Tenkrát v Číně a Americe

• Hongkong Huang Fei Hong 6: Xi yu xiong shi (viac)

Další volné pokračování příběhů o legendárním čínském mistrovi. Wong Fei-Hung se tentokrát vydává až na Divoký západ, aby zde pomohl čínským přistěhovalcům. A čelit zde musí nejen jazykovým bariérám, ale též lupičské bandě, indiánům či ztrátě paměti. Do hlavní role se opět vrací Jet Li, ale i ostatní předvádějí neuvěřitelné kousky z bojových umění. (Tamten)

VanTom

Drátová "kunfovačka" na Divokém západě je Vám taková energická, laciná (slyš umělou synťákovou hudbu), bezstarostně béčková šaškárna, v níž si ponižovaní Číňané vydobudou (= vykopou) respekt mezi Indiány i (zkorumpovanými) bělochy. Z pateticky "hrdobijeckých" proslovů mistra Wong Fei-hunga si sama utahuje. 5/10 ()

PetrPan

Trošičku jsem doufal v epické završení celé ságy o čínském lidovém a národním hrdinovi. Nicméně poslední Wong Fei Hungovo dobrodružství je jen dalším rodokapsovým sešitkem na jedno použití, tentokrát si "zadrátujeme" na Divokém Západě a do hlavní role se vrací i Jet Li. Prvky čínské veselohry tu sice máme, ale vcelku jemné a v jejich rámci potěšil i lehce karikující tón národovecko-socialistických tezí páně Wong Fei Hunga.  Tradiční ozdoba v podobě choreograficky vymazlených soubojů tady nijak výrazně nezklamala, ale od Sammo Hunga bych čekal rozhodně víc. "Fantasy kung-fu na drátech" si zaslouží minimálně oslavné zpomalovačky, provazce deště, závoje vířícího prachu či aspoň  krev líně stékající po tváři..  a tady zůstává jen pohoršení ochránců zvířat nad nakopnutým vlkem. Spíš jen snesitelný průměr než cokoliv jiného,  a i proto jednu zklamanou hvězdu strhávám. ()

Brain-D

Kung-fu a western v jednom. Jinak pokračování přihod Wong Fei-hunga (Jet Li). Bylo to i lepší než 3 díl (díky méně dračím tancům a vůbec). Ze začátku mě to bavilo, jet tam zkosil i indiány, ale konci ten děj se nedal moc ustát, takže jako vždy jen bitky byly koukatelné. No abych řekl pravdu nasrala mě vizáž hlavního záporáka (paruka,vousy,atd.- vypadal jak debil no co si budem povídat.) Jinak průměr. ()

HKstars

Wong Fei-Hung konečně zavítal do Ameriky? Šestý díl legendární série Once upon a time in China vám předvede, že až s příjezdem číňanů začíná být Západ pořádně divoký... Once upon a time in China & America vychází z nápadu Jackieho Chana, jenž ho o pár let později realizoval v Shanghai Noon, proto se nelze divit, že se šestá OUTC a Tenkrát na Východě tak trochu podobají - Wong Fei-Hung s Clubfootem a Yee se vydávají na Západ, pokřtít tu první Po Chi Lam v Americe (ehm, nějak neodbytně mi to připomíná i Mastera ;). Hned po cestě však dostavník přepadnou indiáni a i když jim Fei-Hung dá co proto (Jet Li je pořád zatraceně ve formě a dráty se postarají o to, aby všechno pořádně lítalo), je smeten spolu s ostatními do vody a doslova "uplave" k indiánům... To by ještě nebylo to nejhorší, kdyby se cestou nepraštil do kamene a neztratil paměť... celá půlka filmu pak sleduje dvě linie - Wong Fei-Hunga, kterak si hraje na indiánskou babičku a Clubfoota s Yee (s novým kamarádem, slámovlasem Billym), jenž jsou vystaveni teroru ze strany amerických buranů (ehm kovbojů). Číňani zkrátka nejsou ve městě moc vítáni a nejvíc leží v žaludku místnímu starostovi. Stačí už jen přidat naplánovanou loupež půl milionu dolarů, kterou si chce starosta vylepšit důchod a partičku přidrzlých desperátů, které vede mexický Drákula s hrobařskou visáží, a každému je jasné, že čínská komunita se v tomhle městě moc neohřeje. Naštěstí přijíždí Wong Fei-Hung a během vysvětlovací bojové scény (která je zároveň úsměvnou vzpomínkou na předchozí díly) se mu zázračně vrací paměť, akorát včas, aby stihl zabránit katastrofě, která se snáší na hlavy čínských přistěhovalců... Šestá OUTC musí v divákovi nutně vzbudit pocit, že méně je někdy více... Možná i Tsui Hark pomalu vycítil, že je čas odejít ze scény a režii tohoto filmu přenechal Sammo Hungovi (a je to poznat, především na příliš neposedné kameře, která ruinuje půlku akčních scén). Výsledkem je folklórní taškařice nad kterou se nesmíte zamyslet ani na vteřinu, protože jinak by vám hráblo - bok po boku tu najdete hodné i zlé indiány, kteří umí kung-fu, hodně zlé kovboje, kteří umí kung-fu, hlavního záporáka co vypadl z brožury "Největší úchyláci devatenáctého století" (a umí kung-fu ;)... všichni přehrávají ostošest, nikdo nikomu nerozumí (jazyková bariéra je sice vděčným tématem, ale měla by se používat střídmě) a humor se kamsi vytratil (pár gagů tu je, ale vyzní hodně rozpačitě). Je to jako by Sammo Hung nevěděl co vlastně točí - na komedii se film tváří (a bere) moc vážně, ale zároveň mu chybí atmosféra a jakási bájná aura, kterou známe z prvních dvou (pro někoho možná tří) OUTC. Ani Jet Li nevypadá, že by si Wong Fei-Hunga užíval a místy hraje vysloveně z donucení. OUTC 6 tak zůstává jen průměrným počinem a nepříliš slavným zakončením proslulé série. 50% ()

system

Kdyz vemu v uvahu ze vetsinou uz druhe pokracovani znici vsechno to, co jsme v predhozim dile obdivovali, tak Once Upon Time In China je na tom jeste hodne dobre. Tudiz seste pokracovani a dodnes i posledni nijak nevybocuje z kurzu daneho 3 dilem (prvni dva dily jsou opravdu o necem jinem) a je takovym prijemnym zpestrenim do destiveho dne. ()