Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

malyLibor

Za a) není to seriál, ale dvoudílný film. Za b) s nádhernou knihou Johna Wyndhama má společného asi tolik, jako má společného dnešní doba s dobou vzniku této geniální knihy. Neměl bych to filmu až tak za zlé, kdyby si scénárista zpamatoval z knihy jen o málo více než pouhá jména hlavních postav a místo, kde se Bill Masen znovu sešel s Jo Playtonovou... Vždyť ani ti trifidi neměli pro jejich pojmenování tak důležitý trojklanný kořen... No, co už. Prostě je jiná doba a tak filmaři pjali námět po svém. Musím říct, že jako skalní fanoušek Wyndhamova Dne trifidů jsem byl znechucen tím, jak děj naprosto překroutili. Ale pokud se od tohoto oprostím, pak film nebyl až tak špatný. Musím přiznat že jsem vydržel v kuse sledovat celé předlouhé více než tři hodiny. Pro ty, kdo neznají předlohu by film nemusel být až tak špatný, jak je tady hodnocen. Já osobně bych dal možná i pět hvězdiček.... asi bych se dokázal oprsotit od toho, že si autoři filmu vzali z předlohy jen jména a vražedné kytky. Co však neodpustím jsou dvě věci: 1) nevěrohodnost trifidů - takováto monstra, jaká nám ukázali, se prostě pohybovat nemohla (a přitom v knize je jejich pohyb zcela logicky a názorně popsán, stačilo jen číst) a za 2) nenávidím, když dává distributor do oběhu film s popisem idiota, který film asi ani neviděl. Prostě mne vytočilo, když v popisu filmu je, že lidé přišli o zrak díky meteorickému roji. Jenže tak to bylo v knize. Ve filmu přišli o zrak díky nečekaně silné aktivitě sluneční korony. (Mimochodem, po páteční srážce slunce s velkou kometou nás podobné divadlo čeká v nejbliších dnech... fanouškové trifidů, raději nekoukejme na slunce... i když nyní by to asi bylo jednodušší, když tu nejsou trifidi.... ale možná díky tomu i složitější? Kdo ví.... snad se to nikdy nedozvíme....) ()

sikky

Zpočátku to vypadalo jen na modernizaci klasické knihy. Ale pak se objevil Torrens a začalo to být horší. Pak už zbytečné zápletky s vraždící sestrou, naprosto zbytečná postava Billova otce, u které bylo jasné, že se konce filmu nedožije, trifidí hadí kořeny (inspirace Harry Potterem?)... Zajímavost, že Michael Beadley je žena. Ještě že zůstala aspoň Suzan (i když opět zbytečná sestra Imogene). ()

wrong3

Knihu jsem četl dvakrát.A film byl super.Nevím co Vám vadí,že je děj přenesen do dnešní doby?Nebo Tv zpracování?Já říkám BRAVO!!! ()

snupko13 odpad!

Skvelá predloha, ktorá vo svojom vzniku predbehla čas, ale ani toto vzdialené spracovanie ten čas nedobehne. Toto je dôkazom, že niektoré knihy by sa mali nechať na pokoji, ak ich nevedia z úctou, vierohodne a dôsledne prezentovať vo filme. Tento počin dopadol, napriek možnostiam, možno ešte horšie ako úbohý seriál zo sedemdesiatych rokov. ()

Peabody odpad!

Hrozná sračka, především se mi jeví scénáristé jak absolutní dementi, protože logika chování postav je zcela mimo mísu. Jeden příklad za všechny - chci se jako Torrence zbavit Masona a Cokera. Tak nejprve Masons postřelím někam do ramene a pak je oba nahodím do auta a vezu je kilometry někam za město, abych je zabil - WTF ?? Buď ho odprásknu rovnou, nebo když nechci svědky, tak ho střelím někde za rohem, nebo ho hodím trifidům, mám jich ve městě dost a dost. Nemluvě o takových věcech jako jak vyhodím papíry z letadla někomu na zemi k nohám. Prostě samá nepravděpodobná náhoda, lidi se chovají jako idioti - místo, aby přejeli trifidy náklaďákem, tak prchají pěšmo, trifidi se taky chovají jako idioti a občas zcela nesmyslně - místo aby si sedli k krmili se mrtvolama na farmě, tak utečou, aby hrdina s hrdinkou mohli unikat a podobně. BBC se rozhodla vynechat základní myšlenku knihy, tedy re-konstrukci lidské společnosti po katastrofě a udělat z toho nablblou střílečku v hollywoodském stylu, Ve stejném stylu musím mít hlavního hrdinu a hlavního padoucha, takže se Torrence vytáhne do popředí. Wyndham v hrobě asi opravdu může fungovat jako rotor. Škoda, stejná sračka jako když Francouzi zprasili Malevil, taky krásnou postkatastrofickou sci fi. ()

Xinn

Mohu se víceméně podepsat pod komentář od Tony.cs. Kdybych nečetl knihu (mmch jedna z mých nejoblíbenějších scifáren, která ani věkem neztrácí na čtivosti), dal bych dvě hvězdičky, možná i tři, ale takhle je to za jednu - 20%. ()

Arbendaelin

Mrzí mne, že jsem věnoval svůj čas na shlédnutí tohoto filmu, nejhorší na tom je, že jsem pár dní před tím dočetl knihu a proto, mne tento film ještě více zničil. Představa Trifidů jakštakš ujde, ale děj je hrůzostrašný, kdy banda zdegenerovaných tupců prochází městem a naráží na ještě tupější slepce. ()

