Chodící mrtví

• Česko Zabít pro pana Perkinse (viac)

V malém městečku Stone Cove, v Maine, má na policejní stanici noční službu zástupce šerifa Dwayne Hopper. Zjistí, že jedním z vězňů v cele předběžného zadržení je Ronald Perkins, místní lékárník který je podezřelý ze zmizení 14 dětí za posledních 10 let. Mezi zmizelými je i Hopperův syn. Hopper Perkinse vyslýchá a dozví se, že šílený lékárník vybudoval armádu 14 lidí, kterým vymyl mozky. Mají ho ochránit před vrahy, kteří zavraždili před mnoha lety jeho rodiče. Hopper a policie při vyšetřování nevědomky rozpoutali noc hrůzných bytostí: 14 super-silných, zombie podobných bojovníků, způsobilo ve městě spoušť. Vedla je jediná myšlenka: "Zabij pro pana Perkinse." (TV JOJ)

annihilation

/Obsahuje spoilery/ Film je dost originální - kolik znáte hororů, u kterých se ani maličko nebojíte? Perkins' 14 je dokonale zdupané béčko. Přitom začíná docela dobře - je tu příběh muže, policisty, který zjistí, že má s největší pravděpodobností v cele na stanici magora, který mu před lety unesl syna. To celé probíhá příjemnou formou flashbacků a nutno uznat, že díky malému rozpočtu a podivnému výběru herců, snímek působí překvapivě reálně. A pak se příběh pomalu rozuzluje. Najednou zjistíte, že tento malý spád je úplně jediný spád a v následující hodině půjde už jen a jen zabíjení a spoustu rumělkové nudy. Na konci si oddychnete, protože naštěstí všichni umřou. Ale říkám si, že kdyby se vystříhaly všechny krvelačné scény, mohla z toho být docela dobrá mysteriózní duchařina. :)) Můj zájem o film (dost nezvykle, ha ha) pramenil z platonismu - v jedné z rolí v něm můžete spatřit úchvatného Michaela Gravese, a proto jsem stejně ráda, že jsem ho viděla. (A za něj je ta jedna hvězdička.) ()

ghatos

Perkins 14 je přesně na hranici 1 a 2 hvězdiček. Megasilní maníci vraždí tak brutálně, až to působí směšně. Jak jinak z toho vyleze rodinná show, na to si v USA potrpí. Nakonec dvě slaboučké hvězdy dám za snahu, i když i minimální logiku ve scénáři nehledejte - (o to tady ale nejde). 36%. ()

mcleod odpad!

Dopředu jsem moc nevěděl, na co se budu dívat, takže mé překvapení neznalo mezí... něco tak ubohého jsem si opravdu nedokázal ani zdaleka představit. Bože! A navíc, když si po shlédnutí čtu ten obsah, musím říct, že o tomhle ten film vůbec není... první třetina se odehrává na policejní stanici, kde zcela jasného psychopata a únosce prověřuje místní policista ve scénách rádoby napjatých a odvážných, v důsledku ale spíše směšných. Druhá část filmu už nepotřebuje komentář, protože se v něm vůbec nic neděje, dochází jen k pochybnému vyvražďování plného nesmyslů a ubohých nechutných scén. Tohle snad ani kvůli obrovské porci nudy nejde označit za horor. ()

El_Rabbit

Skvelej napad, z kteryho se dalo urcite vytriskat mnohem vic. Film z meho pohledu hlavne srazelo caste velmi nesmyslne jednani postav. Kdyby scenarista pridal trochu realnosti do psychologie postav, film by byl super. ()

punk_zero odpad!

Očakaval som od toho viac. A čoho som sa dočkal? Bečkoveho hororu. Scenár je originálny, ale tým to končí. Zahraté je to mizerne. Najme zaćiatok bol nudný. A o koncu ani nehovorím aky bol stupidný. Takého hlupého policajta ako bol hlavný hrdina som nevidel ... Škoda reči PS: Keď vidim hodnotenia tu na CSFD, tak ja to svoje znižim radśej z pôvodnej 1 hviezdičky na Odpad ... ()

mala_kea

Konečně další horor, kde nezabíjejí nedpřirozené bytosti nebo přerostlá zvířata. Tento kousek má v sobě cosi kouzelného, ale režisér to nedokázal tak dobře podat, na druhou stranu se to ale nesnažil zapatlat zbytečnými masovými scénami, které by koukání rozhodně zkazilo a člověk by nedokázal pochopit, ani tento jednoduchý děj ()

Rathalos

Mam zmiesane pocity z tohto filmu,na jednej strane v celku akcne a dobre gore efekty,na druhej strane mi strasne liezli na nervy herci,tie ich vykony boli zalostne,takze tri hviezdicky,nech nezerem...:-) ()

