Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

milford

Son of a bitch. Tohle byla moje první reakce po naskočení Dark Knight Rises na konci tohoto filmu, který mi přes svou stopáž nepřišel vůbec dlouhý. Aneb spád a tempo bylo po celý film ideální. Abych teda vysvětlil první větu tohodle komentáře, Nolan přímo skvěle zakončil celou trilogii a nechal pootevřená zadní vrátka, i když teda už pro jiného režiséra. Srovnávat s Dark Knight je trošku mimo mísu, protože mi přišlo, že TDKR je odlišný od TDK i BB, každý film byl zaměřený na něco jiného a byl i tak pojat. Ve filmu není nějaká vyloženě mind-blowing scéna, kterou bych si zaryl do paměti a také se tam víc mluví než koná, ale samotná akce je přehledná a když už se mluví, tak dialog má svůj význam a skvěle zapadne do daného dění. Jediný co mi tam přišlo jako špatně podané byla práce s časem, osm let po událostech TDK ještě jde, ale přesun na "znovuobjevení" Batmana po osmi letech a především pak oněch pět měsíců v "demokratickém" Gothamu a přesun Bruce z vězení do Gothamu... No, Nolan to mohl udělat kratet líp, takhle jsem se v tom docela ztratil a přišlo mi, jakoby vše na sebe hned navazovalo, i když v časové rovině tam byl rozdíl pár týdnů/měsíců. To je asi tak jediná vada na tomto filmu. I když jsem psal že srovnávat TDKR s TDK je blbost, tak mi Rises přijde v porovnání s TDK krapet slabší (i když nedokážu říct proč) a možná bych mu jako samostatnému filmu dal 4 hvězdy, ale v perspektivě celé trilogie si těch 5 hvězd zaslouží. A určitě to bude chtít vidět to vícekrát za sebou, na jedno zhlédnutí to zatím nebylo "ono". ()

Lal.V

Zrejme každý máva nejaký/é film, ktoré človek túžobne očakáva. Patrím k mainstreamovým konzumentom (bijte ma všetci kľudne) a tento rok som mal/mám takéto filmy 2. Po takomto začiatku asi prekvapí, že TDKR nebol jedným z nich (len pre info to boli The Avengers a Hobbit na Vianoce). Mám rád Batmana a oba predchádzajúce filmy ma bavili, oba trochu rozlične, kým BB načrtol "origin" Batmana podľa vízie Nolana, kým v TDK pritvrdil a ukázal, že komiksové filmy nemusia byť "pokleslou" zábavkou, ale že môžu mať svoje pevné miesto vo svetovej kinematografii. Napriek tomu však mi niečo v predchádzajúcich filmoch chýbalo a to som našiel práve tu. Kým prvý film podal základ v nahnevanom človeku, ktorý prišiel o rodičov, druhý diel bol úžasným hereckým koncertom Heatha Ledgera, avšak ani v jednom akosi Batman nemal toľko priestoru, akoby si táto postava zaslúžila. Podobne i emočne, druhý dieľ mal množstvo silných momentov, avšak nedokázali vyznieť kvôli vražednému tempu. Mnohí kritizujú zvraty v TDKR, ja osobne som však bol celým filmom unesený. Možno to bolo z časti, že to bol môj prvý film v IMAX a hltal som každý záber, možno z časti, že mi kopa zvratov vo filme nevadila, pretože som ich nečakal, i keď som mohol, keď som si spätne skladal zábery. Bane... jednoducho skvelý a nemá cenu zrovnávať dve tak odlišné postavy, ako je Joker a Bane. Skutočne som sa bál Catwoman, pre mňa jednej z najnesympatickejších postáv z celého DC comics, avšak je zaujímavá, správne zradná a skutočne má niečo do seba. Záverečných 15 minút potom bol jeden z najlepších záverov, ktoré som kedy videl. Síce to hranie s emóciami bolo dosť kruté, záver bol krásny. Ďakujem pán Nolan, pre mňa zo zrejme už teraz je vrchol tohtoročný a bojím sa, že ani adaptácii jednej z mojich najobľúbenejších kníh sa ho nepodarí predčiť. P.S Záver samozrejme krásny a šokoval ma, keď už som pristúpil na to čo som pokladal za koniec. ()

