Realitný agent Peter Klaven má veľké plány a milovanú snúbenicu Zooey. Keď jeho vyvolená zistí, že Peter nemá vôbec žiadneho priateľa, ktorý by mu mohol ísť za svedka na svadbe, nádejný ženích sa usilovne snaží nejakého nájsť. Pátranie po chlapoch v zoznamkách je pre heterosexuálneho muža dosť stresujúce, ale po tom, čo už vyčerpal všetky svoje možnosti, náhodou stretne istého Sydneyho Fifea. Okamžite si padnú do oka, ale jeho nový priateľ má čudné zvyky - je neslušne priamočiary, neupratuje po svojom psovi výkaly a najviac ho zaujímajú všakovaké intímnosti. Možno práve preto, že sú úplne odlišní, vytvorí sa medzi nimi neuveriteľne silné puto. Čím viac sa však títo dvaja rozdielni muži zbližujú, tým viac trpí vzťah Petra a Zooey. Peter pomaly spoznáva skutočnú podstatu priateľstva a nakoniec sa bude musieť rozhodnúť, či dá prednosť nudnému manželskému životu so svojou súčasnou snúbenicou, alebo si vyberie úžasný slobodný dobrodružný život s novoobjaveným najlepším kamarátom. Bude si musieť vybrať medzi Sidneym a Zooey, pretože život s obomi naraz by určite nebol možný... (TV JOJ)

bou:ou:ou

Ó nuda, nuda, nuda. Nevím co tu všem připadá na tomhle filmu tak skvělého. Film není vyloženě špatný, ale do zábavy má dost daleko. Existují daleko lepší komedie. ()

Groower

Nic zvláštního na filmovém nebi se nekoná. Ničím nepřekvapující komedie na kterou jsem koukal jenom ,protože v ní hraje Jason Segel z HIMYM. ()

cypher

Vcelku oddechový film, tak akorát na sobotní večer. Vtipný a Lou Ferrigno naprosto nemá chybu. Nicméně stačí jednou podívat a víckrát není potřeba! Trošku škoda! ()

david666

Teda čekal jsem něco lepšího než chlapskou variaci klišovitých ženských romantických komedií. Paradoxně zde jsou chlapi více k smíchu než ženské osazenstvo. ()

fujarik

Vcelku ubohá komedie. Vtípky často nemístné a trapné scény jsou hnány občas až do extrému. Na jedno podívání bohatě stačí... ()

burton-ka

Film o tom jak bude jedna svatba a konečně se vše netočí jenom kolem toho jakou barvu šatů budou mít družičky. Jason Segel válí už od začátku a musim řict, že mě mile překvapil i Paul Rudd. Je to lehký, je to vtipný,je to blbý. Asi jako každá americká romantická komedie ale musí se tomuhle filmu nechat, že hledání nejlepšího přítele a tak i svědka mohlo dopadnout hůř než konečný výsledek... :) ()

jessic

Snímek z linie trochu přisprostlých komedií, které se snaží oživit žánr romanticky přeslazených snímků. Komika vychází ze zápletky, že Paul Rudd v roli slušňáka, hledá kamaráda, aby měl svědka na svatbu (proč úplně normální třicátník nemá jediného kamaráda moc nechápu). Po sérii neúspěšného hledání na inzerát narazí na nedospělého pohodáře Jasona Segela. Nechybí ani roztržka a závěrečné trochu trapné smíření. Ale mezi ústřední dvojkou to docela šlape, což je největším kladem této nikterak originální komedie. ()

SuzukiZ

Mladý muž se chce ženit, ale uvědomí si, že nemá nejlepšího kamaráda, který by mu šel za svědka, a začne se po nějakém shánět. Uznávám, to tu ještě nebylo (hlavně když v průběhu samozřejmě padne na gaye:D). Od začátku jsem (marně, naštěstí) čekala, kdy se ze Sydneyho vyklube záporák. Ano, člověk se párkrát zasmál (ale za to s tím psem bych mu dala facku).. Bohužel nemohu si pomoci, ale přijde mi, jako bych zhlédla romantický film, kde romantika byla mezi muži (ne, že by se jednalo o gaye, ale styl "nešťastný a pak najde toho, koho hledá"..). ()

kolodej1

pěkná, vtipná komedie, při které jsem se dost zasmál. Speciálně Segel hrál dobrou postavu a byl nejzábavnější. Romantická komedie taková, jak má vypadat. Tedy, je to vtipné a romantika je dávkována jen přiměřeně a netlačí se přehnaně na pilu. A tohle bylo přiměřené a vkusné. A taky dost ze života. Pěkné a doporučuju ()

SelfishMan

Milá a celkem neškodná komedie, která se sice tradičně nedokázala absolutně oprostit humoru založeném na tělesných tekutinách, ale jinak byla veskrze koukatelná. Segel toho asi nic moc jiného zahrát neumí (nezazlívám mu to, ono se to sem tam hlavně do podobných filmů hodí) a Ruddovi to vyloženě sedlo. Tenhle soudek humoru (stavící na trapných situacích) mě osobně sice moc nevoněl, ale beru, že někoho to bavit bude, takže takové hodně slabé 3*. ()

DöN

Na to ze to je mainstreamova hollywoodska komedia ma to prijemne prekvapilo. Dobry namet, svizne napisany scenar, dobra volba hercov. ()

epsyn5

Pořád jsem zastáncem toho, že film jako takový by měl divákovi přinést něco nového. Zážitek, kterého se mu u žádného předchozího filmu nedostalo,, V podstatě jde o jednotlivé detaily,, to platí u naprosté většiny červených filmů.. Potom jsou kulty, u kterých už nejde jen o detaily, ale o posunutí celého žánru do další sféry... Možná byla chyba jít první na skvělý hangover a potom až na tento paskvil,, ale přesně to vystíhuje to, co jsem naznačoval výše. Hangover přinesl skvělý a neotřelý nápad, který celý žánr komedie zase posunul o kousek dál.... Kámoš k pohledání je z tohoto hlediska na opačném konci.. Vznikl pouze za účelem zisku. Scénáristi dali hlavy do hromady, vychrlili pár dobrých vtipů a to má přece stačit.... Celé se to plácne do univerzálního scénáře a máme tu další naprosto nevybočující sračku.... ()

Bearder

Příjemná oddechová komedie která pobavila ale smíchy jsem se nepotrhal možná krom ublinknutí do obličeje Favreaua :D Doporučuji shlédnout s přítelkyněmi. ()