Doktor z hôr - Nové osudy

• Česko Doktor z hor: Nové příběhy (viac)
Nemecko / Rakúsko, (2008–2024), 189 h (Minutáž: 45–90 min, Alternatívna 90 min)

Hans Sigl, Monika Baumgartner, Ronja Forcher, Siegfried Rauch, Natalie O'Hara, Mark Keller, Sophia Thomalla, Mariella Ahrens, Konstantin Graudus (viac)

Pokračovanie úspešného nemeckého seriálu Doktor z Hôr. Nové epizódy v novom prostredí s novým hlavným hrdinom. Štyridsiatnik Dr.Martin Gruber sa rozhodne vrátiť z New Yorku do svojho rodného mestečka v Alpách a otvoriť si tu ordináciu. Martin Grúber prichádza na návštevu do svojho rodného mesta v Alpách. To ešte netuší, že práve zomrela jeho veľká láska Sonia, ktorá bola vydatá za jeho brata. Keď mu Roman Melchinger ponúka, aby po ňom prevzal ambulanciu, odmietne a chce sa vrátiť naspäť do New Yorku. Až tajomstvo, ktoré prezradila pred smrťou Sonia o dcére Lili zmení jeho rozhodnutie. (STV)

GeminiK

Já vím, je to strašný, ale mě to svým způsobem baví. Doktor Martin Gruber je machr ve svém oboru. Složité diagnózy určuje po telefonu. Operuje cokoliv, kdekoliv, třeba i kapesním nožíkem v dešti zavěšený na skále a s frakturami všech končetin. Milenky, které už ho omrzely, přenechává svému cholerickému bratrovi. Podivná krpatá dcera co se pořád uráží, a kterou má se svým bratrem. Matka, která podniká v BIO zemědělství, ale místo toho pořád sedí na vyhlídce, nebo někde courá. K žehlení a vaření dobrý. ()

tatka

Nemecká obdoba dr. Quinnovej, strihnutá dr. Housom. Už len čakám, až doktor Gruber bude trepanovať lebku švajčiarskym nožíkom Mountain Guide kdesi v stene. Zatiaľ sa prezentoval len ako brilantný diagnostik. CHcela by som mať taký domček a ráno raňajkovať s výhľadom do Inšbruku. Počkať, to asi nebude Inšbruk, to bude Hal im Tirol, alebo Kufstein. ()

Filatov

S původním seriálem má tenhle novej počin společnej už jenom název, protože herci jsou úplně jiní. Z původního rakouského Sonnensteinu jsme se přesunuli do německého Elmau, ale kupodivu příběhy zůstaly docela na úrovni, herci hrají celkem dobře, takže s hereckým obsazením nemám vůbec žádnej problém. Jsou to docela sympaťáci a ta příroda je prostě jedinečná. Nové příběhy jsou prostě koukatelný seriál a pokračují důstojně v duchu původního "Bergdoktora". ()

Ondr4H

Kafe sednout k té telce a pustit doktora vyčistit si na chvilku palici pohledem na alpy a auto veterány(Ničím jiným tam snad ani nejezdí).Postavy příjemné, to je kvalita na podobné dojáky kam se sere ordinace v růžové zahradě. ()

pindruche

Prasák z hor je seriál pro masochisty a to já asi jsem. Sledovat Martina jak se pořád někde válí se ženskýma na mezi nebo nějakou uhání a mezitím je bravurní diagnostik a lékař, je super. Je také dobrý přítel a rád pomáhá kamarádovi z Kobry 11. Protože neberu tenhle seriál vážně, ale vyloženě jako zábavu, tak půjdu proti proudu a dávám 5 hvězd. ()

Sashmen13 odpad!

Chudák hory, moderní podání je rozhodně nešetří, doktor lečí nemoci, neduhy společnosti (měl jsem i štěstí na transgender epizodu) a vlastně celý svět, více těchto samaritánů, snad jen svoji rodinu nedokáže vyléčit, ach ouvej. ()

Harakiros

Německé seriály mám prostě rád. A tento není výjimkou. Nádherné prostředí, doktor, co si v ničem nezadá s Housem a téměř všechno vyřeší, a k tomu všemu rodinné radosti i starosti, které se prolínají celým seriálem. Každé odpoledne jsem rád sledoval příběhy Dr. Grubera a ostatních. ()

pippi001

A čo je na tom tak zlé? Veď je to príjemný seriál v nádhernom prostredí hôr. Áno dejú sa v ňom často úplne iracionálne veci, pretože doktor Martin Gruber je úplnou náhodou vždy tam, kde sa niečo deje a jeho diagnóza je vždy presná - je prosto multitalentovaný. No a čo ! Je to pozitívne a o to v rodinnom seriáli ide, navnadiť príjemnú, oddychovú atmosféru. Je to príjemný seriál, k veci, má hlavu a pätu. Nenudí a prinesie k tomu najväčší bonus a to nádhernú prírodu Álp zo všetkých pohľadov. Vždy lepšie než pozerať na sladké nekonečné telenovely. ()

Generi odpad!