Nocturnum

Temný rytíř zůstává nepřekonán. Toto pokračování na něm nemá v pocitu, příběhu a ani hutnosti děje, který mi zde nepřijde tak nepochopitelný jako u TDK. Naopak mě zklamalo přehršele zvratů v poslední fázi děje. TDKR je ale stále o třídu víš, než Batman začíná. Potěšila mě metaforičnost příběhu Gothamu s dnešním světem, skvělý Bane a definitivní uzavření příběhu ... Zdejší hodnocení by bylo lepší, kdyby jsme se ubránili srovnání s TDK. ()

HMTD

Jako Bomba to je bez debat, o něco horší než předchozí díl, i když oba dva proslavila smrt, myslím, že nemusím vysvětlovat o co šlo asi nejen já jsem zažíval v kině mrazení které nemělo s filmem nic společného. Film sám o sobě je plný napětí, ač trvá skoro tři hodiny člověk se nenudí snad ani vteřinu(dobře pasáže s uvězněným Wainem byli trochu nuda, ale dobře tam zapadaly. Jeden skvělí zvrat, který jsem bohužel čekal. Zápletka s fůzi, no dejme tomu nebudu do toho šťourat. Zajímavá Catwomen, jedna z nejhezčích(pro mne až druhá) a asi jediná bez koček. Souboj Batman vs Bean na můj vkus až moc vybočuje z komixového pojetí Batmana, jako chlapíka co si nedostatek síly vždy nahradí technohračkou. Letos hned po Avangers nejlepší film, jen škoda že si diváci nemohli vybrat zda na to půjdou s titulky nebo dabingem, já bych volil dabing na který jsem byl u Batmana zvyklí. ()

Big Daddy

Trilogie Christophera Nolena jest důstojně dokonána, ale právě tento třetí díl mi přijde nejslabší, což není úplně šťastný výraz, protože nejslabší i tak znamená, že je skutečně dobrý. Základním kamenem je Zimmerova frenetická hudba linoucí se celou trilogií. Následuje Nolenův rukopis s důrazem na efekt pocitu mrazení v zádech a udržení herecké kostry série. Zápletka je ovšem poměrně tuctová a to zejména v porovnání s předchozími díly a obsahuje řadu hluchých míst na což rovněž nejsme zvyklí. Už předem se ale dalo tušit, že Joker z Temného rytíře nelze coby padouch překonat, takže si za slabší hodnocení posledního dílu může vlastně Nolan sám :-) ()

MishuCz

Tak dobrá, mohl bych se tu zdlouhavě rozepisovat o všem co už bylo řečeno, ale ušetřím se/vás toho. Můj dojem po prvním shlédnutí je jasný... Z kina jsem odešel v podstatě nadšený. Po druhé projekci se uvidí. :-) 85% ()

