Harold Lloyd přjíždí do velkoměsta s ambicemi stát se někým, aby získal ruku svojí dívky. Stane se však pouhým prodavačem a když mu hrozí vyhazov, rozhodne se udělat obchodu nečekanou reklamu - nechá svého přítele vylézt na vrchol mrakodrapu. Protože má ale jeho přítel problémy s policií, rozhodne se první patro vylézt sám s tím, že v dalším patře se nenápadně vymění za svého přítele. Kam až bude muset Harold vylézt? (Rosana)

Karlos80

Skvělý film a zároveň výborný filmový zážitek ještě ze skvělejším akrobatickým komikem Haroldem Lloydem (ON-jeho známá přezdívka). Tato americká komedie-groteska je zároveň jeho čtvrtým filmem v němž se snaží zdolat výškovou budovu, vystaven však všem nástrahám a protivenstvím, při nichž se mě doslova tajil dech a vstávali mi vlasy hrůzou na hlavě. Díky vhodně voleným úhlům záběrů působí mnohé scény ve filmu ještě hrozivěji než ve skutečnosti. Ve většině záběrů, byť i sebevražednějších, vystupoval prý úplně sám. Podobně jako o mnoho let později třeba polokaskadér J.P.Belmondo. Dvojníkem se nechával nahradit jen v některých velkých úsecích a celcích. H.Lloyd ztělesnil ve filmu-grotesce stejně jako ve svých jiných filmech po roku 1921-takového optimistického kariéristického maloměšťáčka, obdařeného však komicky směšnou snahou přizpůsobení se, který se pokouší nalézt navzdory všem protivenstvím a vlastní nešikovnosti uplatnění ve velkoměstské džugli. Po všech svých útrapách nakonec ale dosáhne svého kýženého úspěchu. Nikdy nezapomenu na scénu kdy se drží jen nějakého lana na věži výškové budovy jen nad těmi velkými hodinami. Nebo na tu jeho legrační uniformu (šaty z konfekce) která se pro něj od roku 1921 stala typickou a ve které vystupoval. A na ty jeho velké černé okrouhlené kostěné brýle bez skel a slamák. Trošku mi to přípomínalo našeho už zesnulého komika Felixe Holzmanna. První film který jsem s tímto komikem zhlédnul mě naprosto uchvátil a proto dávám za 5*. Harold Lloyd N.1, Buster Keaton N.2, Charles Chaplin N.3 to je u mě pořadí hlavních hvězd němých grotesek po tomto filmu. ()

Zodd

Je to už asi půlrok, co jsem zhlédl tuto téměř století starou němou grotesku. Slavný stunt šplháním po budově performoval většinou Harold Lloyd sám, což diváky sebralo a proniklo hluboko do popkultury, i když pochopitelně si při natáčení pomohli nějakým lešením a optickou iluzí z určitých úhlů. Ale ten je až na konci filmu. Scéna tyjátru v kanceláři není o nic méně dobrá a je toho víc. V podstatě v mnohem novějších romkomech je cítit evoluce zdejší naivity, ale Lloyd zůstává nezapomenutelný sám o sobě. ()

see_sawandrew

Možná ne tolik klasické jako Chaplinovky či Keatonovky, ale díky skutečným, reálným scénám na vrcholu budovy jednoznačně nejlepší němá groteska, kterou jsem kdy viděl. Klasické gagy, vymyšlené sto let předtím, jsou v pořádku, když fungují, a závěrečné komediální drama jen podtrhuje velikost tohoto nadčasového filmu. Také příjemná hudba dokázala své. Must see záležitost. 90% ()

swed

Trpím klaustrofobií, proto na závěrečný výstup hodně dlouho nezapomenu :) Tato scéna je zjevným vrcholem filmu, ale najdou se tu i další úchvatné momenty, díky kterým jsem se bavil, nebo byl překvapen jejich originalitou. "O patro výš" tedy není jen záležitostí jedné (respektive dvou) geniálních scén (jako je tomu například u "Friga na mašině"), ale komplexní groteskou na nejvyšší úrovni. Dechberoucí! 9/10 ()

classic

Pravdupovediac tretieho kráľa grotesky som doteraz nepoznal,či skôr nič nevidel,Vedľa Chaplina,Keatona,výnimočný obyčajný chlapík,ktorému sa stávajú neobyčajné veci,tzv.„Najsvätejšia Trojica” Nemej Éry,pričom Lloyd sa odlišuje od nich tým,že je to okuliarnatý ctižiadostivý chlapík,ktorý by žene zniesol aj „Modré z neba”,alebo on vylieza po fasáde výškovej budovy,a pritom bol dohodnutý s kamarátom,že tam vylezie on,aby zožal všetku slávu,ale tieto šialené kúsky,ktoré predvádza sa vyznačujú výbornými nápadmi,ktoré Harold predvádza do dokonalosti... Nemý film nie je mojou parketou,síce od Charlieho,Bustera som skrátka videl ich BEST,čo sa chystám taktiež v tomto prípade,všetci sú excelentní,ale v Lloydovom podaní je to možno ešte výraznejšie. Prostý príbeh z obchodu s textilom,do ktorého prichádza The Boy(Lloyd) za prácou,v ktorej nelení,ale vyvádza výstredné veci,posiela svojej priateľke dary a pritom jej píše,že sa mu darí,že je vo vysokej funkcii,zakrátko sa pôjde pozrieť priateľka The Girl(Davis),ako sa mu„ DARÍ...” a na ceste je chaos... ()

• Harold Lloyd, který zde podstupuje riskantní eskapády ve výškách, o mnoho let později přiznal, že trpěl obrovským strachem z výšek a první dva dny natáčení nedokázal natočit ani záběr. (sator)
  • Za mrakodrapem se střídají různá pozadí. Jednou se dokonce za lezoucím Haroldem objeví velký billboard lákající na film "Harolda Lloyda". (Rosana)
  • Harold Lloyd v roce 1919 omylem osvítil cigaretou bombu, která explodovala a utrhla mu pravý palec a ukazováček, poté byl půl roku dáván dohromady v nemocnici. Když se zotavil, vrátil se zpátky k točení filmů a začal nosit bílou rukavici, která zakrývala jeho handicap. Bylo senzací, když v tomto filmu – a pak i ve filmu Feet First (1930) – visel z římsy, hodin a oken, za užití jen osmi prstů. (Kulmon)