Dnes jsem omylem nepřepla na jiný program a tak jsem zhlédla německou propagandu nového pohledu na rodinu. Příběh matky, která se zamiluje do jiné ženy tak, že její mozek odmítne pracovat. Pak přijde náš doktúrek z hor a ten odsoudí šokovaného manžela s dcerou, že hned nepochopí lásku své manželky k jiné, ale chce sprvu o svou manželku a rodinu bojovat-byť jen nesměle, slovně své ženě řekne, že jí stále miluje a život bez ní si nedovede představit. To oné manželce způsobí takový kolaps, až skoro umře. Náš doktúrek manželovi za jeho nehoráznost vyhubuje a vysvětlí mu, že jeho žena potkala lásku svého života a on s dcerou jí nesmí stát v cestě. Tak je manžel úplně zbaven naděje, že se u jeho ženy jedná jen o nějaký románek, který by jí toleroval nebo odpustil. S lehkostí zahodí celá léta společného života, všechno všichni pochopí a zamilovaná manželka končí v náručí své milenky a dcery, přičemž otec je blahosklonně sleduje. Jak roztomilé !! A do toho ještě okrajový příběh lásky 16 letého chlapce a 15 leté děvčice - opravdu skvostnéééé jdu blejt velebnosti !!! ()

Igi155

Keď som seriál začal pozerať tak to bolo fajn ale postupom času ma seriál prestaval baviť a bolo to čím ďalej tým nudnejšie a tak preto by som to hodnotil na 30% ()

simpanz odpad!

Když se budu chtít podívat na panorama hor, pustím si nějaký pěkný dokument na toto téma a ne podobné depresivní příběhy bez nápadů. Viděn jeden díl a stačilo. ()

raiax odpad!

Bylo to velmi nudné seznámení, ještě nudnejší než doktor z hor, ten kdo tu stál už tady není, hovno s tím naděláte...pane revizor ()

Jaja394

Podle mého skromného názoru, by si měl každý najít nějaký seriál u kterého vypne. Bude u něj dělat nudné, rutinní věci a na ten seriál se nebude moc soustředit. Co si budem, Doktor z hor nové příběhy je děsná telenovela. Není to nijak kvalitní seriál a dějová linka každé epizody je téměř stejná. Ale je to ten můj seriál u kterého vypnu. Nesleduji Ulici, Ordinaci ani Slunečnou ale tohle. Pokaždé když to zapnu říkám si: “To je blbost”, (a vážně je) ale i přes to mě to pořád nutí dívat se dál. Takže ať si je klidně nějaký 309. nejhorší seriál, já se na něj budu stejně pořád dívat. (A jinak Crocuta pěkně vystihl děj.) ()

vecnaAmbra odpad!

Prostredie, ktoré ako človek pôvodom z Petržalky úprimne závidím, prosto nádhera, ale v ktorom však vznikajú o to stupídnejšie príbehy. Naozaj ma fascinuje ten kontrast krásneho okolia, útulných drevodomov a žiarivých kvetov na oblokoch a utrápených tvári obyvateľov tohto kraja, ktorým prosto stále niečo je. Občas zhliadnem niektorú časť ako kulisu či na zasmiatie, no uvážte- napr. fakt som myslela, že tá vychudnutá baba čo stále cvičí, ráno odmietla raňajky starostlivých rodičov a odpadla na ihrisku podľa všetkého trpí anorexiou, čo by som aj považovala za pádny problém na riešenie, ale napokon časť vyústila v dojímavé slzy a prehlásenie dievčiny: "Ja nechcem byť žena". Ukázalo sa totiž, že má málo estrogénov a nechce byť žena. Ešte že je tam doktor Gruber. ()

pantokrator odpad!

Spousta postav (hlavně ženských) má po ksichtě, na krku a podobně všelijaké bradavice, novotvary, masivní znaménka... Pomalu začínám chápat odpor Rakušáků k jaderné energii. Oni s tím musejí mít nějakou katastrofickou zkušenost. ()