Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

cyright

I když odhlédnu od knihy, kterou tento film těžce przní po všech stránkách (a vlastně kromě námětu s ní nemá nic společného), jedná se i tak o pouze podprůměrný televizní počin těžící pouze ze zajímavého námětu. Není to ani tak chyba režiséra, který se zřejmě snažil, co mohl, tady podle mě spíš těžce selhává to ostatní, zejména pak tupý středoškolský scénář a výprava. Myslím, že i televizní tvorba má v roce 2009 standradně navíc. Škoda, ovládnutí světa trifidy se nekoná, mohla to být fakt sranda, viz kniha. Tu doporučuji i svátečním čtenářům, nebudete litovat. ()

Zevon odpad!

Velmi prostoduché, naivní a místy trapné ztvárnění výborné předlohy. Něco tak ubohého jsem opravdu nečekal, vydržel jsem to až do konce, ale jen z důvodu, abych se dobře zasmál. ()

Anschutz

Naprosto se ztotožňuji s komentářem EdaS - nekažte nám naprosto skvělou knižní předlohu. Kdybych to nikdy nečetla, po shlédnutí tohohle snímku bych si myslela, že jde jen o naprosto béčkové postapokalyptické sci-fi. Kniha je však mnohem víc - první díl byl ještě jakž takž ok (za něj dávám i ty dvě hvězdičky), téměř se držel předlohy a trifidi byli skutečně vytvoření skvěle, ale díl druhý mě neskutečně štval, protože s knižní předlohou neměl ale vůbec nic společného...jeden z filmových počinů, po jejichž shlédnutí jsem byla skutečně naštvaná sama na sebe, že jsem na to vůbec koukala... ()

Moiraine

Opravdu bylo vidět, že je to zfilmovaná knížka. Sice jsem ji nečetla, ale od začátku do konce jsem měla pocit, jako kdyby tam něco chybělo. Nelogičnost některých věcí mě uváděla v úžas. Přitom věřím tomu, že v předloze je vše buď vysvětleno, nebo je to tam jinak. Sice nemám pocit typu 'To bylo skvělý, to si musím přečíst', ale příběh sám o sobě byl zajímavý, tak za nějaký čas sáhnu i po knize. S adaptacemi knih je to těžké a už jsem viděla i horší. A alespoň to člověka úplně neodradí neodradí. ()

vygamba

Popravdě... pokud jste četli knihu, tak na to nekoukejte, je to nuda a budete akorát naštvaní, jak se dá tak dobrý román zkazit. ()

Likan7

První hodina prvního dílu je solidní. Trochu mi sice trvalo si vzpomenout na všechny části příběhu, ale je to prostě apokalypsa s masožravými Trifidy. Jenže tomu totálně spadne řetěz a zbylé 2 hodiny je šíleně dlouhá ubíjejí nuda. Béčkový herci, které známe z vedlejších rolí známých filmů vám zaručenou kvalitu nepřinesou. Atmosférou se knize film nevyrovná ani náhodou. Chtělo by to konečně áčkovou adaptaci. ()

Doomer

Videl jsem vsechny dily vcera a jsem pomerne nadsenej, adaptace byla pekna a apokalypsu vylicili docela hezky, na tomto sci fi se mi rovnez libi jeho nadcasovost a to ze vedce nema potrebu licit jako ,v lepsim pripade, blazniveho podivina,v tom horsim jako sileneho blazna usilujiciho o nejakou spatnost :-) kazdopadne knizni predloha je snad v kazde scene malinko jina (hlavne v zaveru posledniho dilu), dale je oproti knize Bill o mnoho akcnejsi,sebevedomejsi a suverenejsi ale myslim ze to zase neni tak na skodu. Kazdopadne velmi pekne prevedli nadcasovou knihu z padesatych let do pribehu ktery se ma odehravat v soucasnosti - nemuzu jinak nez dat velmi peknych 5* ()