JaymanCZ

Nolan se dostal svým druhým filmem o Batmanovi, Batman: The Dark Knight do pasti, ze které se chtěl letos dostat závěrečným a konečným dílem celé triologie. A to se mu však nepovedlo. Po dvojce, která je absolutně perfektní a mnozí ani nečekali, že může dosáhnout takových kvalit, jaké má, miliony nadšených lidí čekaly, že letos přijde ještě něco víc než je právě zmiňovaný druhý díl. To však ale nepřišlo. Dvojka zůstala nepřekonána. The Dark Knight Rises jeden z nejvíc, ne-li nejvíc očekávaný film tohoto roku je bezesporu perfektně propracovaný snímek, ale upřímně také jsem čekal něco víc a doufal jsem, že zůstanu v kině sedět jako přibitý když končil díl druhý, to se ale nestalo. Co se hereckých výkonů týče, tak právě v této triologii by se člověk měl zaměřit na to (tedy podle mého názoru), jaké herecké výkony podávají hlavně záporáci, protože u ostatních postav mi to nepřijde až tak důležité jelikož tam, když to tak řeknu "není co hrát" tak, aby člověka postava ohromila. Batman je prostě Batman nejde hrát nic víc než prostě Batmana který má jasně dané vzorce chování a nejde u něj vymyslet nic víc, ale právě ze záporáků toho jde vyždímat strašně moc. Když tento díl znovu srovnám s druhým v tomto ohledu tak se to také nedá rovnat Heath Ledger byl naprosto skvělý a svojí postavě propadl a totálně se s ní sžil, což se u Bana v podání Toma Hardyho říct nedá, myslím, že mu ani nebyl dán prostor pro to, aby něco předvedl, vlastně je to jen chodící namakaná mlátička s opravdu divným hlasem. Která jede přesně podle "svého" plánu. K příběhu snad jen to, že byl mnohem temnější než kdy před tím a Nolan představil nového záporáka. Dobře propracovaný a vymyšlený scénář se místy příšerně táhne v celku nudnými zdlouhavými dialogy ve srovnání s dvojkou, tam všechno šlape věci se rychle mění a člověk nepozná že u filmu sedí tři hodiny, ale to je dáno námětem a samotnou postavou šíleného Jokera. Pořád jsem očekával něco co mě ohromí a pak to přišlo Bane převzal kontrolu nad celým městem pomocí zbraní a veškeré techniky, kterou pro Batmana vytvořil pan Fox. Bane přerazí Batmana uvrhne ho do temného vězení a ovládne město a zavládne chaos, který je ovšem kontrolovaný. Jedinou chvílí kdy mi opravdu běhal mráz po zádech byla masová scéna tisíců osvobozených policistů z GPD a armádou žoldáků a vězňů Bana. Tato scéna je opravdu ohromující. Závěrem: minimum vyvolaných emocí, minimum toho, co nelze předpokládat a jakým směrem se vše bude ubírat a nedonucení zůstat sedět i přes závěrečné titulky si nezaslouží nejvyšší hodnocení z celé triologie. Jako samostatný film: 90%, Jako součást triologie 88% - prostě chybělo něco nového neočekávatelného, naprosto ohromujícího. Možná měl Nolan nechat nejlepší nakonec. Jinak za koupi lístků do kina to rozhodně a bezesporu stojí :). ()

Atho

Co dodat? Tento film mě donutil založit si účet zde na CSFD. Toto je můj první komentář a může obsahovat spoilery!!! Pro začátek: film má po technické i dějové stránce pár mezer. Scénář nepatří do absolutní TOP. Logika chování některých postav může zarážet a překombinovanost děje zase může někoho zmást, ale ten pocit, který jsem v kině po shlédnutí měl jsem v životě po shlédnutí filmu nezažil. Byl jsem naprosto u vytržení, nevěděl jsem co dřív, měl jsem chuť někomu hned všechno říct, měl jsem chuť na to jít hned znova, měl jsem chuť dosáhnou něco velkého. Zmohl jsem se však na jedinou věc: tiše sedět a usmívat se, vychutnávat ten pocit, který mi pan Nolan naservíroval. Teď trochu k samotnému filmu: Scéna s přepadením letadla, byla prostě špica: "Crashing this plane... with no survivors" ! Poté tempo zvolnilo, ale já věděl, že je to vše jen příprava na bombastickou šou, takže mi to vůbec nevadilo. Ta odstartovala prvním soubojem Banea a Batmana, žádná hudba, jen zvuk tekoucí vody a hromové rány pěstního souboje. Výsledek? Ani jsem nedutal. V průběhu celého filmu jsem cítil napřed strach (hlavně v každém záběru s Banem), poté bolest a nakonec naději. To jak to Nolan dokáže navodit je mi záhadou. Mrazení nebylo ojedinělé. Závěr snad nemohl být lepší. Catwoman parádní. Oldman, Caine, Bale a Morgan ukázali a potvrdili svoji třídu. Hudba: Zimmer je Bůh! Bez něho by to 5* nebylo. Srovnání s TDK: to je úplně mimo mísu, každý film je jiný, každý je špica. U mě má navrch TDKR, možná i proto, že na něm jsem byl v kině. U Jokerových scén jsem se bavil, u Baneových ne, u těch jsem se jen bál. Je to také první film, na který půjdu do kina podruhé, kdyžtak ještě něco dopíšu. ()

