takže je tu ako Herbert Lom, Robert Wagner a Robert Loggia, tak David Niven, pre ktorého sa jednalo o posledný film v kariére, v tom istom roku zomrel. Druhou stranou mince je, že scenár občas príde s vtipným nápadom (čašník, nadskakovanie). Ale väčšinu času len opakuje slávne scény z minulosti, ako je autonaháňačka alebo bitka s Catom. Nesúlad panuje i v hlavnej zápletke, kde akoby sa pomiešalo naraz hneď niekoľko filmov. Takže po Clouseaovi (zase!) idú najatí zabijaci, okrem toho sa hľadá Clouseau a do toho ukradnutý diamant. Drzo to skáče medzi jednotlivými motívmi a napokon nie je ani vlk sýty, ani koza celá. Kasting je pekne nabúchaný (Roger Moore), ale keďže väčšina hercov bola vtedy mladá, mnohých možno nespoznáte (Billa Nighyho, Joea Mortona). ()

Sarkastic 

všetky recenzie používateľa

Hm, tak nevím, co si mám o vzniku a vůbec filmu samotném myslet. Vykrádání, nebo úctyhodná vzpomínka? Bez Petera to postrádá skoro všechnu šťávu a humor přechozích filmů s panteří tématikou. Přirovnal bych to k dívání se na Hercula Poirota bez Davida Sucheta (a to už by prostě nebyl pravý Hercule Poirot). Ano, je sice pravda, že tu je Herbert Lom a Burt Kwouk v naprosto super rolích, ale bez Sellerse to není už to, co bývalo a on se prostě nedá nahradit! (čímž bych chtěl trochu zkritizovat Edwardse, který měl vytušit, že v nejlepším se má skončit a hlavně, že to bez Petera nemá cenu). But on the other, pokuď bych měl být objektivní a podívat se na to z pohledu diváka, který se chce prostě bavit a neměl zkušenost ani s 1 z předešlých filmů, viděl bych to asi na průměr. Z mého pohledu jsou to 2*. ()

Pitryx 

všetky recenzie používateľa

Hned první Sleightovo vystoupení ve filmu není vůbec dotaženo do konce. Předtím se jen kecá a já se nudil. Pak to trošku dostane šťávu, ale pan Sellers tu prostě chybí. Chybí jeho potřeštěná mluva. Ta především. Jeho kousky prostě pan Wass prostě nezvládá. V každém případě je to koukatelný film, ale prostě klasika to není. 2015030810644/11023 ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (9)

  • Ve filmu se naposledy objevil klenot Růžový panter až do té doby, kdy byl po 23 letech vydán Růžový panter (2006). (HappySmile)
  • Roger Moore ve filmu používá pseudonym "Turk Thrust II", což je odkaz na jeho přítele Bryana Forbese, který často používá jméno "Turk Thrust", když si střihne nějakou roličku ve svých filmech. (HappySmile)

Reklama

Reklama