Kubaaaa

Kdybych nevěděl, že jako předloha sloužila jakási úspěšná kniha, dost bych se tomu vysmál. Pokud je opravdu tak dobrá, tak by mě zajímalo v čem, ale nečetl jsem ji, tudíž můžu soudit jen podle filmu. A právě ten mi přišel dost stupidní - jako první mě napadlo, že už asi tvůrci nevědí jako katastrofu lidstvo ještě nezažilo a tak je napadlo, že třeba kytky požírající lidi. Holt to nebyla dobrá volba. Ani všudypřítomná chapadla trifidů mně do děje nevtáhla. ()

n42

Celkem slabota. Herecké výkony nic moc, efekty hrozné. Jedním z nejdůležitějších úkolů u takovýchto filmových zpracování, je vtáhnout diváka do děje, což se tady zjevně nepovedlo. Celou dobu jsem měl prostě pocit, že se dívám na seriál a nic víc. Dokoukal jsem ho z nutnosti, a to díky vynikajícímu pocitu z knihy Johna Wyndhama. Na seriál se nedívejte, raději si přečtěte (poslechněte) knižní zpracování; zároveň mohu doporučit i vynikající pokračování s názvem Noc trifidů od S. Clarka. ()

.killer. odpad!

Jímá mě hrůza a děs, když si vzpomenu na tento "filmový zážitek". Skvělá kniha převrácená naruby. Raději nic, než něco. Nechápu, jak se k tomu dostali pánové Dougray Scott a Brian Cox, kteří dle mého mají na něco lepšího. ()

dkas

Hlavním problémem této adaptace je její nezáživnost. Prostě to člověka nechává naprosto chladným. Knížku jsem sice nečetl, ale tohle zpracování prostě nefunguje. Trifidi rozhodně nebudí žádný strach, je to divně sestříhané, divně ozvučené. Příběh také takový plytký, místy velmi zkratkovitý. Takže celkově nic moc, navíc dabing spíše nic než moc. ()

driftm

Klasický béčkový seriál(film) se šťastným koncem,který i když působý trapně a lacině tak můžu říct,že když to zkouknete nelitujete ba naopak,příjemně si odpočinete a nemusíte myslet na to co bude dál,děj tak nějak plyne dobře postupně a vy jste do toho zakoukáni a čekáte co se bude dít dál!!!!!Herci,kterří sice nejsou na špici hereckých žebříčků,ale když na to koukáte nevěříte vlastním očím,že jsou to právě oni a né žádní sebraní z ulice při náhodném castingu,takže film vám vrazí další facku příjemnosti a útulnosti známých herců a to vás tak trochu nutí se na to dívat!!! ()

PetriK12

Nějaké kytky (vypadají spíš jako kaktusy) chodí po městě a vystřelujou jedovaté bodliny na lidi a samotná podstata, že ovládají svět, což si neumím představit, ač dle předlohy mají inteligenci a dokonce komunikujou..... odpad! ()

mikhail

Najlepší bol asi záporák Eddie Izzard, i keď aj ten ku koncu druhej časti strácal na kvalite. Vykreslenie samotnej postapo postupom času stráca. Pokiaľ by sa režisér a scenárista pohrali s postavami a ich charaktermi mohlo to byť podstatne lepšie (takto je to dosť plytké). Samozrejme treba počítať s tým, že s knihou má film spoločný iba ak námet. škoda, pretože potenciál na dobrý TV projekt tam bol. Jedenkrát pozrieť sa tento film však oplatí. Hodnotenie: 50% ()

Mara12 odpad!

Pro katastrofické televizní filmy mám slabost, ovšem tohle šlo úplně mimo mě. Knižní předlohou jsem nedotčená, předchozí zpracování jsem neviděla, ale narovinu říkám, že to byla jednoznačně nejnudnější věc, co jsem v poslední době viděla. Hlavní hrdinka byla totálně nesympatická, nevýrazná tuctovka a situaci nezachránil ani mírně obtloustlý Brandon z Beverly Hills. Vyobrazení trifidů, jedním slovem k smíchu. Nenašla jsem na tom vážně nic pozitivního, takže odpad. ()