kacudzde

Očekávala jsem nejlepší díl batmanovské série, ale po shlédnutí musím konstatovat, že tím pro mě i nadále zůstává Temný rytíř (2008). U něj jsem byla v úžasu od začátku do konce. Tady je po počáteční akční scéně a i během celého filmu děj chvílemi dost vláčný, což je u tak dlouhé stopáže na škodu. Záporák Bane je vizuálně zajímavý, ovšem Joker u mě vzbuzoval větší hrůzu. Z nových postav zaujala Catwoman (kupodivu) a policista John"Robin"Blake, z těch starých samozřejmě Alfréd sira Michaela Cainea. A samotný Batman Christiana Balea? Jeho smutek, návrat, pád a znovuzrození divák opravdu prožívá s ním a při jedné jeho scéně mi i ta slza ukápla. Takže i přes menší zklamání je film důstojným zakončením netopýří série. Viděno v kině 28.7.2012. ()

Mr.Hackels

Nemám nic, co by mi extra vadilo. Jen bych podotknul, že po dnešním shlédnutí TDKR mi přijde Tom Hardy čím dál víc cool. Jinak než tímto anglickým slovíčkem to vystihnout nedokážu. Balea mám jako herce v topce, ale Hardy ho tu zastínil. Jednak se asi opravdu záporáci hrají trochu lépe. A za druhé měl opravdu dost prostoru pouštět hrůzu. Anne to neskutečně seklo a dala tomu tu správnou noblesu. Gordon-Levitt se zařazuje mezi filmové superstar, ale tady mi přišel poměrně nevýrazný. Celkově to měl správné tempo a všechny moderní vychytávky a triky byly bezva. Zápletka nijak objevná, prostě komiks, ale tak to má být. Závěrečné zvraty mě překvapili a souhlasím s názorem, že úmrtím Batmana by to možná zvedlo moje hodnocení. Ale i tak více než dobré. 85% PS: neodpustím si srovnání s Prometheem. Stejná masivní reklama a velké očekávání, jenže tady bylo naplněno! ()

smike

Bezprostřední dojmy z filmu: Kdybyste si přečetli scénář na papíře, nepochybně byste si pomysleli, že to je pecka. Všechno do sebe zapadá, ale na jeden dvou a půlhodinový film je toho příliš. Seriózně. Pokud se zamyslíte a vynecháte jeden dialog, už jste ztraceni. A tak není divu, že když máte mozkové závity vytočené na max, už nejste schopni vstřebat nějaké filozofické řeči nebo rádoby vtipné hlášky, které jsou stejně namontované do filmu hodně na sílu. Pravda, hodně podobná byla i dvojka, ale tam byla ještě scénaristická onanie nějak ukočírována. A navíc měla Jokera. Vedle něj vypadá Bane jako záporák z devadesátkových filmů a navíc mluví jako děda Mrazík. Zklamání. ()

