kareen

Sally Wainwright údajně napsala roli propuštěné trestankyně Suranně Jones přímo na míru a ta se jí odvděčila skutečně vynikajícím hereckým výkonem (Sally sama pak získala cenu RTS za nejlepší scénáristku a její seriál pak za nejlepší drama v daném roce). Její Ruth je odtažitá mladá žena, nejistá po návratu z vězení, kam nastoupila ve věku sedmnácti let, zároveň však plná odhodlání najít svou ztracenou sestru. Třídílná minisérie je směsicí psychologického dramatu a thrilleru, rozjíždí se trochu matoucím způsobem, kdy je nastíněna mysteriózní linka, která je dle mého názoru docela zbytečná a nakonec stejně odezní do ztracena. To je ovšem jen dobře, přechod k realističtější části je pro mě zajímavější a v konečném důsledku i stejně napínavý, i když jsem pointu vytušila už o nějakých pár minut napřed. Že je to kvalitně natočené, je u britské tv tvorby nepřekvapivým standardem a v tomto případě je to ve finále i dost emotivní. ()

emma53

Pochopitelně, jestliže píše žena scénář pro takovou osobu, kterou je Ruth v podání Sussane Jones, tak se to musí nutně někde projevit . A tady bylo jasně patrné, ne jen z její role, ale i z postav ostatních ženských rolí, že se umí dokonale vcítit do mysli a srdce ženy. Proto mi tenhle miniseriál sednul, věděla jsem jak a proč některá z těch žen jednala a cítila a v tom je kouzlo předložení tak citlivého tématu, kterým byl životní příběh Ruth. Přidávám se k názoru, že ta mysteriózní složka byla zcela zbytečná, ale možná tomu jen nerozumím, třeba nějaký smysl měla. Po menších rozpacích z prvního dílu jsem byla z těch druhých už jen mile překvapená a finále bylo v akurátních mezích, přesně tak, jak bych si to asi představovala. Zkrátka Velká Británie mně opět nezklamala. A Sussane byla opravdu vynikající volbou pro tuhle roli, zahrála jí neskutečně dokonale a to se cení, do posledního momentu jsem jí držela všechny palečky, co mám. ()

Likan7

Pointu této minisérie znám. Nejdřív jsem totiž viděl film se Sandrou Bullock, takže o tohle jsem byl uchozený. Na druhou stranu nebýt "V Nemilosti", určitě bych se k Unforgiven nedostal. Skvělá Suranne Jones táhne sérii prakticky sama a dává zapomenout trochu nevýrazný režii. Trochu mě mátla mysteriózní linka, která sem jakoby vůbec nepatřila a ve finále se po prvním díle přestala řešit, naštěstí. Je zbytečná a jakoby navíc. ()

Ekdahl

Skouknuto coby má anglofilská guilty pleasure (hnusný počasí, hovorová angličtina, tea atd.) - soudobé britské TV seriály představují špičkové řemeslo (pro českou tvorbu naprosto nedosažitelnou, je to tak o 1000 yardů jinde), po obsahové stránce je to lehce marný (sentimentální/dramatický rodinný vztahy), ale tak už to v tvorbě pro davovýho diváka chodí. Surrane Jones, jedna asi ze tří hezkých anglický hereček, toť třešeň na dortu. ()

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

05.11.2019

Režisér posledních Mission: Impossible Christopher McQuarrie a herečka Sandra Bullock (Bird Box) teď spojí síly, aby natočili nové drama pro Netflix. Zatím nepojmenovaný snímek bude vyprávět o životě… (viac)