Stratený poklad Aztékov

(TV film)
  • Česko Ztracený poklad Aztéků (viac)

Počátkem 20. století cestovala expedice vedená profesorem Samuelem Jordanem hluboko do Velkého kaňonu, aby tam našla pověstmi opředené ztracené město. Celý tým se však ztratil. Když profesorova dcera Susan (Shannen DohertyBeverly Hills 90210, Zkurvená nuda) dovede do nezmapovaného údolí záchranářský tým, objeví starověkou civilizaci, jíž vládnou divošští bojovníci. Podle pověsti je právě zde, kdesi hluboko v podzemí ukryt i tajemný poklad Aztéků střežený mytologickou příšerou, živící se lidskými obětmi. Povede se výpravě uniknout ze ztraceného města, plného bohatství a zla? (oficiálny text distribútora)

sidzej

Nemam vo zvyku podobnym ceckam s amaterskou kamerou, strihom, studiovymi kulisami a lajdackymi trikmi davat 2* ale jedno sa tomuto filmu upriet neda. Ma tu spravnu dobrodruznu atmosferu. A kedze je to zaner ktory zboznujem zo vsetkych najviac som ochotny mu v hodnoteni prilepsit. Stale sa totizto nieco deje, hrdinovia celia smrtelnym nastraham, hudba v ramci moznosti dostacujuca a herci su, napriek tomu ze pochadzaju z tretoligovych kutov, vcelku znesitelni. Dalo sa to s prizmurenim oboch oci pozerat. Mohlo to dopadnut aj podstatne horsie - vid. Tajomstvo chramu kristalovych lebiek. ()

sir-dave

Žádný skvost to nebyl. Dopadlo to asi jako většina televizních filmů na tohle téma s podobným plakátem. S "normálními", neboli běžnými filmy jsou tito Aztékové s neviditelným pokladem neporovnatelní, nehledě na několik známých tváří. Tady byla evidentní spolupráce, když vedoucí castingu, pánové Aikins a Cossey dělali nábory už při Stargate. Všichni herci až na Shannen "Brendnu" "královnu béček" Doherty, si zahráli více či méně důležité role v seriálu Stargate. JR Bourne zase vyfasoval takovou tu svoji dojemnou smrt, M. Shanks si podobnou roli zopakoval, jen škoda jeho dabingu. Popravdě ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu. Dívat se na to dá, úplný průser to není, je potřeba to vidět s nadhledem. Aspoň ty smrti některých členů působí reálně/zajímavě. ()

Tommassi3

"To stačí !! Myslím, že jsme viděli dost.." No, musím říct, že mě to taky napadlo, a to poměrně záhy, nicméně moje filmové sklony k sebemrskačství a mozkobuněčnému masochismu mi zabránily nezjistit, jak to nakonec s Brendou, totiž s Shannen Doherty, kterou jsem jako pubescent zbožňoval, dopadne, ačkoliv mi to bylo vlastně úplně jedno, tenhle kousek je totiž tak neskutečně nudný a nezajímavý, že je to i na Syfy nechutně málo.. Příšerně jalové herectví naprosto všech zúčastněných, a to včetně věčného vědce Michaela Shankse, v režii dokonale neschopného Fahrada Manna činí tahounem téhle javorové uspávačky tu CGI bestii Quetzalcotla, a to je dost smutné zjištění.. Tenhle Ztracený poklad Aztéků není ničím jiným než ztraceným časem.. A ten už vám nevrátí ani Karel Čáslavský..;) ()

lennyd odpad!

Poté, co už několik týdnů nemá Susan (Shannen Doherty) zprávy od svého otce, profesora Jordana - dává dohromady záchranářským tým, a vydává se v otcových stopách. Společně se dostávají až do neprobádaného údolí, kde nalézají poslední zbytky Aztécké civilizace, vyznávajícího svého dávného boha - Quatzalcoatla. A právě jemu má být profesoft Jordan, i zbytek týmu obětován... Nenechal jsem se odradit nízkým hodnocením filmu, a musel jsem si "na ty rozpálený kamna sám sáhnout". Tak nějak jsem doufal, že bájná aztécká civilizace, poklad, archeologické vykopávky a záchranná mise v jednom příběhu by nemuselo dopadnout tak zle. O jé, jak jsem se zmýlil. Necelá hodinka a půl tohoto filmu pro mne bylo příšerným utrpením, a nepomohlo ani (vnitřní) přemlouvání, že jsem místo tohoto filmu mohl sledovat s hlavní hrdinkou třebas nejmenovaný seriál ze středoškolského prostředí. Triky (asi dvě třetiny filmu spočívající ve "strašidelné" stínohře) jsou zoufalé, v příběhu jsem se po chvilce ztratil (neustále někdo někoho zachraňoval, pak zase nechal na pospas, a pak zase zachraňoval), kulisy aztéckého chrámu takové "legoidní" a samotní Aztéci vyloženě směšní. O hercích se radši nebudu zmiňovat vůbec... ()

rublik05 odpad!

Jako amatérský studentský film od lidí na drogách dobrý, ale pokud tohle někdo vážně vypustil do televize, tak tady už končí veškerá sranda. Když si vybavím jakýkoliv aspekt, ať už je to kamera, efekty, herci, prostředí či příběh, pokaždé si odpovím stejně, hrůza. Vůbec jsem nepochopil co to mělo být, o čem to mělo být, proč to mělo být, jediné co vím, že jsem zbytečně ztratil hodinu a půl svého života. Asi bych zasloužil i nějakou medaili za statečnost, že jsem do dal celé. Brr, hnus fialovej, tohle je jen pro ty nejodvážnější. 0/10. ()

• Natáčení začalo 26. dubna 2008 a skončilo 14. května 2008. Do listopadu 2008 však musel štáb ještě dotočit některé scény. (Terva)
  • Michael Shanks zde hraje archeologa Langforda. Archeologa, resp. egyptologa, hraje i v seriálu Hvězdná brána (od r. 2007), kde ale příjmení Langford nosí žena, a to žena, která Daniela Jacksona (Michael Shanks) přivede k projektu Hvězdné brány (Catherine Langford). (VMa)
  • Natáčení probíhalo v Britské Kolumbii. (Terva)