Monini

Bože, já Nolana prostě miluju. Moc jsem nevěřila, že dokáže zopakovat ty stejné, neuvěřitelně infarktové pocity, jaké jsem měla u Temného rytíře. A povedlo se! Přes všechny, snad i oprávněné výtky (někdy :) ), já si nemůžu pomoct, ale zase mě srazil na kolena. Nejtemnější, nejosudovější, nejvražednější a zcela určitě nejbolestnější zakončení celé trilogie se povedlo takovým způsobem, že nevím, co jiného by chtěl divák ještě naservírovat... ()

durdos

...škoda... toto je slovo, ktoré mi napadá v súvislosti s hodnotením posledného Batmana. Dve hodiny som v kine čakal, kým som sa mohol konečne pozerať na čistokrvný komix. Dostalo sa mi ho, na celých 45 minút... vďaka aj za to. Čo mi vadilo? ...Popravde povedané, skoro všetko. -Tak dramatická hudba, akoby už fakt ten koniec sveta bol tu... a pritom len niekto bežal tmavou chodbou. -Postavy prichádzali a odchádzali. Dali svoje repliky a zmizli zo scény. Samé zhromaždenia, pietne akcie, monológy, preslovy.../prečítané, neprečítané/, no jedným slovom "des"! -Krívajúci, ubolený, bývalý SuperGeroj, ktorého by človek najradšej poľutoval a privinul na hruď. Tak tento dotyčný /isto tušíte, že sa jedná o Temného rytiera, ktorý sa nakoniec predsa len "stoporí" pre znalcov sa "Risne" :) / sa pomocou zázračnej ortézy posunie o niekolko levelov vyššie, rozhýbe sa a nakoniec položí za Gotham svoj dokonalý oblek... aj osobné vznášadlo turboextrašpeciál. -Neskutočne stupídna epizóda s vyliezaním zo studne-basy... Náš hrdina tvrdo trénuje lebo si uvedomí, že len na neho čakajú a bez neho celý štáb stojí. Potom si priviaže okolo pása lano a za zvuku tisíc-hlasého chóru v podaní 2 desiatok trestancov a neskutočne uši trhajúceho rupnutia "dopadá do vzduchu". Po neúspešnom pokuse, ani neviem uz koľko ich bolo... ide zrelaxovat do cely aby bol o pár minút pripravený na ďalší... Ten je uspešný a po prelezení obruby "studne" hrdina a divak objavujú zmotané lano, ktoré tam náhodou nejaký okoloidúci rekvizitár pripravil pre zbytok osadenstva väzenia. A potom konečne začína komixový príbeh, síce značne okresaný, ale vďačný divák ocení aj túto trošku...:) zato má správne gule a krátka minutáž až tak nevadí. -Strašne snaživý policajt, ktorý tupo plní rozkaz nikoho nepustiť cez most do bezpečia, čím na živote ohrozí nastupujúcu hviezdu ďalšej trilógie ktorá bude nasledovať.../nech nás všetci svätí ochraňujú/ ...ale našťastie hrdina "R" nájde útočisko v Sherwoodskej jaskyni s vodopádmi :) -Úžasne krehká Hathawayka bez mihnutia oka zmláti regiment zloduchov a vôbec sa nemusí prepudrovať, o česaní ani nevravím. -Hardy je nakoniec vlastne kladná postava a Caine si berie v polovici filmu dovolenku, z ktorej len nakukne pred titulkami. a za čo sú tie 2* ? To je "plný počet" za tých posledných 45 minút, ale keď to prerátam na celú minutáž... sorry boli tu nejake spoilery, ale čo už... filmu to neuškodí... je už dávno po "povstaní" ...:) P.S. Šušľajúci Ba-le-tman je k popukaniu. ()

rambo3

V kině jde o nezapomenutelný audiovizuální zážitek !!! 3 hodiny přilepenej očima na plátně bez myšlenek na únavu a hlad... to se mi dlouho nestalo :) ()

jackie81

Po Temnom rytierovi som mal očakávania veľké a preto možno menšie sklamanie. Nie je to čistý chaos ako v dvojke(ale kto by tiež mohol prekonať nezabudnuteľného Heatha Ledgera). Nolan sa skôr zameriava na nadväznosť deja a ukončenie veľkolepého príbehu. Ale stále sa Nolan s Batmanom pohybuje niekde inde ako ostatní režiséri. Laťku postavil až príliš vysoko na to, aby ju niekto mohol prekonať. ()