MickeyStuma

Námětem by snímek potenciál měl, ale stylem, jak je to zpracováno, vede spíše ke hrůze k tomuto filmu. Děj je rozdělen na dvě poloviny. První je noční rozprava policisty s vězněm, kdy to divácky vypadá na psychologické drama a ta druhá už pojednává o zombie apokalypse, kdy krev a maso stříká všemi směry a kde všechno souvisí se vším. Jak se věci mají je samozřejmě vysvětleno, ale na ucelený filmový hororový zážitek je to přeci jen málo. Herecké výkony nemají šanci vypovídat o přesvědčivosti všeho dění a když se k tomu přidají strašné dialogy, vše už upadá vniveč. Jako nízkorozpočtové filmové dílo k nočnímu televiznímu vysílání bez rozmyslu a přesvědčení bohatě postačí. Co se týče námětu, jsou daleko lepší snímky. ()

kvardis

Spocatku plytke a nudne, s netypickym a nesympatickym hlavnim hrdinou , postupem casu si vsak vase sypampatie ziska, a dej nabere spad.Velmi dobry namet ktery ma dobry dopad na celkovou atmosveru toho zla ktere se znasobilo v deformovanem zivote kluka, ktery prezil brutalni vrazdu svych rodicu a od te doby venoval cely zivot jen tomu, aby to celemu mestecku vratil, to utrpeni kterym musel projit, i s uroky.Hodne dobre propracovane vrazdici sceny !!!Asi jedina negace je hudba.Spolu s http://www.csfd.cz/film/254872-from-within/ nejlepsi film After Dark Horrorfestu III ()

Pauliee

Po The Broken ďalší skvelý horror z Afterdark Horrorfestu. Veľmi sympatický mi bol hlavný hrdina, ktorýmu uniesli syna pred 10 rokmi a ešte teraz sa z toho nevie poriadne spamätať. Celý film sa nesie v peknej temnej atmosfére, pričom sa skoro celý čas odohráva v noci a pri výbornom osvetlení nebol problém rozoznávať veci ako to býva u iných horroroch. Uveriteľné činy, hustá atmosféra a celkom pekné masky "zombies". 4 * ()

lusa

K tu uvedenému obsahu - ani to netreba čítať, je to veeeľmi zavadzajúce a scestné, vlastne úplne mimo. Čo sa filmu týka, som veľmi prekvapená, a tým myslím pozitívne. Celý čas som bola v napätí a až na pár nelogických záležitostí a úplnému nedostatku pointy to bolo fajn. Akurát nechápem poslednú vetu... Pls, ak by niekto pochopil, nech mi cinkne :) 3* ()

Patches1984

Vyvražďovačka se zajímavým nápadem, slušnou atmosférou, průměrným zpracováním, ale bohužel místy slabším scénářem. Naštěstí to jakžtakž zachraňuje závěrečná pointa. Ale pokud zvládnete překousnout občasnou nelogičnost v chování postav i ději vůbec a přežijete trochu roztahanější a díky flashbackům zmatený začátek, tak se u toho dá strávit celkem příjemný večer. 7/10 ()

oliveros

Súhlasím s Teardown-om, keď poviem, že Perkins 14 je zatiaľ naozaj najlepší produkt After Dark Horrorfestu III. Síce som ešte nevidel všetky diela zaradené do ADH s poradovým číslom 3 ale som presvedčený (vzhľadom na kvalitu doteraz videných horrorov v rámci festu), že sa v spomínanej produkcii určite bude biť o prvenstvo. Perkins 14 je zmes thrileru a horroru, pričom do druhého menovaného sa prevažuje približne v polovici. Možno pochváliť aspoň mierny výkyv z klišoidnej horrovej masy, i keď nemožno vylúčiť ani podobnosť so snímkami ako 28 days after, Day of the Dead a pod. Svoju akúsi jedinečnosť si tento film ale udržiava práve spomínanou fúziou s thrilerovým žánrom. Nebojím sa odporučiť, pretože Perkins 14 svoju kvalitu má a s malou dávkou nadhľadu sľubuje dobrý zážitok. Silné tri hviezdy. ()

B3n odpad!

Naprostá strata času, doslova debilné nelogické správanie sa postáv, slabý málo uveriteľný hlavný hrdina, otrasný scenár, rádoby akčná kamera, blikajúce scény, vrčiaci "zombíci". Prvá polovica sa dala ako tak pozerať, druhá polovica ma presvedčila, aby som si meno Craig Singer zapamätal v kolónke "ruky preč". Tento film sa hodí možno na J@J po druhej hodine v noci. Vtedy tam chodievajú podobné chuťovky. ()

Cechyno4

Dlouho jsem čekal až se něco začne dít, nevěděl jsem co mohu očekávat potom, když byl hlavní padouch zabit skoro na začátku filmu. Tím však teprve příběh začíná ! Rozhodně lehce nadprůměrný snímek, plný akce a krvežíznivých perkinsnových dětí. Je tu i pár drsnějších záběrů. Jako vytrhávání střev atd. Nezapomenutelnou scénou pro mě na chvíli zústane, jak se jeden z perkinsnových dětí plazí a trhají se mu postupně tkáně a šlachy až se mu urvou celý nohy. ()

sAreOn

První půl hodiny je budována atmosféra, která by se dala nožem krájet. Je zde i zajímavá práce s kamerou a nezvyklé záběry. Možná, že filmu trochu škodí neustále flashbacky do minulosti. Bohužel jak už zde bylo párkrát řečeno film následně vyšumí do prázdna - v druhé půli se vytrací napětí, nejsou zde ani žádné akční scény, tudíž druhá půlka snímek sráží do výrazného průměru. Škoda... ()