Tuvy

Atmosférou a asi především i díky příběhu dost se držícímu předlohy je film opravdu dost pěkný (čím to, že části, které se předlohy nedrží, jsou totální hovadiny? - viz ta, kde je hl. hrdina odvezen do lesa "k mrazíkovi"). Bohužel trifidi samotní se zde setkávají s naprostou ignorací originálu ze strany tvůrce - ze zajímavých a originálních nepřátel, neúprosně pomalu, ale jistě pronásledujících přeživší, jsou jakési brutální nezničitelné zmutované agave-dinosauři, za jejichž vzhled by se stydělo i Jumanji. Trikovou stránkou nedosahuje ani kvalit patnáct let starého Jurského parku - to prostě člověka nutí přemýšlet, čím to sakra je? // Druhý díl, nejspíš proto, že zde si režisér/scénárista naprosto děj vymýšlí, je už ovšem kravina na ntou. Nezajímavý, nelogický, přepitomělý a zbytečný druhý díl. Cosi horšího, než většina standardních sequelů, zde nahrazuje výborně promyšlené postapokalyptické budování a obnovování civilizace, neutuchající boj s kytkoidními potvorami bez sebemenší vyhlídky na zlepšení či snad vítěztví - prostě to, co na ději knížky bylo skvělé. Jak byla první část na pěkné 4*, druhá je typický odpad. ()

vitrouš

Já jsem teda spokojen, zpočátku se mi triffidi moc nezdáli, ale časem jsem si na ně zvykl. Je znát, že to je televizní film, ale celkově dobře natočeno s docela dobrou atmosférou. Knížku si už moc nepamatuju, ale asi se jí to moc nedrží. ()

Brabcak odpad!

Naprostý hnus a zneuctění původní předlohy. Nevadily by mně změny oproti původnímu příběhu, kdyby si někdo dal práci s příběhem novým. Takovou hromadu totálních nelogičností a bezbřehé stupidity nedokáže do filmu narvat ani Emmerich. Narozdíl od Emmericha však autoři nového Dne triffidů postrádají hravost a tváří se smrtelně vážně. Kdyby se scénárista obtěžoval přečíst původní román, mohl se většině blbostí vyhnout velkým obloukem. Namátkou - triffidí farma hned na začátku. Triffidi pobijí osazenstvo, ale neobtěžují se počkat, až oběti uzrají. Skvělé. O chvíli později zase triffidi čekají na asfaltu, i když mají o kus dál normální volnou půdu. Kurňa jsou to přeci kytky! A ty ekologicko-pacifistické kydy. Olej triffidů prý zabránil globálnímu oteplení. Asi začnu blít. Biopalivo je také uhlovodík a produkuje zplodiny, nehledě na energii vydanou při produkci triffidího oleje, kdy ve filmu naznačovali, že ty kytky krmí masem! Bože... Pokud chce někdo vidět slušnou - nikoli vynikající - adaptaci Dne triffidů a nevadí mu velké překopávky, ať sáhne po 28 dní poté a téhle sra... se vyhne velkým obloukem. ()

Muad

Mě se to líbilo. Knihu jsem četl několikrát a tento seriál se ji sice nedržel slovo od slova, ale i tak z ní zůstalo dost zachováno. Pro fandy sci-fi přijemná podívaná. Pro bulíky co to berou moc vážně odpadní záležitost, no je mi jich líto. ()

Norri

Těžko tento film hodnotit. Kvalitní předloha je na něm vidět. Ale nevím, nakolik originální je film. Zpracováním to připomíná německý katastrofický film a částečně to i dějově katastrofický film je. Co se týká triffidů, tak Ti mi originální přišli, ale potom jsem si vzpomněl na Útok vraždících rajčat, které si teda už téměř nepamatuji, a na jeden díl kresleného Batmana. Škoda ekologické propagandy. ()

dc

Za málo peněz málo muziky. Teda hodnš málo. Druhý díl si v klidu nechám ujít. Škoda, že si autoři nepřečetli román. Anebo jej nepochopili... ()

martan1

Takhle zmrvit filmovou adaptaci jednoho z nejlepších post-apokalyptických románů, to jsem ještě mírný, když dávám jednu hvězdičku. ()

endemit

Na těchto katastrofických tv filmech mě rozčiluje to neuvěřitelné pitomé chování téměř všech zúčastněných...Přesto se na každý takový nový film opět s nadějí v lepší zítřky dívám, abych však nakonec zjistil, že je zase stejně pitomý jako ty předtím. Čest výjimkám. ()

DžejPý

Omleté klišé: skvělá kniha. Čekal jsem, co s ní tvůrci udělají... Nevadí mi aktualizace na současný svět. Přemýšlím, proč lidstvo nemá plamenomety, proč neustřelovali lidé kalichy trifidů brokovnicemi, proč z majora Beadlyho je minirolička paní Beadlyové, proč je Coker tak necharizmatický (Jason Priestly by snad charizma mohl mít), proč museli být Billovi rodiče "rozvedeni"... Dlouhý seznam, ale nic to není proti konečnému řešení - ta domorodá maska poslala i ten předchozí průměr do pekel. Škoda přeškoda, trifidi byli dobří... ()