BullittSF

Nenechte si to zkazit šťouraly a užijte si vizuální orgie, zvukovou dokonalost a hlavně depresivní atmosféru s typickým batmanovským balancováním na pomezí temné stránky duše a hrdinství a to všechno vystavěné na solidním příběhu a zajímavých charakterech. ()

Pickardino

..asi jsem se stal obeti vlastnich ocekavani, ktera nebyla skromna, az si rikam, jestli nebyla narealisticka. Urcite to neni spatne, to ne. Ale po prvni pulce, ktera je naprosto brilantni, se to jaksi zvrhne v dalsi boxovacku, ale, na rozdil od Temneho Rytire, se jaksi o hlavni hrdiny nebojim, pouto bylo pretrzeno. Tam, kde me Temny Rytir udrzoval v napeti az do uplneho konce, zde se hltani postupne meni v odtazite pozorovani, a kdyz je "prozrazen" hlavni zloun.. vubec nic. Rozhodne je to dustojne zakonceni trilogie. Ala mam za to, ze stafetovy kolik by mel byt predan dal (protoze zaverecne sceny nas nenechavaji na pochybach, ze by tohle mel opravdu byt konec). Pan Nolan pro me Batmana znovu vskrisil k zivotu na filmovem platne, podobne jako Frank Miller na papire, a za to mu velky dik. Moc se ale bojim, ze dalsi pokus vstoupit do teze reky by mohl skoncit zvrtutym kotnikem uz na brehu. ()

Mr.Jokker

Skvělá podivaná . Jelikož už od dětství zbožňuju včechno okolo batmana nemohl sem si to proste nechat ujít ! Do kina - přišel maximálně natěšen , ale snažil sem se mírnit už jen proto abych pak nebyl zklamaný . Byl tu trochu strach okolo Bane(a) , nikdy sem ho zrovna nemusel komiksi ho většinou líčily jako nabušenýho chlápka někdy možná až obra na což se Tom Hardy hodil . Zaujal mě i jeho hlas který měl zvláštní přízvuk ale přesto byl strhující . Catwoman mi celkem sedla jenom prostě mě nesmírně štvalo že Nolana nenapadlo obsadit nekoho víc atraktivního přece jen Catwoman má být kočka v kožených hadříkách ale přešel jsem to a celkem sem si na ní i zvykl ( Jen pro představu takhle nějak bych si catwoman představoval http://4.bp.blogspot.com/-IJBavHO4y_A/Tedd9_FvxdI/AAAAAAAA41A/PlAX7l-1BP4/s1600/catwoman%2B%25282%2529.jpg ) . Příběh byl epický . Mnozý mluví o chybkách který "prý" film měl , já osobně sem nepostřehl ani jednu (už možná proto že sem na film koukal jako obyčejný fanda a né kritický recenzent ) U konce mě celkem zvlhly očka . Doufám že se dočkáme i robina v Nolanově podobě . Jinak rozhodne 10/10 (J) ()

Sevprince

Nemůžu dát jinak, než 5 hvězd. I když Batman začíná u mě nejspíš zůstává nepřekonán, tak velkolepost TDKR člověku vyrazí dech. Bane je zvíře, samozřejmě, uchvátil mě. Christian Bale podal nejspíš nejlepší výkon celé série, Hathaway překvapivě dobrá kočičí žena, Oldman - Freeman a Caine si svůj vysoký standard taky odvedli, ale kdo pro mě byl tahounem filmu, to byl jednoznačně Joseph Gordon-Levitt, který byl výborný tak, jak jsem až nečekal a když si ho sečtu s koncem filmu..tak možná ještě uvidíme zajímavé věci...90% ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)