Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkujú:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (viac)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

Rami

Tento pořad nemůžu objektivně a spravedlivě zhodnotit, protože se jedná o pořed, ve kterém běžely jiné pořady (seriály, které samostatně hodnotím). A navíc, jeho kvalita značně kolísala především v návaznosti na vysílaných seriálech. V prvních ůetech to bylo (myslím) fajn, běžely tam většinou dobré seriály, ale v posledních letech to nestálo za nic a já přeběhl ke konkurenčním německým stanicím, později k animákům na Premiéře a Nově. :-) Dnes už se na televizi snad ani nedá dívat. Jinak si myslím, že se Magion (ani Vega) nedá srovnávat se současnou Kouzelnou školkou (Kuřátky aj.). Dříve byl obsah zaměřen spíše na mládež (hlavně 7-10 let), dnes už převažuje orientace na děti (0-8 let). Pohádky jsou dosti sterilní, postavy v nich často příliš kladné, hezounké a slušné. Přiznejme si to - v seriálech, které byly vysílány v 90. letech, bylo dobrodružné násilí, které seriálům dávalo šťávu. Dnes je to nuda, případně přetechnizovaná volovina z komerčních TV. ()

Renie42

Magion má ode mne hvězdičku navíc než Vega, už kvůli všem těm seriálům, co tam dávali. kéž by to někdy Česká televize vyhrabala z archivu, ráda bych si zavzpomínala. ()

CRYPT

Legendární pořad mého mládí. Spíše mého velice ranného mládí. S láskou vzpomínám na pana Jana Rosáka, který mne provázel Magionem a nejlepší animovaný pořad Cesta kolem světa za 80 dní s Willy Fogem aka lvem. ()

Mr.nachos

Na tohle si pamatuju a je nedávno jsem si znělky z magionu a Vegy pustila na you tube a musím říct, že se mi vrátilo dětství. Dneska ty pořady pro děti stojí za houby, ale tohle a nebo studio rosa, to bylo něco. ()

boombang

Socialistická čtvrteční jistota, trvající čistou hodinu. Lepší než Vega. Jen mme trochu mátlo, že všichni tři první moderátoři nosili knír... ()

MartyMcFly89

Hurá, konečně jsem našel svůj dětský plac. Magion byl snad nejlepší, co se na obrazovkách ČTček objevilo. Na tohle těžko může něco mít, vždyť každý si tam našel to svoje. I když jsem se začal dívat až na začátku 90. (narozen 89), tak jsem zažil ještě dobré věci. Pak mi to zrušili, haj*li (ti, nebo ty?). A co mně, nám všem to zrušili. ()